Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCX360XBOXGCNPS2
Okładka Tony Hawk's American Wasteland (PC)

Tony Hawk's American Wasteland

Tony Hawk’s American Wasteland jest następną grą zręcznościową z serii, firmowanej nazwiskiem znanego amerykańskiego sportowca.

Sportowe | deskorolka

Okładka Tony Hawk's American Wasteland (PC)

data premiery gry:

18paź2005

PS2 XBOX GCN

15lis2005

X360

6lut2006

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tony Hawk’s American Wasteland jest następną grą zręcznościową z serii, firmowanej nazwiskiem znanego amerykańskiego sportowca. System zabawy przypomina dwie odsłony Tony Hawk’s Underground, a akcję umiejscowiono tylko na terenie Los Angeles (obecność prawdziwych lokacji pokroju Hollywood itd.).

Włączając tryb fabularny wcielamy się w rolę prowincjonalnego chłopaka, który przybywa do największej kalifornijskiej metropolii, aby zostać mistrzem jazdy na deskorolce. Dowolnie konfigurujemy wygląd postaci nawet w trakcie rozgrywki, odwiedzając sklep z ciuchami, fryzjera etc. Naturalnie nie od razu uzyskujemy dostęp do całego obszaru Miasta Aniołów. Odkrywanie kolejnych przestrzeni odbywa się dzięki wykonywaniu rozmaitych zadań, zlecanych przez bohaterów niezależnych. Wśród tych ostatnich pojawiają się nie tylko zwykli mieszkańcy aglomeracji, ale również profesjonalni zawodnicy (na ich czele oczywiście tytułowy Tony Hawk, którego trzeba pokonać). Natomiast w przedostawaniu się do odległych punktów pomagają autobusy.

Oprócz przemieszczania się na deskorolce i wykonywania mnóstwa widowiskowych akrobacji, developerzy pozwolili nam na pokierowanie wyczynowym rowerem typu BMX. Ponadto oglądamy specjalny tryb rozgrywki, udostępniający lokacje z poprzednich części serii. Standardowo nie brakuje dynamicznej ścieżki muzycznej, a całość wieńczy opcja malowania graffiti własnego projektu na dowolnie wybranej ścianie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD / 5 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 3746 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Tony Hawk's American Wasteland

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Tony Hawk's American Wasteland

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci
 • Network Adaptor
Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium 4 1.5 GHz
 • 512 MB RAM
 • karta graficzna 64 MB (GeForce3 lub lepsza)
 • 3.5 GB HDD
 • Windows XP
Neversoft definitywnie porzuca serię Tony Hawk
Neversoft definitywnie porzuca serię Tony Hawk

wiadomość12 stycznia 2009

Prezes Neversoft Entertainment, Joel Jewett, potwierdził dotychczasowe plotki, sugerujące porzucenie przez firmę cyklu Tony Hawk. Studio skupi się obecnie tylko i wyłącznie na produkcji nowych odsłon Guitar Hero, w tym Guitar Hero: Metallica, której premiera odbędzie się w marcu bieżącego roku.

Tony Hawk's Proving Ground na DS-a – detale

wiadomość8 października 2007

Wiemy, że Tony Hawk's Proving Ground ukaże się w wersji na DS-a, jednak póki co nie ujawniono zbyt wielu szczegółów na temat tej odsłony. Serwis Pocket Gamer opublikował wywiad z Chrisem Olsonem (z Vicarious Visions), z którego dowiedzieliśmy się kilku nowych informacji.

Poradnik: Tony Hawk’s American Wastealand

wiadomość10 lipca 2006

ony Hawk’s American Wastealand to sequel Tony Hawk’s Underground 2. Zmieniono mechanikę gry. Teraz nie ma doładowań przy zmianie poziomów. Możesz jeździć dowoli po całym Los Angeles, nie tylko na deskorolce, ale też rowerze.

Tony Hawk’s Project 8 z gwiazdami skateboardingu
Tony Hawk’s Project 8 z gwiazdami skateboardingu

wiadomość16 czerwca 2006

Na majowych targach E3 Activision ujawniło, że pracuje nad kolejną odsłoną gry, traktującej o deskorolkowych wyczynach Tony’ego Hawka i jego wesołej kompanii. Po miesiącu od podania tej informacji amerykański wydawca uruchomił oficjalną witrynę swojego nowego produktu.

Konsolowe The Movies anulowane, kolejne części GUN i Tony’ego Hawka w przygotowaniu

wiadomość7 lutego 2006

Przedstawiciele korporacji Activision opublikowali raport finansowy, obejmujący ostatni kwartał. Pomimo faktu, że obrót firmy wzrósł o 20% w porównaniu z analogicznym okresem w poprzednim roku (do poziomu 816.2 miliona USD), to ogólne zyski spadły aż o 30% („tylko” 67.9 zamiast ubiegłorocznych 97.3 miliona USD). Przy tej okazji ujawniono również zmiany w planie wydawniczym.

PS2
XBOX
GCN
X360
PC