Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Spaceforce: Rogue Universe (PC)
OkładkaSpaceforce: Rogue Universe (PC)

Spaceforce: Rogue Universe PC

Spaceforce: Rogue Universe to kosmiczna symulacja z domieszką elementów gry akcji i cRPG.

Symulacje | science fiction

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Spaceforce: Rogue Universe Premiera PC

5czerwca2007

producent: Provox Multimedia Studio wydawca: JoWooD Entertainment AG Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Spaceforce: Rogue Universe

Freespace 2

Wing Commander: Privateer

X3 Reunion

SpaceForce 2 jest stworzoną przez chorwackie studio Provox Games, przeznaczoną na komputery PC rozgrywającą się w kosmosie symulacją z elementami gry akcji i cRPG. Pozwala nam ona wcielić się w kapitana statku i swobodnie eksplorować galaktykę złożoną z ponad czterdziestu systemów gwiezdnych.

Na początku rozgrywki ustalamy profesję dla naszego bohatera – dostępne zawody to między innymi kupiec, szpieg, żołnierz, naukowiec, policjant i łowca przygód. Wybrać możemy również do której z dziesięciu rozmieszczonych w różnych miejscach uniwersum cywilizacji należymy. Wpływa to między innymi na naszą startową lokację. Jak przystało na produkcję z gatunku RPG, kierowana przez nas postać w toku gry zdobywa pieniądze i punkty doświadczenia, dzięki którym awansuje na wyższe poziomy.

SpaceForce 2 oferuje nam dwie możliwości – swobodną, nielinearną eksplorację uniwersum oraz podążanie ścieżką fabularną. Wybierając tę drugą, wcielamy się w rolę komandora Jima Andersona lub jego siostry Jax, których rozdzielił los. Fabuła rozpoczyna się w przededniu wojny wypowiedzianej ludziom przez niebezpieczną obcą rasę zwaną „Collective”, której statki już zbliżają się do granic Układu Słonecznego.

Wśród możliwych działań i czynności dostępnych w grze wymienić można handel, walkę, rzemiosło, wypełnianie różnorodnych misji i podejmowanie dyplomatycznych decyzji. Ważnym elementem rozgrywki jest rozbudowywanie i modyfikacja naszego statku – można zmieniać między innymi jego szybkość, system celowania, osłonę, uzbrojenie, zwrotność, pojemność ładowni i wagę. Spośród członków przyjaznych nam cywilizacji rekrutować możemy do trzech skrzydłowych, których działaniami w trakcie walk indywidualnie zarządzamy.

Gra rozgrywa się w pełni trójwymiarowym środowisku. Do wyboru mamy perspektywę pierwszo- i trzecioosobową. Kosmiczne otoczenie oddane zostało z dbałością o szczegóły – wypełnione jest gwiazdami, planetami, asteroidami i kometami, nie zabrakło również czarnych dziur. AI przeciwników stoi na wysokim poziomie, dzięki czemu toczone przez nas walki (zarówno niewielkie starcia, jak i rozbudowane, długotrwałe bitwy) charakteryzują się większą nieprzewidywalnością.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 147 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Spaceforce: Rogue Universe

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Spaceforce: Rogue Universe Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.6 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista