Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2XBOXGCN
Okładka Italian Job: L.A. Heist (GCN)

Italian Job: L.A. Heist

Samochodowa gra akcji na podstawie filmu „The Italian Job”. Przemierzając Mini-Cooperem ulice Los Angeles, gracz bierze udział w bezustannej walce z czasem, gangsterami i policją.

Wyścigi

Film „The Italian Job” z wytwórni Paramount Pictures stał się inspiracją dla firmy Climax do stworzenia gry na jego podstawie. Gracz wciela się w postać Charliego Crokera (w filmie gra go Mark Wahlberg), który wraz ze swoim gangiem dokonuje w Wenecji skok na ogromna kasę - 28 mln dolarów w zlocie. Plan, dopracowany w najdrobniejszych szczegółach sprawdził się i skok się udał, jednak Charlie nie przewidział najważniejszego: zdrady! Steve (Edward Norton), jego najlepszy kumpel z gangu, zagarnął kasę i uciekł za ocean, ukrywając się w mieście aniołów. Teraz Charlie wraca do Stanów, by zemścić się na zdrajcy i odebrać złoto.

Zabawę w oparciu o scenariusz filmowy oferuje pierwszy z trybów gry „The Italian Job: L.A. Heist”. Gracz musi zaliczyć 15 misji, połączonych przerywnikami filmowymi w logiczna całość. Arena zmagań jest Los Angeles, począwszy od Hollywoodzkich wzgórz, poprzez przedmieścia, stację metra, na kanałach miejskich kończąc. Wypełnianie misji polega najczęściej na dojechaniu w jak najkrótszym czasie z jednego punktu miasta do drugiego. Wymaga to doskonalej znajomości topografii miejskiej. Zabawę potęgują zmagania z konkurencyjnymi gangami i policyjne pościgi. Gracz na początku kieruje jednym z modeli Mini-Coopera, by w miarę postępów w grze przesiąść się do innych wozów, furgonetek, a nawet opancerzonych ciężarówek (łącznie 10 pojazdów). Drugim trybem zabawy są wyścigi w sceneriach znanych z filmu. Można ścigać się zarówno z komputerowymi rywalami, jak i żywym przeciwnikiem (na podzielonym ekranie). Ostatni tryb pozwala na kaskaderskie popisy na specjalnie zaprojektowanym torze. Odpowiednio ustawione przeszkody, pochylnie, trampoliny wyciskają z małego Mini-Coopera wszystkie soki, tworząc wprawdzie nierealistyczny, ale widowiskowy show. Do wyboru są dwa widoki: z tylu samochodu (TPP) oraz zza kierownicy (FPP). Na uwagę zasługuje dopracowany model uszkodzeń pojazdów, dzięki czemu w wyniku szalonej jazdy można pourywać zderzaki, stłuc światła czy wgnieść blachę karoserii. Gra premiuje kierowców osiągających najlepsze wyniki, odblokowując w miarę postępów kolejne bonusy: nowe auta, wstawki z filmu, wywiady z gwiazdorami, fotosy itd.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Gry podobne do Italian Job: L.A. Heist

Klasyfikacja PEGI Italian Job: L.A. Heist

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
GCN
XBOX
PS2