Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2018, 19:06

autor: Krystian "Vergil" Pieniążek

Burnout Paradise Remastered zmierza na PlayStation 4, Xboksa One oraz PC

Firma Electronic Arts ma coś na otarcie łez dla wszystkich, którzy zdążyli się stęsknić za serią Burnout. Wydawca zapowiedział Burnout Paradise Remastered, który zmierza na PC, PlayStation 4 i Xboksa One wraz z ośmioma DLC. Za produkcję odpowiadają studia Criterion i Stellar Entertainment.

Burnout Paradise Remastered, o którym słyszeliśmy od jakiegoś czasu, stał się faktem. Produkcja pojawi się 16 marca na Xboksie One i PlayStation 4 w cenie 39,99 dolarów (czyli około 130 zł); dziesięciogodzinna wersja próbna zostanie natomiast udostępniona abonentom EA Access tydzień wcześniej, bo 9 marca. Gra trafi również na pecety, aczkolwiek nastąpi to „później w tym roku”. Rzućmy okiem na oficjalny zwiastun i sprawdźmy, co takiego przygotowała dla nas ekipa Stellar Entertainment, odpowiedzialna za przygotowanie niniejszego remastera.

Pakiet ochrzczony mianem Burnout Paradise Remastered to nie tylko podstawowa wersja gry, lecz także osiem głównych dodatków, czyli: Big Surf Island (po raz pierwszy na PC), Gliniarze i Bandyci, Wozy kultowe, Motocykle z Burnout, Zabawki z Burnout Paradise, Burnout Paradise Party, Boost Specials oraz Cagney. Autorzy przekonują, że na potrzeby gry „gruntownie odświeżyli grafikę” i wzbogacili ją o tekstury w wysokiej rozdzielczości. Dzięki temu tytuł zadziała na PlayStation 4 i Xboksie One w rozdzielczości 1080p, z kolei posiadacze Xboksa One X i PlayStation 4 Pro będą się nim cieszyć w trybie 4K i sześćdziesięciu klatkach na sekundę.

Pomimo że od premiery Burnout Paradise minęło dziesięć lat, gra nie zestarzała się tak bardzo, jak można by się spodziewać. - Burnout Paradise Remastered zmierza na PlayStation 4, Xboksa One oraz PC - wiadomość - 2018-02-20
Pomimo że od premiery Burnout Paradise minęło dziesięć lat, gra nie zestarzała się tak bardzo, jak można by się spodziewać.

Poza tym będzie to po prostu stary dobry Burnout Paradise. Pomimo że remaster nie jest spełnieniem marzeń miłośników cyklu, istnieje szansa na to, że uda mu się zwrócić na siebie uwagę nowych w temacie graczy, tym samym zwiększając popularność marki… co być może przekona włodarzy Electronic Arts, by dać zielone światło dla stworzenia kontynuacji.