Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2X360XBOX
Okładka Burnout Revenge (PS2)
OkładkaBurnout Revenge (PS2)

Burnout Revenge

Czwarta pełnoprawna część bestsellerowego cyklu zręcznościowych wyścigów samochodowych, którego cechą charakterystyczną stał się nacisk na powodowanie widowiskowych kraks w ruchu ulicznym.

Wyścigi | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Burnout Revenge Premiera

13wrz2005

PS2 XBOX

7mar2006

X360

Burnout Revenge jest czwartą częścią słynnego cyklu wirtualnych wyścigów samochodowych, rozwijanego od początku XXI wieku. Jak zwykle developerzy nie zaoferowali nam elementów symulacyjnych, serwując w swoim dziele dynamiczną akcję na najwyższym poziomie. Niniejsza pozycja ma zatem typowo zręcznościowy charakter, więc powinna podobać się szczególnie tym użytkownikom, którzy cechują się znakomicie wyćwiczonym refleksem.

Zaimplementowane czterokołowce dzielą na trzy klasy w zależności od przeznaczenia pojazdów. Zasiadamy więc za kierownicami dwuosiowych maszyn do wyścigów na prostej lub przejmujemy kontrolę nad bardzo szybkimi pożeraczami kilometrów, perfekcyjnie zachowującymi się w zakrętach. Istnieje jeszcze specjalna grupa wozów, zaprojektowana do siania ogromnego spustoszenia w ruchu ulicznym. Właśnie ostatni spośród wymienionych rodzajów dwuśladów najlepiej nadaje się do tego, co jest esencją serii Burnout, czyli do powodowania widowiskowych kraks w iście hollywoodzkim stylu.

Rzecz jasna prowadzenie wszystkich samochodów dostarcza niesamowitych wrażeń, ponieważ autorzy znakomicie oddali zjawisko poczucia prędkości oraz przygotowali zaawansowany system uszkodzeń. Po zderzeniach z przeszkodami obserwujemy zatem odlatujące koła, wyginające się elementy karoserii, sypiące się iskry etc. Nie zapomniano także o spektakularnych wybuchach i sugestywnych efektach dźwiękowych, towarzyszących wypadkom.

Ponadto opracowano szereg zróżnicowanych tras, po których śmigamy zarówno w otoczeniu rywali, jak i zwyczajnych uczestników ruchu. Wśród dostępnych lokacji figurują miejsca, wzorowane na prawdziwych miastach pokroju Detroit, Tokio i Rzymu. Oprócz toczenia bojów ze Sztuczną Inteligencją możemy też skonfrontować się z pięcioma żywymi przeciwnikami, dzięki trybowi online.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-6  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 1287 głosów czytelników.

Burnout Revenge cena w dniu premiery: 59,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Burnout Revenge

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Burnout Revenge Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • kierownica
  • Network Adaptor
Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • kierownica
  • Xbox Live
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PS2
XBOX
X360