Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Spaceforce: Rogue Universe (PC)

Spaceforce: Rogue Universe PC

Spaceforce: Rogue Universe to kosmiczna symulacja z domieszką elementów gry akcji i cRPG.

Symulacje | science fiction

PC Windows
Okładka Spaceforce: Rogue Universe (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5czerwca2007

SpaceForce 2 jest stworzoną przez chorwackie studio Provox Games, przeznaczoną na komputery PC rozgrywającą się w kosmosie symulacją z elementami gry akcji i cRPG. Pozwala nam ona wcielić się w kapitana statku i swobodnie eksplorować galaktykę złożoną z ponad czterdziestu systemów gwiezdnych.

Na początku rozgrywki ustalamy profesję dla naszego bohatera – dostępne zawody to między innymi kupiec, szpieg, żołnierz, naukowiec, policjant i łowca przygód. Wybrać możemy również do której z dziesięciu rozmieszczonych w różnych miejscach uniwersum cywilizacji należymy. Wpływa to między innymi na naszą startową lokację. Jak przystało na produkcję z gatunku RPG, kierowana przez nas postać w toku gry zdobywa pieniądze i punkty doświadczenia, dzięki którym awansuje na wyższe poziomy.

SpaceForce 2 oferuje nam dwie możliwości – swobodną, nielinearną eksplorację uniwersum oraz podążanie ścieżką fabularną. Wybierając tę drugą, wcielamy się w rolę komandora Jima Andersona lub jego siostry Jax, których rozdzielił los. Fabuła rozpoczyna się w przededniu wojny wypowiedzianej ludziom przez niebezpieczną obcą rasę zwaną „Collective”, której statki już zbliżają się do granic Układu Słonecznego.

Wśród możliwych działań i czynności dostępnych w grze wymienić można handel, walkę, rzemiosło, wypełnianie różnorodnych misji i podejmowanie dyplomatycznych decyzji. Ważnym elementem rozgrywki jest rozbudowywanie i modyfikacja naszego statku – można zmieniać między innymi jego szybkość, system celowania, osłonę, uzbrojenie, zwrotność, pojemność ładowni i wagę. Spośród członków przyjaznych nam cywilizacji rekrutować możemy do trzech skrzydłowych, których działaniami w trakcie walk indywidualnie zarządzamy.

Gra rozgrywa się w pełni trójwymiarowym środowisku. Do wyboru mamy perspektywę pierwszo- i trzecioosobową. Kosmiczne otoczenie oddane zostało z dbałością o szczegóły – wypełnione jest gwiazdami, planetami, asteroidami i kometami, nie zabrakło również czarnych dziur. AI przeciwników stoi na wysokim poziomie, dzięki czemu toczone przez nas walki (zarówno niewielkie starcia, jak i rozbudowane, długotrwałe bitwy) charakteryzują się większą nieprzewidywalnością.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 145 głosów czytelników.

Gry podobne do Spaceforce: Rogue Universe

Klasyfikacja PEGI Spaceforce: Rogue Universe

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Spaceforce: Rogue Universe

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2.6 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza), 3 GB HDD, Windows 2000/XP/Vista

Zapowiedziano kosmiczną strategię Spaceforce Constellations

wiadomość12 września 2011

Mamy dobre wieści dla fanów kosmicznych strategii. Firma Dreamatrix Game Studios ujawniła właśnie swój najnowszy projekt, którym okazała się turówka Spaceforce Constellations.