Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2018, 19:51

autor: Góral

Earthfall - strzelanka sci-fi ukaże się wiosną na PC, PS4 i XOne

Wiosną bieżącego roku na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz PC-tach ukaże się strzelanka Earthfall, którą obecnie możecie kupić w ramach Steam Early Access.

Bliskie spotkanie trzeciego stopnia również na konsolach XOne i PS4. - Earthfall - strzelanka sci-fi ukaże się wiosną na PC, PS4 i XOne - wiadomość - 2018-03-14
Bliskie spotkanie trzeciego stopnia również na konsolach XOne i PS4.

Studio Holospark poinformowało, że dostępna w ramach Steam Early Access od kwietnia 2017 roku gra Earthfall doczeka się premiery pełnej wersji wiosną bieżącego roku. W momencie oficjalnego debiutu projekt pojawi się też na konsolach Xbox One oraz PlayStation 4. Nie zdradzono zbyt wiele na temat wersji przeznaczonej na sprzęt Sony i Microsoftu. Russell Williams, szef dewelopera, wspomniał jedynie, że:

„Gracze na wszystkich trzech platformach sprzętowych będą oszołomieni niesamowitą grafiką w rozdzielczości 4K i nie będą się w stanie oderwać od rozgrywki.”

Earthfall w skrócie:
  • FPS przeznaczony do zabawy w co-opie;
  • dostępny na PC-tach w ramach Steam Early Access;
  • wiosną ukaże się pełna wersja, która będzie dostępna też na konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Jeżeli nie słyszeliście jeszcze o tym projekcie, to informujemy, że Earthfall jest pierwszoosobową strzelanką science-fiction przeznaczoną do zabawy w ramach czteroosobowego co-opa. Gracze wcielają się w osoby broniące ludzkości przed kosmitami. W tym celu korzystają z rozmaitych narzędzi. Podstawą są oczywiście bronie – zarówno całkiem normalne, jak i bardziej futurystyczne. Oprócz tego w trakcie zmagań budujemy barykady czy też rozstawiamy wieżyczki strzelające do znajdujących się w pobliżu wrogów.

Sprzedawana obecnie wersja Earthfall oferuje już sporo zawartości, w tym pierwszą kampanię. Po oficjalnej premierze doczekamy się kolejnych historii wyjaśniających przyczyny inwazji kosmitów, pojawią się dodatkowe tryby rozgrywki oraz więcej rodzajów obcych.

Aktualnie gracze PC-towi mogą kupić grę w cenie 53,99 zł. Wersja 1.0 ma kosztować na PC-tach 29,99 dolarów, czyli około 102 zł. Zapewne tyle samo zapłacą fani konsol.