Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 4 stycznia 2006

Konsole stacjonarne oraz handheldy motorem napędowym sieciowego grania

Elrond, 4 stycznia 2006, 16:07

Wydawać by się mogło, iż to gry MMO przeznaczone na komputery osobiste napędzają segment rozgrywek sieciowych. Jednak jak przekonuje nas firma In-Stat, nic bardziej mylnego. Według jej raportu na rozwój "sieciowości" wśród gier największy wpływ mają konsole stacjonarne oraz handheldy.

Far Cry na 360-tkę i mission pack dla Xboxa - UbiSoft potwierdza

Jiker, 4 stycznia 2006, 15:40

Nie cichną komentarze odnośnie planów wydania na konsolę Xbox 360 usprawnionej wersji Far Cry Instincts, stworzonej pierwotnie z myślą o pierwszym Xbox-ie oraz o swoistym mission packu do wyżej wymienionej pozycji, którego oczekiwać mogą właściciele Xboxa. UbiSoft zdecydowało się wreszcie odnieść do tychże rewelacji.

Konsola Revolution - wzmianka na temat ceny, data premiery w tym roku
Konsola Revolution - wzmianka na temat ceny, data premiery w tym roku

ComCo, 4 stycznia 2006, 15:39

Na łamach serwisu Yahoo! Japan pojawił się artykuł, w którym szef korporacji Nintendo, pan Satoru Iwata, powiedział, że konsola Revolution w Japonii będzie tańsza od produktów konkurencji (czyli Sony PlayStation 3 oraz Microsoft Xbox 360). Oznacza to, że owa platforma powinna kosztować mniej niż 300 USD (ok. 960 PLN).

Konsole w 2005 sprzedawały się jak świeże bułeczki

Krooliq, 4 stycznia 2006, 14:49

Z najnowszego raportu firmy ChartTrack, zajmującej się miedzy innymi badaniem rynku gier wideo, wynika, że w 2005 roku na brytyjskim rynku sprzedano 3,75 miliona konsol, czyli aż o 34% więcej niż w 2004 roku, w którym to rozeszło się 2,8 miliona sztuk wspominanego sprzętu.

Projekt Twilight War: After the Fall przerwany

Elrond, 4 stycznia 2006, 14:21

Koniec roku 2005 do zbyt udanych nie może zaliczyć studio Smiling Gator Productions. Jej przedstawiciele poinformowali, iż po prostu "zostali bez grosza". W związku z tym SGP kończy swoją działalność a co za tym idzie przerywa prace nad napędzanym silnikiem Source projektem Twilight War: After the Fall.

R.I.P. Asheron's Call 2

Elrond, 4 stycznia 2006, 13:55

Okazuje się, iż gry z rodzaju MMO nie są, jak to się powszechnie sądzi, przysłowiową kurą znoszącą złote jaja. Przekonali się o tym panowie z Turbine Entertainment, którzy zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, 30 grudnia wyłączyli serwery obsługujące Asheron's Call 2.

Nintendo „dzieli i rządzi” na rynku handheldów

ComCo, 4 stycznia 2006, 12:55

Pomimo tego, że często piszemy o zbliżającej się wojnie konsol nowej generacji, to nie należy zapominać, że podobny konflikt wciąż toczy się wśród handheldów (Nintendo DS kontra Sony PSP). O ile jednak w przypadku next-genów tylko Xbox 360 dostępny jest na rynku, a na jego konkurentów musimy cierpliwie czekać, tak w przypadku konsol przenośnych spokojnie można wskazać aktualnego zwycięzcę.

Siedmiolatek sprawił porządnie lanie znacznie starszym graczom Halo
Siedmiolatek sprawił porządnie lanie znacznie starszym graczom Halo

Elrond, 4 stycznia 2006, 12:36

Ponad 550 graczy, którzy wzięli udział w największym do tej pory turnieju Halo, patrzyło z niedowierzaniem na osobnika o imieniu Lil Poison, który wprost mówiąc, łoił ich jednego za drugim. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż Lil ma ... 7 lat.

PlayStation 3 w drugiej połowie roku?
PlayStation 3 w drugiej połowie roku?

Thorwalian, 4 stycznia 2006, 12:18

Powściągliwość Sony w kwestii podania dokładnej daty wypuszczenia na rynek długo oczekiwanej konsoli PlayStation 3, raz za razem rodzi kolejne spekulacje. Swoje trzy grosze wtrącił nawet szef koncernu wydawniczego Ubisoft, który w ostatnich wypowiedziach postanowił przedstawić swoją wersję wydarzeń.

