Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2016, 10:55

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

PlanetSide i Legends of Norrath wkrótce zakończą życie

Studio Daybreak Game Company poinformowało, że serwer strzelanki PlanetSide zostanie wyłączony 1 lipca, a karcianka Legends of Norrath zakończy swój żywot 17 sierpnia bieżącego roku.

Nie mamy dziś zbyt dobrych wieści dla fanów sieciowej strzelanki PlanetSide. Studio Daybreak Game Company poinformowało, że 1 lipca zamknie serwer dostępnej za darmo od 2014 roku produkcji. Sytuacja podyktowana jest koniecznością: „dostosowania się do zmieniających się warunków biznesowych i wymagań technicznych”. Mówiąc po naszemu, najpewniej projekt nie cieszył się zbyt wielką popularnością. Niestety to nie koniec złych doniesień, gdyż Legends of Norrath również wkrótce pożegna się z życiem. W tym przypadku karcianka dostępna będzie do 17 sierpnia, ale od 18 lipca nie będzie można już nabywać booster packów. Obie produkcje towarzyszyły nam kilka (w przypadku PlanetSide nawet kilkanaście) lat, więc dzień pożegnania musiał kiedyś nadejść.

PlanetSide i Legends of Norrath wkrótce zakończą życie - ilustracja #1
PlanetSide i Legends of Norrath wkrótce zakończą życie - ilustracja #2

PlanetSide to gra typu FPS MMO. Produkcja ukazała się w 2003 roku na komputerach osobistych. Jej akcja rozgrywa się w futurystycznym świecie, w którym konkurują ze sobą cztery potężne megakorporacje. Gracze wcielają się w ich najemników i walczą z pozostałymi. Od 2012 roku możemy bawić się w jej następcy, czyli popularnym PlanetSide 2, dostępnym na PC-tach oraz konsoli PlayStation 4.

PlanetSide i Legends of Norrath wkrótce zakończą życie - ilustracja #3

Legends of Norrath to karcianka z uniwersum EverQuest. Produkcja stworzona przez Sony Online Entertainment (obecnie Daybreak Game Company) ukazała się na rynku w 2007 roku, a rozgrywka przypomina znane i lubiane Magic: The Gathering. Gracze walczą więc przy użyciu rozmaitych kart, reprezentujących poszczególne jednostki, zdolności i przedmioty. Na początek otrzymuje się ich niewielki pakiet, a pozostałe zdobywa się podczas zabawy lub poprzez kupno.