Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 września 2011, 10:15

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano kosmiczną strategię Spaceforce Constellations

Mamy dobre wieści dla fanów kosmicznych strategii. Firma Dreamatrix Game Studios ujawniła właśnie swój najnowszy projekt, którym okazała się turówka Spaceforce Constellations.

Firma Dreamatrix Game Studios, znana wcześniej jako Provox Multimedia, zapowiedziała właśnie swoją kolejną produkcję. Ujawnionym projektem okazała się rozgrywana w systemie turowym kosmiczna strategia Spaceforce Constellations.

Zapowiedziano kosmiczną strategię Spaceforce Constellations - ilustracja #1

Gracze wcielą się w rolę dowódcy niewielkiej kosmicznej floty i ich zadaniem będzie podbijanie kolejnych terytoriów oraz eliminacja konkurencyjnych frakcji. W trakcie kampanii czeka nas eksploracja rozległej galaktyki, pełnej surowców, obcych ras i wrogich nam nacji.

Bitwy rozgrywane będą w systemie turowym. Podległe graczowi statki dysponować będą nie tylko różnego rodzaju działami laserowymi i wyrzutniami rakiet, ale również szeregiem ataków specjalnych. Podczas kosmicznych bitew olbrzymią rolę odegra właściwe dobieranie formacji. Czynności takie jak gromadzenie surowców czy poszukiwanie nowych form życia będą miały formę mini-gierek, a za osiągnięte w nich sukcesy nagrodzeni zostaniemy możliwością ulepszenia uzbrojenia.

Wraz z postępami w kampanii rosnąć będą zdolności przywódcze bohatera, co umożliwi mu zwiększenie floty o dodatkowe jednostki. Również statki nabywać będą punkty doświadczenia i rozwijać swoje możliwości bojowe. Pomiędzy starciami odwiedzimy bazy, gdzie dokonamy napraw i zakupimy dodatkowe jednostki. Ponadto skorzystamy tam z systemu rzemiosła pozwalającego na tworzenie kryształów potrzebnych do specjalnych typów uzbrojenia.

Spaceforce Constellations tworzone jest wyłącznie z myślą o pecetach i na razie nie znamy planowanej daty premiery. Warto przypomnieć, że do tej pory największym osiągnięciem ludzi z Dreamatrix Game Studios był kosmiczny symulator Spaceforce: Rogue Universe. Osadzona w tym samym uniwersum strategia Spaceforce Captains spotkała się już ze znacznie chłodniejszym przyjęciem. Pozostaje mieć nadzieję, że Constellations nie powtórzy błędów swojego poprzednika.