Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS4SwitchXONE
Okładka Burnout Paradise Remastered (PC)

Burnout Paradise Remastered

Zremasterowana wersja gry Burnout Paradise, opracowana przez studio Stellar Entertainment. Oprócz podstawowej wersji tej produkcji, pakiet zatytułowany Burnout Paradise Remastered zawiera osiem DLC.

Wyścigi | samochodowe | sandbox | motocyklowe | reedycje/remastery/remaki | Xbox Game Pass | EA Play

Okładka Burnout Paradise Remastered (PC)

data premiery gry:

16mar2018

PS4 XONE

21sie2018

PC

19cze2020

Switch

Burnout Paradise Remastered to odświeżona i rozbudowana wersja gry Burnout Paradise, opracowanej przez studio Criterion Games i wydanej w 2008 roku. Za stworzenie opisywanej tutaj produkcji odpowiadał zespół Stellar Entertainment. Oprócz podstawowej wersji tego racera, pakiet zawiera osiem DLC, czyli: Big Surf Island, Gliniarze i Bandyci, Wozy kultowe, Motocykle z Burnout, Zabawki z Burnout Paradise, Burnout Paradise Party, Boost Specials oraz Cagney.

Mechanika

Burnout Paradise Remastered zabiera nas w podróż do fikcyjnego miasta Paradise City oraz (dzięki obecności jednego z wyżej wymienionych dodatków) na wyspę Big Surf. W trakcie zabawy bierzemy udział w dynamicznych wyścigach i szalonych wyzwaniach, w których zwycięstwo można osiągnąć zarówno przekraczając linię mety na pierwszej pozycji, jak i eliminując rywali (mowa o tak zwanych Takedownach) czy choćby siejąc popłoch pośród uczestników ruchu drogowego. Wizytówką gry jest zaawansowany system zniszczeń, którym ulegają auta biorące udział w widowiskowych kraksach; jego walory można dostrzec w aktywowanym w dowolnym momencie trybie Showtime, w którym staramy się osiągnąć jak najwyższy poziom destrukcji.

Autorzy oddają do naszej dyspozycji sto pięćdziesiąt pojazdów – pomimo że mowa o nielicencjonowanych samochodach i motocyklach, bez trudu można rozpoznać ich rzeczywiste odpowiedniki. Model jazdy ma zręcznościowy charakter – w trakcie zmagań rozwijamy niewyobrażalne prędkości, przy których wykonujemy niemożliwe na pierwszy rzut oka manewry, jak niekończące się drifty czy dalekie skoki.

Tryby gry

Filarem Burnout Paradise Remastered jest rozbudowany tryb kariery dla pojedynczego gracza. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by spróbować swoich sił w starciach z innymi osobami za pośrednictwem internetu lub w ramach lokalnego trybu multiplayer.

Kwestie techniczne

Burnout Paradise mógł się pochwalić wysokiej jakości grafiką – dodatkowym atutem gry było ponad sto podatnych na uszkodzenia elementów każdego z wirtualnych pojazdów. Autorzy Burnout Paradise Remastered postarali się natomiast o tekstury w wyższej rozdzielczości, a także o optymalizację gry pod kątem poszczególnych platform.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-8  

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 150 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,8 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,90 PLN

Gry podobne do Burnout Paradise Remastered

Klasyfikacja PEGI Burnout Paradise Remastered

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Burnout Paradise Remastered

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-2120 3.3 GHz / AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTS 450 / Radeon HD 5750 lub lepsza
 • 8 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-3570K 3.4 GHz / AMD Ryzen 3 1300X 3.5 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 Ti / Radeon R7 265 lub lepsza
 • 8 GB HDD
 • Windows 10
Recenzja gry Burnout Paradise Remastered – raj nieutracony
Recenzja gry Burnout Paradise Remastered – raj nieutracony

Recenzja 14 marca 2018, 14:54

Czy wszystko jest idealnie? Nie – irytuje przede wszystkim konieczność niekiedy nawet kilkuminutowego w początkowej fazie rozgrywki dojazdu na złomowisko. To jedyne miejsce, w którym możemy zamienić posiadany obecnie pojazd na jakiś inny z naszej kolekcji. W miarę eksploracji świata gry problem ten nieco się zmniejsza, bo odnajdujemy na mapie kolejne złomowiska, ale i tak jest ich tylko kilka. A oddany do naszej dyspozycji teren do małych nie należy. Trudno sobie wyobrazić współcześnie taką sytuację – auto czy motocykl powinny być zmieniane w locie. Jednak zaimplementowanie nowocześniejszego rozwiązania raczej nie wchodziło w grę w tym przypadku. To tylko remaster stworzony po linii najmniejszego oporu i nie należało liczyć na wymianę tak istotnego elementu oryginału.

PC
PS4
XONE
Switch