Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 września 2011, 10:00

autor: Jakub "Taven" Wencel

Szczegóły na temat modelu płatności w PlanetSide 2

Przedstawiciel Sony Online Entertainment, John Smedley, ujawnił garść nowych informacji dotyczących nowej produkcji firmy - PlanetSide 2. Dotyczyły one modelu biznesowego gry, nad którym właśnie pracuje firma.

Ujawniono garść szczegółów dotyczących modelu biznesowego PlanetSide 2. Długo oczekiwany sequel popularnej strzelanki MMO z 2003 został zapowiedziany w lipcu tego roku i są to pierwsze informacje dotyczące sposobu, w jaki będzie finansowany.

W sprawie wypowiedział się John Smedley, prezes firmy Sony Online Entertainment. W dwóch wywiadach, których udzielił w ostatnim czasie, zapewnił, że tytuł będzie w zakresie swojej podstawowej funkcjonalności całkowicie pozbawiony abonamentu. Oznacza to, że po zakupie pudełka z grą będziemy mogli cieszyć się nią do woli. Zastrzegł jednak, że bardzo prawdopodobne jest pojawienie się po jakimś czasie zawartości dodatkowej, w postaci zablokowanych w podstawowej edycji gry elementów.

Szczegóły na temat modelu płatności w PlanetSide 2 - ilustracja #1

Przedstawiciel japońskiego koncernu wstrzymał się od ujawnienia szczegółów na temat modelu płatności, który mógłby pojawić się w PlanetSide 2 w przypadku uzyskiwania dostępu do bonusowej części gry. Zapewnił, że nic nie jest jeszcze ustalone, a firma wciąż pracuje nad ostatecznym kształtem systemu. Smedley zaznaczył, że inspiracją dla zespołu producenckiego jest w tym aspekcie League of Legends, sieciowa strategia zainspirowana scenariuszem Defense of the Ancients z Warcraft III: The Frozen Throne. W przypadku pozycji autorstwa Riot Games płacimy za „wizualne” usprawnienia, natomiast nie są dostępne żadne bonusy poprawiające bojową skuteczność jednostek.

PlanetSide 2 zostało zapowiedziane w lipcu tego roku. Gra znajdowała się w fazie wczesnej produkcji przez wiele lat, niejednokrotnie natykając się na rozmaite problemy. Podobnie jak swoja poprzedniczka, tytuł będzie dynamiczną sieciową strzelaniną, zawierającą wszystko, co przesądziło o sukcesie „jedynki” – taktyczne starcia, pojazdy i walczące ze sobą frakcje.

Nie znamy jeszcze daty premiery PlanetSide 2, ale Smedley zapewnił, że w betę zagramy za około pół roku – pod koniec 2011 roku lub na początku 2012