Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 17 stycznia 2006

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (17/01/06)

Elrond, 17 stycznia 2006, 14:13

Przedstawiamy kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii, które zostało opracowane na podstawie danych zebranych przez kompanie Chart Track i ELSPA. Tym razem zestawienie obejmuje okres od 8 do 14 stycznia.

Dual Screen nadal w starych szatach
Dual Screen nadal w starych szatach

maciek_ssi, 17 stycznia 2006, 13:16

Poniedziałek to dzień, w którym firma Nintendo miała przedstawić nowy design konsoli Dual Screen. Niestety, wszystko okazało się po prostu plotką i nie uzyskaliśmy żadnych informacji na temat stylistyki handhelda. To co otrzymaliśmy to same sprostowania.

Logitech i Final Fantasy XII
Logitech i Final Fantasy XII

eLKaeR, 17 stycznia 2006, 12:32

Przed dziesięcioma dniami przedstawiliśmy Szanownym Czytelnikom specjalną wersję platformy PlayStation 2, która pojawi się na rynku równolegle z premierą długo oczekiwanej dwunastej części kultowej serii Final Fantasy. Jednakże nie będzie to jedyny okolicznościowy sprzęt, mający towarzyszyć debiutowi (najpierw Japonia, a potem reszta globu) nowej dalekowschodniej gry cRPG z firmy Square Enix.

Dyskryminacja w World of Warcraft

ComCo, 17 stycznia 2006, 11:32

Wirtualna rzeczywistość najpopularniejszej (ponad pięć milionów użytkowników) gry MMORPG, pt. World of Warcraft, zdaje się mieć problemy podobne do tych z prawdziwego świata. Spora grupa graczy, którzy nie znają języka angielskiego twierdzi, że w Azeroth zetknęli się z dyskryminacją. Powodem są tutaj głównie Chińczycy przebywający na amerykańskich serwerach programu.

Stacja radiowa dla społeczności Pirates of the Burning Sea
Stacja radiowa dla społeczności Pirates of the Burning Sea

Thorwalian, 17 stycznia 2006, 10:16

Trwające beta testy długo oczekiwanego Pirates of the Burning Sea to nie jedyna gratka dla wszystkich wirtualnych piratów. Wczoraj, dzięki stosownemu porozumieniu z TMSBroadcasting, uruchomiono specjalistyczną rozgłośnię radiową, dostępną oczywiście w trybie online.

Hokej od EA chwilowo nie na Xbox 360

ComCo, 17 stycznia 2006, 10:15

Wydawać by się mogło, że korporacja Electronic Arts nie przepuści takiej okazji i przygotuje next-genowe wersje najnowszych części swoich wszystkich sportowych serii równo z premierą „trzystasześćdziesiątki”. Tak się jednak nie stało, gdyż w kolejce do nowej konsoli Microsoftu wciąż czeka popularny cykl NHL (symulacja hokeja na lodzie). Dlaczego szefowie EA zdecydowali się na taki krok?

Medal of Honor: Airborne również na PC?

Krystian Smoszna, 17 stycznia 2006, 10:04

Aktualnie wiemy, że Medal of Honor: Airborne – najnowsza odsłona popularnej serii pierwszoosobowych strzelanin – powstanie z myślą o konsolach Xbox, Xbox 360, PlayStation 2 oraz PlayStation 3. Według informacji przekazanych wczoraj przez serwis Worthplaying, gra trafi również na... PeCety.

Sześć miast w czwartej odsłonie cyklu Grand Theft Auto?

Krystian Smoszna, 17 stycznia 2006, 09:28

Pod koniec ubiegłego roku serwis Joystiq opublikował wieści dotyczące najnowszej odsłony cyklu Grand Theft Auto, z których wynikało, że tym razem akcja programu przeniesie się do Londynu. Mimo, iż tamtą informację należy rozpatrywać w kategorii plotki, coś jest na rzeczy – kolejny magazyn podzielił się bowiem swoim odkryciami dotyczącymi wielce oczekiwanej gry i jej miejsca akcji...

Volkswageny z GTI Racing przyjadą w marcu
Volkswageny z GTI Racing przyjadą w marcu

ComCo, 17 stycznia 2006, 09:28

Wielbiciele samochodów marki Volkswagen, którzy z niecierpliwością oczekują premiery GTI Racing - gry wyścigowej, opracowywanej przez pracowników polskiego studia Techland - będą musieli uzbroić się w jeszcze trochę cierpliwości. Program trafi na rynek w marcu bieżącego roku, a nie w lutym, jak można było wyczytać na łamach niektórych serwisów zagranicznych.

3DMark06 od jutra w Sieci

ComCo, 17 stycznia 2006, 09:06

Dobra wiadomość dla wszystkich maniaków „sprzętowych”, którzy korzystają z rozmaitych benchmarków do sprawdzenia, ile można wycisnąć z posiadanego komputera. Na jutro zaplanowano premierę nowej edycji najpopularniejszego narzędzia do testowania kart graficznych firmy Futuremark, tj. 3DMark06.

W lutym zadebiutuje pierwszy dodatek do Legion Arena
W lutym zadebiutuje pierwszy dodatek do Legion Arena

Krystian Smoszna, 17 stycznia 2006, 08:57

Firma Slitherine Software poinformowała wczoraj o planach wydania pierwszego rozszerzenia do gry Legion Arena. Cult of Mithras, bo tak nazywa się debiutancki dodatek, zostanie udostępniony w Internecie za niewielką opłatą już w przyszłym miesiącu.

Enemy Territory: Quake Wars na Xbox 360?
Enemy Territory: Quake Wars na Xbox 360?

Krystian Smoszna, 17 stycznia 2006, 08:32

W najnowszym numerze amerykańskiego magazynu Game Informer można przeczytać interesujące wieści, które mówią o konwersji gry Enemy Territory: Quake Wars na Xbox 360. Zdaniem redaktorów periodyku, zespół intensywnie pracuje nad podstawową edycją programu (przeznaczoną na PC), ale już teraz zastanawia się nad jego ewentualną przeróbką z myślą o nowej konsoli.

Darmowa wersja trial gry Meridian 59 przedłużona do końca stycznia
Darmowa wersja trial gry Meridian 59 przedłużona do końca stycznia

Krystian Smoszna, 17 stycznia 2006, 08:02

Firma Near Death Studios, w której posiadaniu znajduje się licencja do Meridian 59, poinformowała o przedłużeniu do 31 stycznia okresu próbnego dla nowych użytkowników, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tej grze MMORPG.