Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Wing Commander: Privateer (PC)
OkładkaWing Commander: Privateer (PC)

Wing Commander: Privateer PC

Symulator kosmiczny wzorujący się na klasycznym Elite, umieszczony w świecie Wing Commander. Przygodę rozpoczynamy w sektorze Gemini, gdzie jako prosty najemnik, dysponujący jedynie zdezelowanym statkiem, będziemy podejmować się dobrze płatnych misji.

Symulacje | FPP | science fiction | ekonomiczne | kosmiczne | Game Pass | EA Play

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wing Commander: Privateer Premiera PC

27czerwca1993

producent: Origin Systems wydawca: Origin Systems

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Wing Commander: Privateer

Freespace 2

X3 Reunion

Starlancer

Po wypuszczeniu dwóch pierwszych części wojennej sagi Wing Commander, pomysłodawca całej serii, Chris Roberts, postanowił wprowadzić nieco urozmaicenia tworząc Wing Commander: Privateer. W grze uwidacznia się fascynacja twórców pomysłami z Elite, innej serii symulatorów komicznych, w której gracz sam decydował o swoim losie przemierzając bezkresne przestrzenie kosmosu. Tą wolność wyboru przeniesiono w świat Wing Commander, rzucając gracza na tyły toczącej się wojny z rasą Kilrathi. Swą przygodę rozpoczynamy w sektorze Gemini, gdzie jako niedoświadczony najemnik i poszukiwacz przygód, dysponujący jedynie zdezelowanym statkiem, będziemy podejmować się wykonania różnorakich misji.

Na początku będą to proste misje kurierskie czy poszukiwawcze zlecane przez prywatne osoby, jednak dość szybko otrzymamy również propozycje od potrzebujących wparcia lokalnych władz, a nawet wywiadu Konfederacji. Za wykonanie misji otrzymujemy gratyfikacje finansowe pozwalające na udoskonalenie naszego statku lub zakup nowocześniejszej maszyny. Warto również zainwestować część pieniędzy w zakup towarów, aby następnie sprzedać je z zyskiem w innym układzie słonecznym. Pewne wskazówki, dotyczące zapotrzebowania na konkretne towary daje dostępny na każdej stacji interkom z galaktycznymi wiadomościami. Za wykonanie niektórych misji, zamiast pieniędzy, otrzymamy niedostępne technologie lub broń, którymi zwiększamy możliwości naszego statku.

Oprócz losowo generowanych misji, co jakiś czas dostajemy zadania mające związek z główną fabułą gry, podczas której najpierw zapobiegniemy spiskowi wewnątrz Konfederacji, aby w końcu dotrzeć nas na samą linię frontu w poszukiwaniu artefaktu pozostawionego przez obcą cywilizację. Dodatkowo można zapisać się do dwóch galaktycznych gildii - kupieckiej i najemników, zyskując dostęp do misji wszystkich oferowanych przez te frakcje. Otoczenie żywo reaguje na nasze postępowanie. Jeżeli będziemy przemycać kontrabandę jako szmugler czy przejmować cudze towary jako pirat należ spodziewać się ataków ze strony patrolów policji i wojsk Konfederacji. Natomiast likwidowanie piratów i pomaganie innym gwarantuje wysoką reputację. Grafika oparta jest na grze Wing Commander II. Początkowo pakiet głosowy do gry sprzedawany był osobno jako Speech Pack. W pełni udźwiękowiona wersja gry, wraz z dodatkiem Righteous Fire, znalazła się w wydaniu Privateer CD ROM.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 126 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Wing Commander: Privateer: Odpowiednia dla każdego wieku.

Wing Commander: Privateer Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • IBM PC XT 486
  • 4MB RAM + wykorzystuje joystick