Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2011, 12:42

autor: Hed

Strzelanka MMO PlanetSide 2 zapowiedziana przez Sony Online Entertainment

Firma Sony Online Entertainment zapowiedziała strzelankę MMO PlanetSide 2, którą do tej pory znaliśmy jako Planetside Next. Kontynuacja hitu z 2003 roku została pokazana na pierwszym trailerze. W grze zobaczymy pojazdy i bitwy rozgrywane pomiędzy setkami graczy. Producent zamierza przeprowadzić beta-testy tytułu, ale nie podaje jeszcze konkretnych terminów.

Gra PlanetSide 2 została zapowiedziana na imprezie Fan Faire przez firmę Sony Online Entertainment. Producent pokazał zwiastun i obrazki z produkcji, którą do tej pory znaliśmy jako Planetside Next. W tej strzelance MMO gracze wcielą się w żołnierzy walczących o losy wirtualnego świata. Twórcy planują przeprowadzenie beta-testów.

Kontynuacja popularnej strzelanki MMO z 2003 znajduje się w produkcji od dłuższego czasu i przeżywała różne problemy. Na szczęście, deweloper uporał się z nimi i jest gotowy, żeby mówić o grze. W PlanetSide 2 znajdziemy wszystkie charakterystyczne elementy pierwowzoru, czyli pojazdy, frakcje i bitwy rozgrywane w stałym sieciowym świecie.

Producent opublikował krótki FAQ na oficjalnej stronie. Dowiadujemy się z niego, że w grze nie zabraknie zróżnicowanych map (od otwartych terenów do stref miejskich), a w walkach wezmą udział tysiące jednostek. Podejmując karierę żołnierza w szeregach jednej z trzech frakcji – Republiki, Rebeliantów lub suwerenów Vanu - odblokujemy nowe umiejętności i klasy postaci.

W tym momencie Sony Online Entertainment nie mówi o podstawowych kwestiach związanych z grą: modelu finansowym, dacie premiery i starcie bety. Informacje na te tematy zostaną podane w nadchodzących miesiącach. Osoby zainteresowane wzięciem udział w ewentualnych testach powinny zapisać się na stronie produkcji lub śledzić jej profil społecznościowy.

PlanetSide 2 będzie miał mocną konkurencję w gatunku futurystycznych strzelanek sieciowych. Oprócz tegorocznego Section 8: Prejudice czy darmowej Global Agenda, można wspomnieć o nadchodzących grach free to play: Firefall oraz Tribes: Ascend. Sony Online Entertainment musi więc odpowiednio zareklamować swoje dzieło.

Strzelanka MMO PlanetSide 2 zapowiedziana przez Sony Online Entertainment - ilustracja #1
Strzelanka MMO PlanetSide 2 zapowiedziana przez Sony Online Entertainment - ilustracja #2
Strzelanka MMO PlanetSide 2 zapowiedziana przez Sony Online Entertainment - ilustracja #3