EverQuest ponownie powiększony
EverQuest ponownie powiększony

Elrond, 4 stycznia 2006, 11:32

Mimo, iż od dwóch lat na rynku obecna jest druga część popularnej gry EverQuest, firma Sony nie zapomina o użytkownikach jej protoplasty. To właśnie dla nich przeznaczone jest kolejne, dziesiąte już, rozszerzenie oryginalnego EverQuesta, o podtytule Prophecy of Ro. Zadebiutuje ono na rynku w lutym tego roku w sugerowanej cenie 29.99$ (ok. 95 zł).

Amerykańskie lotnictwo chce użyć gry do szkolenia pilotów
Amerykańskie lotnictwo chce użyć gry do szkolenia pilotów

ComCo, 4 stycznia 2006, 10:40

„Swoje” gry mają zarówno amerykańska piechota (America's Army), jak i tamtejsza marynarka (Navy Training Exercise: Strike and Retrieve). Siły lotnicze Stanów Zjednoczonych nie mogły być gorsze. Serwis Defensetech.org poinformował właśnie o tym, że US Air Force planuje stworzyć własną, elektroniczno-rozrywkową produkcję, która zostanie wykorzystana do treningu pilotów.

Specjalna Edycja Devil May Cry 3 pod koniec stycznia
Specjalna Edycja Devil May Cry 3 pod koniec stycznia

Thorwalian, 4 stycznia 2006, 10:25

Potwierdziły się zapowiedzi koncernu Capcom o przymiarkach do wydania Devil May Cry 3: Dante's Awakening Special Edition, wzbogaconej wersji trzeciej odsłony przygód Dantego. Gra pojawi się na rynku północnoamerykańskim 24 stycznia i sprzedawana będzie w cenie 19.95 dolarów.

Kiedy ukażą się najbardziej oczekiwane w tym roku gry na PC?

Krystian Smoszna, 4 stycznia 2006, 10:03

Na łamach amerykańskiego serwisu Fragland pojawiła się lista pięćdziesięciu gier, których możemy spodziewać się w 2006 roku. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie dokładne daty premier, jakie przypisano do większości nadchodzących tytułów...

Kingdom of Sky rozszerzy uniwersum EverQuest II
Kingdom of Sky rozszerzy uniwersum EverQuest II

ComCo, 4 stycznia 2006, 09:38

Dokładnie na 21 lutego firma Sony Online Entertainment zaplanowała wydanie drugiego (po Desert of Flames) pełnoprawnego rozszerzenia do MMOcRPG, pt. EverQuest II. Dodatek będzie nosił podtytuł Kingdom of Sky i wprowadzi do wirtualnej rozgrywki szereg nowości, w tym m.in. złowrogie smoki oraz możliwość walki Player versus Player na szerszą skalę.

Znamy datę premiery gry Hearts of Iron II: Doomsday

Krystian Smoszna, 4 stycznia 2006, 09:30

Firma Paradox Interactive opublikowała wczoraj oficjalne oświadczenie prasowe, w którym poinformowała o dacie premiery dodatku do gry Hearts of Iron II, o nazwie Doomsday.

id Software pracuje nad nową grą
id Software pracuje nad nową grą

Krystian Smoszna, 4 stycznia 2006, 09:12

Internetowy serwis Kikizo Games przeprowadził wywiad z Johnem Carmackiem, współzałożycielem id Software oraz twórcą wszystkich silników do gier 3D, jakie przez lata wykorzystywane były w produktach firmy. Amerykański programista potwierdził w rozmowie z redaktorami magazynu, że studio prowadzi już intensywne prace nad nową produkcją.

Szczerozłote karty do gry z logo Nintendo
Szczerozłote karty do gry z logo Nintendo

eLKaeR, 4 stycznia 2006, 09:09

Wprawdzie nazwa koncernu Nintendo kojarzy się teraz tylko z elektroniczną rozrywką, ale przecież korzenie tego giganta rodem z Dalekiego Wschodu sięgają końca dziewiętnastego wieku. Zajmująca się m.in. obróbką metali korporacja Mitsubishi Materials postanowiła wypuścić na rynek produkt, związany w pewnym sensie z niegdysiejszą działalnością wspomnianej firmy z Kyoto.

Top 10 gier w US (PC) (04/01/06)

Krystian Smoszna, 4 stycznia 2006, 08:32

Przedstawiamy pięćdziesiąte notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych w 2005 roku, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje gry sprzedane w okresie od 11 do 17 grudnia.

Czy marka iriver będzie wkrótce kojarzona także z kieszonkowymi konsolami?
Czy marka iriver będzie wkrótce kojarzona także z kieszonkowymi konsolami?

eLKaeR, 4 stycznia 2006, 08:23

Wybrać iPoda, czy może zdecydować się na irivera? Przed takim dylematem staje obecnie wielu klientów, planujących zakup kieszonkowego odtwarzacza multimedialnego. Druga spośród wymienionych marek ma się wkrótce wzbogacić o urządzenie, które z pewnością zainteresuje graczy, gdyż celuje w ten sam segment rynku, co PlayStation Portable, Gizmondo etc.