Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2009, 11:27

Spike VGA 2009 – nagrody i zapowiedzi (Batman II, Force Unleashed II, MoH, PoP)

W nocy z soboty na niedzielę naszego czasu odbyła się gala zorganizowana przez SPIKE, podczas której przyznano nagrody dla najlepszych gier tego roku. Chociaż same kategorie i wyniki konkursu są ważne, to na pierwszy plan wysunęły się zapowiedzi zupełnie nowych produkcji, w tym kontynuacji Batman: Arkham Asylum i Star Wars: The Force Unleashed.

W nocy z soboty na niedzielę naszego czasu odbyła się gala zorganizowana przez Spike, podczas której przyznano nagrody dla najlepszych gier tego roku. Chociaż same kategorie i wyniki konkursu są ważne, to na pierwszy plan wysunęły się zapowiedzi zupełnie nowych produkcji, w tym kontynuacji Batman: Arkham Asylum i Star Wars: The Force Unleashed.

Gala Spike VGA 2009 była zapowiadana od kilkunastu dni, w ciągu których wiele firm sugerowało, że poznamy na niej zupełnie nowe tytuły. Rzeczywiście tak się stało, bo podczas imprezy wyemitowano krótkie zajawki nieujawnionych dotąd produkcji. Pełne wyniki konkursu znajdziecie poniżej – ciekawostką jest to, że grą roku nie został Call of Duty: Modern Warfare 2!

Spike VGA 2009 – nagrody i zapowiedzi (Batman II, Force Unleashed II, MoH, PoP) - ilustracja #1

Batman już wkrótce wróci do akcji (na zdjęciu: Batman: Arkham Asylum).

Pierwszą z nowych gier jest Batman: Arkham Asylum II, którego zwiastun (dostępny na GameTrailers) zapowiada ponowne starcie z Jokerem. Grą zajmuje się oczywiście studio Rocksteady, odpowiedzialne za świetny pierwowzorów. Warto dodać, że ruszyła też oficjalna strona tytułu, sugerująca (zdaniem Shacknews) pojawienie się w grze Two-Face’a.

Kolejnym tytułem, o którym do tej pory nie wiedzieliśmy jest Star Wars: The Force Unleashed II, czyli kontynuacja mocnej, ale nie fenomenalnej gry z ubiegłego roku. LucasArts od kilku dni nakręcał fanów uniwersum na zapowiedź nowego tytułu, więc wybranie akurat tej serii może być dla niektórych drobnym zawodem (w końcu jest jeszcze X-Wing czy Jedi Knight).

Mimo tego krótka zajawka The Force Unleashed II (GameTrailers) pozwala sądzić, że otrzymamy co najmniej solidną grę, w której dokonamy kolejnych wielkich czynów przy użyciu mocy. Nie wiemy na jakie platformy gra zostanie wydana (chociaż padają sugestie dotyczące Xboksa 360 i PlayStation 3). Strona produkcji wskazuje, że pojawi się ona w przyszłym roku.

Spike VGA 2009 – nagrody i zapowiedzi (Batman II, Force Unleashed II, MoH, PoP) - ilustracja #2

Ciemna strona mocy powróci w 2010 roku (na zdjęciu: Star Wars: The Force Unleashed).

Firma Activision zapowiedziała kontynuację serii True Crime, tworzonej do tej pory przez Luxoflux (pierwsza część rozgrywała się w Los Angeles, druga – w Nowym Jorku). Trzecią odsłoną zajmie się studio United Front, pracujące nad grą ModNation Racers. Nowy tytuł przeniesie nas do Hong Kongu, gdzie będziemy siać zniszczenie, co pokazuje zwiastun (GameTrailers).

Ciekawostką jest gra Spec Ops: The Line (PC, PS3, 360), zapowiedziana przez firmę 2K Games. Produkcja rozgrywa się w niezwykłym miejscu – mieście Dubaj, które najprawdopodobniej zrównamy z ziemią. Zaprezentowany zwiastun (GameTrailers) prezentuje raczej standardową rozgrywkę, jednak podaną w nieco alternatywnej formie (co sugeruje muzyka Bjork).

Oprócz powyższych gier zapowiedziano co najmniej dwie ważniejsze produkcje. Pierwszą z nich jest następna tematyczna odsłona Rock Band, poświęcona amerykańskiemu zespołowi Green Day, która trafi na PlayStation 3, Xboksa 360 i Wii (zwiastun – GameTrailers). Ostatnim tytułem jest Tron Evolution, który pojawi się wraz z premierą filmu w przyszłym roku (GameTrailers).

Spike VGA 2009 – nagrody i zapowiedzi (Batman II, Force Unleashed II, MoH, PoP) - ilustracja #3

Uncharted 2 grą roku 2009 według Spike VGA.

To nie koniec atrakcji, bo na gali pokazano wiele nowych zwiastunów. Najciekawsze dotyczą gier, których nie oglądaliśmy wcześniej w akcji. Wiemy więc jak będzie wyglądał Halo: Reach, Prince of Persia: Zapomniane piaski, nowy Medal of Honor (czyżby kopia Modern Warfare 2?), Crackdown 2, UFC Undisputed 2010 i Deadliest Warrior (materiały pochodzą z GameTrailers).

Na koniec zostawiamy wspomniane wcześniej nagrody. Największy zaszczyt, czyli tytuł gry roku 2009, przypadł produkcji studia Naughty DogUncharted 2: Among Thieves. Przygody Nathana Drake’a zostały nagrodzone dodatkowo w kategorii najlepszej oprawy wizualnej i gry na PlayStation 3. Wszystkich zwycięzców i skrótową wersję całej wiadomości prezentujemy poniżej.

Zapowiedziane gry:

Nowe materiały z gier:

Nagrody Spike VGA 2009: