Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka BeamNG.drive (PC)

BeamNG.drive PC

Sandboksowa symulacja jazdy samochodem. BeamNG.drive jest debiutanckim dziełem niezależnego studia BeamNG, zrealizowanym jako zwieńczenie trwających kilka lat prac nad realistycznym silnikiem fizyki. Gracze mają okazję usiąść za kierownicą samochodów kilku klas (m.in.

Wyścigi | samochodowe | sandbox

PC Windows
Okładka BeamNG.drive (PC)

producent: BeamNG

wydawca: BeamNG

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29maja2015

wczesny dostęp

data nieogłoszona

Kolekcja gier
Obserwuj grę

BeamNG.drive to debiutancka produkcja niewielkiego studia BeamNG. Od początku swego istnienia pracowało ono nad zaawansowanym silnikiem fizycznym i dopiero po ukończeniu prac nad nim postanowiono stworzyć grę, która będzie skupiała się na jego wykorzystaniu.

Dlatego BeamNG.drive oferuje sandboksowy model rozgrywki, w którym swobodnie przemierzamy zróżnicowane lokacje o otwartej strukturze, oddając się przyjemności płynącej z jazdy i eksploracji. Robimy to za kierownicą jednego ze stosunkowo pokaźnej puli pojazdów, w pełni podatnych na uszkodzenia i szeroki zakres modyfikacji.

Za to, by taka rozgrywka szybko się nie znudziła, w dużej mierze odpowiadają sami gracze. Deweloper dołącza bowiem do gry rozbudowany edytor, który umożliwia tworzenie własnych map i pojazdów. Dostępna jest też opcja kreowania misji i wyzwań, co pozwala wzbogacać produkcję o swoiste kampanie fabularne. Co więcej, sami twórcy nieustannie rozwijają swoje dzieło, dodając do niego nowe obszary, wehikuły czy tryby rozgrywki, takie jak rajdy, wyścigi uliczne, zadania kurierskie, pokazy kaskaderskie i pościgi policyjne.

Najistotniejszą częścią omawianego tytułu jest jednak wspomniany silnik fizyczny. BeamNG stworzyło niezwykle zaawansowaną technologię, która, oprócz bardzo realistycznego modelu zachowania się samochodu na drodze, oferuje przede wszystkim system zniszczeń na niespotykanym wcześniej poziomie. Gięcie blachy i odpadanie części jest tutaj generowane w czasie rzeczywistym, a efekty kolizji nieznacznie odbiegają od tego, co możemy oglądać w testach zderzeniowych prawdziwych samochodów. Przy takim zaawansowaniu fizyki w grze jej oprawa graficzna, generowana przez silnik Torque3D, mimo stosunkowego ubóstwa detali i efektów, może zejść na dalszy plan.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.2 / 10 na podstawie 1321 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe BeamNG.drive

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe BeamNG.drive

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Quad Core i5 2.4 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 670 lub lepsza)
  • Windows 7(SP1)/8
  • łącze internetowe
Testujemy grę BeamNG.drive - takich kraks nie ma nawet Burnout
Testujemy grę BeamNG.drive - takich kraks nie ma nawet Burnout

Przed premierą 9 czerwca 2015, 14:22

Wizualnie gra raczej nie będzie w stanie sprostać graficznym purystom. Modele pojazdów są dość siermiężnie wykonane. Lepsze wrażenie robi sceneria, ale pomimo oferowania rozdzielczości 1080p całość wygląda jakby była skalowana dość znacząco w górę. Pomimo tego, że animacja na GeForce 970 GTX i procesorze Intel 4690K zachowuje płynność, odnosi się wrażenie nieprzyjemnej ociężałości programu.