Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2011, 12:15

autor: Sarge

Burnout Crash oficjalnie zapowiedziany przez Electronic Arts

Potwierdziły się plotki na temat Burnout Crash - nowej odsłony znanej serii wyścigowej, która tym razem trafi na platformy dystrybucji cyfrowej. Firma Electronic Arts oficjalnie zapowiedziała ten tytuł, ujawniając kilka szczegółów i pierwsze screeny.

Firma Electronic Arts oficjalnie zapowiedziała Burnout Crash – kolejną odsłonę znanej serii wyścigowej, która tym razem będzie rozprowadzana jedynie drogą dystrybucji cyfrowej. Plotki o tej produkcji docierały do nas od kilku miesięcy.

Burnout Crash oficjalnie zapowiedziany przez Electronic Arts - ilustracja #1

Zgodnie ze spekulacjami, gra zostanie zbudowana na bazie popularnego trybu Crash. Rozgrywka polegać będzie zatem na wywoływaniu karamboli. Za każdy z nich otrzymamy konkretną liczbę punktów.

W związku z charakterystyką zabawy, jej esencją będzie pobijanie rekordów i rywalizacja na tym polu z innymi graczami. Dlatego odpowiedzialne za grę studio Criterion Games zawrze w niej system Autolog, doskonale znany fanom Need for Speed: Hot Pursuit oraz Shift 2: Unleashed. Zbiera on informacje na temat naszych wyników i zestawia je z dokonaniami znajomych. Patent sprawdził się wcześniej bardzo dobrze i zachęcał do konkurowania z przyjaciółmi.

Burnout Crash oficjalnie zapowiedziany przez Electronic Arts - ilustracja #2

W Burnout Crash znajdziemy trzy tryby rozgrywki i osiemnaście skrzyżowań, na których przyjdzie nam powodować efektowne karambole. Akcję obserwować będziemy z lotu ptaka, co zdecydowanie odróżnia ten tytuł od poprzednich odsłon. Wersja na Xboksa 360 zostanie wzbogacona o dodatkowy wariant zabawy wykorzystujący kontroler Kinect - naprzeciw siebie staną w nim dwie drużyny. Kolejne szczegóły poznamy wkrótce.

Burnout Crash zadebiutuje jesienią tego roku na PlayStation Network oraz Xbox Live Arcade. Cena pozycji pozostaje nieznana, choć zapewne niedługo ulegnie to zmianie. Firma Electronic Arts udostępniła pierwsze screeny, które możecie oglądać w tej wiadomości.

Burnout Crash oficjalnie zapowiedziany przez Electronic Arts - ilustracja #3