Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2006, 16:19

autor: Elrond

Sequele True Crime oraz Gun nadal możliwe?

Po informacji dotyczącej słabszych niż się spodziewano wyników sprzedaży gier w grudniu zeszłego roku, którą przedstawiciele firmy Activision przekazali swoim udziałowcom, zapewne wiele osób zastanawiało się, co poszło nie tak? Przecież ta duża firma wydawnicza wypuściła na rynek 4 tytuły przeznaczone na Xboxa 360, w tym bestsellerową Call of Duty 2.

Po informacji dotyczącej słabszych niż się spodziewano wyników sprzedaży gier w grudniu zeszłego roku, którą przedstawiciele firmy Activision przekazali swoim udziałowcom, zapewne wiele osób zastanawiało się, co poszło nie tak? Przecież ta duża firma wydawnicza wypuściła na rynek 4 tytuły przeznaczone na Xboxa 360, w tym bestsellerową Call of Duty 2. Dodatkowo ostatni kwartał zeszłego roku był świadkiem pojawienia się kolejnych odsłon serii o ugruntowanej pozycji na rynku, m.in. Tony Hawk's American Wasteland czy Quake 4.

Nic więc dziwnego, iż taka atmosfera zaważyć musiała na odłożeniu na "półkę" sequeli Gun oraz True Crime i wstrzymaniu prac nad nimi jeszcze we wczesnej fazie developingu, o czym poinformowały redaktorów serwisu GameSpot źródła zbliżone do Activision. Na decyzję tę wpłynąć mogły także wyniki sprzedaży wspomnianych gier: True Crime: New York City niestety nie spełniła oczekiwań swoich ojców - dotychczas sprzedano "zaledwie" 72,000 kopii gry na PS2, Xboxa oraz GameCube. Dla porównania, True Crime: Streets of L.A. w ciągu pierwszych dwóch tygodni od premiery znalazła ponad 300,000 nabywców.

Z Gun również sprawa nie wygląda lepiej - Activision wpompowała ogromne sumy pieniędzy w reklamy oraz otoczkę premiery gry a ta odwdzięczyła się niezłym co prawda wynikiem, 240,000 sprzedanych kopii, ale jest to łączne zestawienie z 5 platform (Xbox 360, Xbox, GC, PC i PS2), więc już tak dużego wrażenia nie robi. Dla porównania, debiutującą na rynku tego samego dnia, Star Wars: Battlefront II, sprzedano w ponad milionie egzemplarzy (na 4 platformach).

Czyżby więc los Gun 2 i True Crime 3 był przesądzony? Na odpowiedź na to pytanie będziemy chyba musieli jeszcze poczekać, do opublikowania przez grupę NPD rocznych raportów sprzedaży. Jak na razie zarówno Gun jak i True Crime: New York City zbierają mieszane recenzje, jednak obie gościły w 10 najczęściej wypożyczanych w grudniu gier, wygląda więc na to, iż mają fanów. Może okazać się również, że zobaczymy kontynuację tylko jednej z nich.

gry