Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Spaceforce Captains (PC)
OkładkaSpaceforce Captains (PC)

Spaceforce Captains PC

Spaceforce Captains jest przedstawicielem strategicznych gier turowych z akcją umiejscowioną w przestrzeni kosmicznej. Celem gracza jest przede wszystkim rozwój własnej cywilizacji poprzez ekspansję, badania naukowe i rozbudowę gospodarczą.

Strategiczne | turowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Spaceforce Captains Premiera PC

29listopada2007

pudełko PL

23czerwca2008

producent: Provox Multimedia Studio wydawca: JoWooD Entertainment AG wydawca PL: Axel Springer Polska Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Spaceforce Captains

Master of Orion III

Space Empires V

Lost Empire

Spaceforce Captains jest przedstawicielem strategicznych gier turowych z akcją umiejscowioną w przestrzeni kosmicznej. Celem gracza jest przede wszystkim rozwój własnej cywilizacji poprzez ekspansję, badania naukowe i rozbudowę gospodarczą.

Gracz może przejąć kontrolę nad jedną z trzech stron konfliktu, które udostępnia program: Earth Military Directorate (E.M.D.), Alreani States lub ORD Dominion. Pierwsza z nich wywodzi się z Ziemi, a jej powstanie wymuszone zostało odkryciem faktu, że ludzkość nie jest jedyną formą życia w kosmosie i wraz z natknięciem się na inne rasy zamieszkujące galaktykę należy się zorganizować. Dwie pozostałe to cywilizacje obcych, pochodzące spoza naszego systemu słonecznego.

Spaceforce Captains oferuje trzy kampanie, które łącznie składają się z dwudziestu czterech misji. Podstawą mechaniki gry są stacje kosmiczne. To te obiekty konstruujemy na nowo podbitych terytoriach i to one odpowiadają za produkcję okrętów bojowych czy werbunek załóg, a także umożliwiają rozwój ponad dwustu dostępnych w grze technologii. Oprócz tego kluczowe dla przebiegu rozgrywki jest także zbieranie surowców, które pozyskuje się głównie z asteroidów, jak również toczenie gwiezdnych batalii z udziałem licznych jednostek.

Cechą wyróżniającą Spaceforce Captains spośród innych tytułów tego typu są także elementy role-playing. Otóż każda z cywilizacji ma dostęp do tytułowych kapitanów. Są to osobnicy obdarzeni specjalnymi talentami i umiejętnościami, które w trakcie gry mogą być rozwijane. Dzięki temu stanowią oni materiał na doskonałych dowódców kosmicznych flotylli mogących bezpośrednio wpłynąć na wynik bitew. Każdy z nich, a jest ich w grze ponad 120, posiada również własną biografie i charakterystykę.

Gra posiada tryb multiplayer i pozwala na rozgrywanie potyczek przez Internet. Autorzy dołączyli też edytor map.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 5,9 / 10 na podstawie 73 głosów czytelników.

Spaceforce Captains cena w dniu premiery: 7,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Spaceforce Captains

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Spaceforce Captains Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.6 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP/Vista