Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2018, 12:46

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

Udany debiut Burnout Paradise Remastered. Seria znów na szczytach list sprzedaży

Szalone wyścigi Burnout Paradise Remastered zaliczyły udany debiut. Seria powróciła na szczyty list sprzedaży po raz pierwszy od 13 lat. Równocześnie serwis Candyland przygotował porównania graficzne różnych wersji gry.

Remaster tchnie nowe życie w nieco zapomnianą – i zaniedbaną – serię? - Udany debiut Burnout Paradise Remastered. Seria znów na szczytach list sprzedaży  - wiadomość - 2018-03-20
Remaster tchnie nowe życie w nieco zapomnianą – i zaniedbaną – serię?
BURNOUT PARADISE REMASTERED W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: Stellar Entertainment (remaster), Criterion Games (oryginał)
  2. Wydawca: Electronic Arts Inc.
  3. Gatunek: wyścigi
  4. Platformy: PC, Xbox One, PS4
  5. Data premiery: 16 marca 2018 r. (konsole), 2018 r. (PC)

Opracowana przez studio Stellar Entertainment odświeżona wersja Burnout Paradise (okraszona podtytułem Remastered) cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony klientów. Omawiana produkcja trafiła na pierwsze miejsce brytyjskiej listy najlepiej sprzedających się gier (dwa pozostałe stopnie podium zajęły Kirby Star Allies oraz FIFA 18). To najlepszy wynik tej serii od czasu wydanego w 2005 roku Burnout Revenge.

Do sieci trafiły również porównania graficzne, przygotowane przez znany kanał Candyland. Jedno prezentuje obok siebie oryginalne i odświeżone wydanie, w wersjach na – odpowiednio – PS3 oraz Xboksa One X. Na drugim z filmików możemy zobaczyć, jak remaster prezentuje się w porównaniu z pecetową wersją oryginalnego Burnout Paradise – i jedna i druga gra pracuje przy tym w rozdzielczości 4K. Różnice są widoczne gołym okiem w przypadku obydwu porównań, choć pierwsze z nich podkreśla je oczywiście znacznie mocniej.

Seria Burnout jest znana z oferowania graczom szalonych, bardzo intensywnych wyścigów, w których próżno doszukiwać się jakiegokolwiek realizmu – ustępuje on miejsca zawrotnej prędkości i niezwykle widowiskowym kraksom z innymi uczestnikami rywalizacji (lub otoczeniem). Oryginalna wersja Burnout Paradise ukazała się w 2008 roku na Xboksie 360 i PlayStation 3, a w 2009 r. na PC. Z kolei odświeżone przez Stellar Entertainment Burnout Paradise Remastered pojawiło się na rynku 16 marca 2018 r., w wersjach na konsole PS4 i Xbox One. W planach jest również wydanie pecetowe, które powinno zadebiutować do końca roku.

  1. Recenzja gry Burnout Paradise Remastered – raj nieutracony
  2. Burnout Paradise Remastered – strona oficjalna