Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka BeamNG.drive (PC)
OkładkaBeamNG.drive (PC)

BeamNG.drive PC

Sandboksowa symulacja jazdy samochodem. BeamNG.drive jest debiutanckim dziełem niezależnego studia BeamNG, zrealizowanym jako zwieńczenie trwających kilka lat prac nad realistycznym silnikiem fizyki. Gracze mają okazję usiąść za kierownicą samochodów kilku klas (m.in.

Wyścigi | samochodowe | sandbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

BeamNG.drive Premiera PC

wczesny dostęp

29maja2015

data nieogłoszona

producent: BeamNG wydawca: BeamNG Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisyAngielskie napisy

BeamNG.drive to debiutancka produkcja niewielkiego studia BeamNG. Od początku swego istnienia pracowało ono nad zaawansowanym silnikiem fizycznym i dopiero po ukończeniu prac nad nim postanowiono stworzyć grę, która będzie skupiała się na jego wykorzystaniu.

Dlatego BeamNG.drive oferuje sandboksowy model rozgrywki, w którym swobodnie przemierzamy zróżnicowane lokacje o otwartej strukturze, oddając się przyjemności płynącej z jazdy i eksploracji. Robimy to za kierownicą jednego ze stosunkowo pokaźnej puli pojazdów, w pełni podatnych na uszkodzenia i szeroki zakres modyfikacji.

Za to, by taka rozgrywka szybko się nie znudziła, w dużej mierze odpowiadają sami gracze. Deweloper dołącza bowiem do gry rozbudowany edytor, który umożliwia tworzenie własnych map i pojazdów. Dostępna jest też opcja kreowania misji i wyzwań, co pozwala wzbogacać produkcję o swoiste kampanie fabularne. Co więcej, sami twórcy nieustannie rozwijają swoje dzieło, dodając do niego nowe obszary, wehikuły czy tryby rozgrywki, takie jak rajdy, wyścigi uliczne, zadania kurierskie, pokazy kaskaderskie i pościgi policyjne.

Najistotniejszą częścią omawianego tytułu jest jednak wspomniany silnik fizyczny. BeamNG stworzyło niezwykle zaawansowaną technologię, która, oprócz bardzo realistycznego modelu zachowania się samochodu na drodze, oferuje przede wszystkim system zniszczeń na niespotykanym wcześniej poziomie. Gięcie blachy i odpadanie części jest tutaj generowane w czasie rzeczywistym, a efekty kolizji nieznacznie odbiegają od tego, co możemy oglądać w testach zderzeniowych prawdziwych samochodów. Przy takim zaawansowaniu fizyki w grze jej oprawa graficzna, generowana przez silnik Torque3D, mimo stosunkowego ubóstwa detali i efektów, może zejść na dalszy plan.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.2 / 10 na podstawie 1443 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe BeamNG.drive: Odpowiednia dla każdego wieku.

BeamNG.drive Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Quad Core i5 2.4 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 670 lub lepsza)
  • Windows 7(SP1)/8
  • łącze internetowe