Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCGCNXBOXPS2
Okładka True Crime: Streets Of L.A. (PC)

True Crime: Streets Of L.A.

True Crime: Streets of L.A.

Dynamiczna gra akcji z licznymi pościgami samochodowymi, strzelaninami i walkami wręcz, inspirowana filmami karate rodem z Hong Kongu. Przez wielu graczy nazywana jest dalekowschodnim odpowiednikiem GTA: Vice City.

Akcji | TPP | gangsterskie

Okładka True Crime: Streets Of L.A. (PC)

data premiery gry:

3lis2003

GCN PS2 XBOX

11maj2004

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Nick Kang to gliniarz działający w L.A., w którego ciele płynie mieszanka amerykańskiej i chińskiej krwi. Facet potrafi bić się wręcz, doskonale używać broni palnej (nawet dwóch na raz) i świetnie prowadzi samochody. Tak się składa, że akurat z tych trzech elementów zbudowany jest system gry.

Wykonamy ponad 100 misji różnego rodzaju – są pościgi, bijatyki w barach, czy infiltracje rozbudowanych budynków. Co ciekawe, jeśli jakaś misja nam się nie powiedzie, niekoniecznie będziemy musieli grac ja od nowa – często gra brnie dalej przedstawiając nam nowe możliwości, nowe misje, nowa alternatywę na poprowadzenie przygody; taki element pozytywnie wydłuża czas spędzony na graniu w ten tytuł, wprowadza nieliniowość i z pewnością zachęci do ponownych odwiedzin Miasta Aniołów po ukończeniu gry. Nick niczym Max Payne radzi sobie z przeciwnikami w strzelaninach w trybie ala bullet time, czyli akcja wokół naszego bohatera zwalnia, a my siejemy zniszczenie. Warte odnotowania są wysokie umiejętności walki wręcz Kanga – jest sporo różnorodnych ciosów i chwytów. Na ulicy możemy zarekwirować dowolny samochód niczym w serii GTA. Pomiędzy misjami także poruszamy się po mieście, a część z nich przejdziemy również siedząc „za kółkiem”. Na zwiedzenie czeka ponad 400 mil kwadratowych Los Angeles, gdzie sporo lokacji zostało odwzorowanych na wzór tych prawdziwych. True Crime oferuje podczas misji także sporo elementów „skradankowych”.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 4 CD

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 1810 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 169 PLN

Klasyfikacja PEGI True Crime: Streets Of L.A.

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe True Crime: Streets Of L.A.

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 3.3 GB HDD
True Crime: Streets Of L.A. - recenzja gry
True Crime: Streets Of L.A. - recenzja gry

Recenzja 9 lipca 2004, 16:09

Oprócz zbierania policyjnych, powinniśmy zwrócić uwagę także na ilość punktów dodatnich i ujemnych, które odzwierciedlają nasze poczynania. Dodatnie są nam przyznawane za dobre uczynki – strzały neutralizujące czy aresztowanie bandytów, a ujemne za niechlubne poczynania – potrącenie przechodnia czy strzał w głowę. Nie byłoby w tej punktacji nic specjalnego, gdyby nie to, że wpływa ona na przebieg rozgrywki. Aby przejść grę głównym torem fabularnym (poza nim czekają nas jeszcze cztery rozdziały, które wykonujemy za karę), musimy uzyskać dodatni stan policyjnej kariery. Nieliniowość objawia się również podczas przechodzenia kolejnych zadań. Większość z nich posiada podwójne sposoby zakończenia (uzależnione od sukcesu bądź porażki), które przenoszą nas później do odmiennych misji. Poza tym, autorzy zamieścili w grze jeszcze dodatkowy smaczek, w postaci porozrzucanych po całym mieście kości, czyli czegoś na wzór pochowanych paczek z serii GTA.

PC
GCN
PS2
XBOX