Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2018, 18:41

autor: Góral

Recenzje Burnout Paradise Remastered - poprawny remaster świetnej gry

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje gry Burnout Paradise Remastered. Sprawdzamy więc, co o produkcji sądzą branżowi dziennikarze.

Recenzje Burnout Paradise Remastered - poprawny remaster świetnej gry - ilustracja #1

Za dwa dni na konsolach Xbox One i PlayStation 4 ukaże się Burnout Paradise Remastered – odświeżona wersja słynnej produkcji wyścigowej z 2008 roku. Jeżeli zastanawiacie się nad kupnem, to warto najpierw zapoznać się z recenzjami, które pojawiły się dziś w branżowych serwisach, w tym i u nas.

Przez dziesięć lat rozgrywka nie za bardzo się zestarzała i choć niektórzy autorzy tekstów mówią o pewnych archaizmach, to w ogólnym rozrachunku zabawa jest przednia, niesamowicie szybka i emocjonująca. Tytuł wyposażono w dodatki Big Surf Island, Gliniarze i Bandyci, Wozy kultowe, Motocykle z Burnout, Zabawki z Burnout Paradise, Burnout Paradise Party, Boost Specials oraz Cagney, więc spodziewajcie się szalonej jazdy przez wiele godzin.

W przypadku warstwy technicznej również jest dobrze, ale nie idealnie. Tytuł doczekał się rozmaitych usprawnień, jak rozdzielczość 4K w 60 klatkach na najmocniejszych wersjach konsol, ale nie ma startu do najnowszych gier wyścigowych – widać, że produkcja ma już swoje lata na karku. Nie oznacza to jednak, że wygląda źle. Jest dobrze, choć mogło być lepiej. Na duży plus wypada za to świetna ścieżką dźwiękowa.

Burnout Paradise Remastered jest udaną grą, ale nie jest to remaster wszech czasów. Osoby, które ograły ten tytuł wzdłuż i wszerz przed laty, nie odnajdą tu niczego nowego, oczywiście oprócz poprawionej grafiki, która jednak nie robi ogromnego wrażenia. W najlepszej sytuacji są gracze niemający wcześniej styczności z Burnout Paradise. W tym przypadku zdecydowanie warto nadrobić zaległości.

Wybrane recenzje gry:

Na koniec informujemy, że jakiś czas po premierze na konsolach, Burnout Paradise Remastered ukaże się też na PC-tach. Niestety nie znamy dokładnego terminu debiutu tego wydania, gdyż firma Electronic Arts obecnie mówi jedynie o tym roku.