Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2X360XBOX
Okładka Burnout Revenge (PS2)

Burnout Revenge

Czwarta pełnoprawna część bestsellerowego cyklu zręcznościowych wyścigów samochodowych, którego cechą charakterystyczną stał się nacisk na powodowanie widowiskowych kraks w ruchu ulicznym.

Wyścigi | samochodowe

Okładka Burnout Revenge (PS2)

data premiery gry:

13wrz2005

PS2 XBOX

7mar2006

X360

Burnout Revenge jest czwartą częścią słynnego cyklu wirtualnych wyścigów samochodowych, rozwijanego od początku XXI wieku. Jak zwykle developerzy nie zaoferowali nam elementów symulacyjnych, serwując w swoim dziele dynamiczną akcję na najwyższym poziomie. Niniejsza pozycja ma zatem typowo zręcznościowy charakter, więc powinna podobać się szczególnie tym użytkownikom, którzy cechują się znakomicie wyćwiczonym refleksem.

Zaimplementowane czterokołowce dzielą na trzy klasy w zależności od przeznaczenia pojazdów. Zasiadamy więc za kierownicami dwuosiowych maszyn do wyścigów na prostej lub przejmujemy kontrolę nad bardzo szybkimi pożeraczami kilometrów, perfekcyjnie zachowującymi się w zakrętach. Istnieje jeszcze specjalna grupa wozów, zaprojektowana do siania ogromnego spustoszenia w ruchu ulicznym. Właśnie ostatni spośród wymienionych rodzajów dwuśladów najlepiej nadaje się do tego, co jest esencją serii Burnout, czyli do powodowania widowiskowych kraks w iście hollywoodzkim stylu.

Rzecz jasna prowadzenie wszystkich samochodów dostarcza niesamowitych wrażeń, ponieważ autorzy znakomicie oddali zjawisko poczucia prędkości oraz przygotowali zaawansowany system uszkodzeń. Po zderzeniach z przeszkodami obserwujemy zatem odlatujące koła, wyginające się elementy karoserii, sypiące się iskry etc. Nie zapomniano także o spektakularnych wybuchach i sugestywnych efektach dźwiękowych, towarzyszących wypadkom.

Ponadto opracowano szereg zróżnicowanych tras, po których śmigamy zarówno w otoczeniu rywali, jak i zwyczajnych uczestników ruchu. Wśród dostępnych lokacji figurują miejsca, wzorowane na prawdziwych miastach pokroju Detroit, Tokio i Rzymu. Oprócz toczenia bojów ze Sztuczną Inteligencją możemy też skonfrontować się z pięcioma żywymi przeciwnikami, dzięki trybowi online.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-6  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 1285 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Burnout Revenge

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Burnout Revenge

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • kierownica
  • Network Adaptor
Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

  • Wykorzystuje:
  • kierownica
  • Xbox Live
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Burnout Revenge - recenzja gry
Burnout Revenge - recenzja gry

Recenzja 12 października 2005, 13:08

Gdy wyrwiemy się z tych klimatów, wracamy do USA, gdzie wita nas Nebraska. Wszystkie trasy prezentują się bardzo dobrze. Zarówno pod względem graficznym jak i grywalnościowym. Oczywiście, jak to w każdej grze bywa, jedne przypadną wam do gustu mniej, inne bardziej. Jednak mimo wszystko, poziom odcinków w Burnoucie 4 należy uznać za dość wysoki. W sumie, do zaliczenia mamy 169 eventów a do odkrycia 77 aut. Zapewniam, że zabawy starczy na wiele jesiennych wieczorów.

PS2
XBOX
X360