Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Lost Empire (PC)
OkładkaLost Empire (PC)

Lost Empire PC

Lost Empire jest turową, gwiezdną strategią science-fiction, osadzoną w roku 4620.

Strategiczne | turowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lost Empire Premiera PC

14czerwca2007

producent: Pollux Gamelabs wydawca: Pollux Gamelabs Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Lost Empire jest turową, gwiezdną strategią science-fiction, osadzoną w roku 4620. Programiści z Pollux Gamelabs zdecydowali się na stworzenie nowoczesnego programu, korzystając jednak w dużej mierze z doświadczeń wielu udanych poprzedników (Galactic Civilizations, Master of Orion czy Space Empires). Mamy więc do czynienia z klasycznym przedstawicielem gatunku 4X (eXplore, eXpand, eXploit, eXterminate).

Wątek fabularny koncentruje się na poszukiwaniu kontaktu z tajemniczą, szaloną boginią Enais, która dysponuje mocą mogącą zapewnić naszej rasie wieczne zbawienie, ale i wieczne potępienie. Przetrząsamy cały wszechświat, poszukując wszelkiego rodzaju informacji dotyczących mitycznego bóstwa, zbieramy tony artefaktyczego złomu, pozostałego po latach świetności dawno wymarłych kultur, oraz konkurujemy z przebiegłą konkurencją, złożoną z sześciu odmiennych cywilizacji. Rozbudowujemy swoje imperium, tworzymy gigantyczne floty bojowe, przeprowadzamy inwazje na planety i toczymy epickie wojny w kosmicznej próżni.

Lost Empire oferuje klasyczną rozgrywkę w turach. Zabawę zaczynamy od wybrania jednej z siedmiu dostępnych ras (Humans, Tritons, Horde, Chi Lung, Megalanians, Crystal Spirits, Alkiths), którą następnie prowadzimy do podboju kosmosu, mając początkowo do dyspozycji jedynie bardzo skromne i prymitywne technologicznie siły. Za pośrednictwem statków zwiadowczych i kolonizacyjnych przemierzamy kolejne układy gwiezdne w poszukiwaniu nadających się do zamieszkania planet – w sumie czeka na nas aż pięć tysięcy unikalnych układów. Po drodze musimy zadbać o sprawny rozwój kulturowy i naukowy – nie jest to proste, zważywszy na skomplikowany, wielopoziomowy system zależności między kolejnymi technologiami (w sumie ponad 200 wynalazków). Nie obędzie się bez bliskich spotkań z przedstawicielami innych cywilizacji. Na naszej drodze napotykamy ponad 50 różnych narodów (w tym ok. 45 pomniejszych). W zależności od naszych decyzji, interakcja z nimi może dać nam wiele korzyści lub przeobrazić się w bezpardonowy konflikt. W tym drugim przypadku zapewne w ruch pójdą zastępy gwiezdnych niszczycieli, fregat i innego śmiertelnie niebezpiecznego żelastwa, którego twórcą i głównym projektantem jest sam gracz.

Taktyczne działania naszych oddziałów obserwujemy w pełnym trójwymiarze. Nie możemy w sposób bezpośredni sprawować kontroli nad naszymi siłami w walce, stąd kluczowe znaczenie na ich poczynania mają dowódcy. Jeśli chcemy, by nasza flota osiągnęła przyzwoitą sprawność bojową, musimy poświęcić trochę czasu na właściwe wyszkolenie kadry oficerskiej i zarządzającej. Jeśli jednak dysponujemy pewnymi talentami dyplomatycznymi, możemy przy odrobinie szczęścia uniknąć otwartej konfrontacji, aby pod przykrywką pokoju i stabilizacji podejmować różnego rodzaju działania szpiegowskie i dywersyjne.

W standardowym trybie zwycięstwo osiągamy w jednej z pięciu głównych dziedzinach: kulturowej, naukowej, odkrywczej, dyplomatycznej, specjalnej (polegającej na kontrolowaniu wszystkich planet związanych ze wspomnianą boginią Enais) oraz wojskowej. Najbardziej popularna będzie zapewne ta ostatnia, szczególnie jeśli postanowimy skorzystać z rozgrywki multiplayer przez Internet lub LAN (do 10 graczy w jednej grze).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 10  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Lost Empire: Odpowiednia dla każdego wieku.

Lost Empire Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB
  • 1 GB HDD
  • Windows XP