Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 16 stycznia 2006

Nintendo zarejestrowało kolejny patent związany z Virtual Console

maciek_ssi, 16 stycznia 2006, 14:30

Jak donosi serwis Revolution Report, na internetowych stronach amerykańskiego urzędu patentowego pojawił się nowy wpis z datą - 12 styczeń 2006. Tekst dotyczy konsoli Nintendo Revolution i jej technicznych rozwiązań, w szczególności usługi Virtual Console. Co prawda pisaliśmy już na ten temat, jednakże nowy patent Nintendo jest dopełnieniem (lub też rozszerzeniem) poprzedniego i przynosi nowe, ciekawe fakty związane z emulacją gier ze starszych platform japońskiego koncernu.

Na temat PS3 rozważania developera

Elrond, 16 stycznia 2006, 13:52

Dwudziestosiedmioletni grafik, Josh Robinson, nie omieszkał się podzielić z internautami swoimi przemyśleniami na temat konsoli PS3. A przemyślenia te są dość wiarygodne, ponieważ pracuje on w firmie, która tworzyła jedno z dem dedykowanych omawianej konsoli i prezentowanych na ubiegłorocznych targach E3.

David Douillet Judo w produkcji
David Douillet Judo w produkcji

ComCo, 16 stycznia 2006, 12:54

Pracownicy belgijskiego oddziału firmy 10Tacle przygotowują obecnie symulację japońskiego sportu i sztuki walki - judo. Gra będzie nosiła nazwę David Douillet Judo, jej rynkowy debiut powinien zaś nastąpić wiosną bieżącego roku (do sklepów trafią wersje dedykowane posiadaczom komputerów PC oraz konsol: PlayStation 2, Xbox i GameCube).

Finaliści nagród AIAS za poprzedni rok

Elrond, 16 stycznia 2006, 12:00

Już po raz dziewiąty, Academy of Interactive Arts & Sciences (AIAS) ogłosiła finalistów nagród za wybitne osiagnięcia w dziedzinie rozrywki elektronicznej w minionym roku. Wyłonienie zwycięzców oraz rozdanie nagród odbędzie się podczas dorocznej konferencji D.I.C.E. (Design, Innovate, Communicate and Entertain), która rozpocznie się 8 lutego w Las Vegas.

Najlepsze konwersje na festiwalu w San Jose

Thorwalian, 16 stycznia 2006, 11:43

Organizatorzy tegorocznego Festiwalu Niezależnych Gier (Independent Games Festival) ogłosili listę finalistów IGF Best Mod, nowej kategorii poświęconej najlepszym przeróbkom do czterech, z góry określonych gier - Doom 3, Half-Life 2, Neverwinter Nights, Unreal Tournament 2004.

Nominacje do nagród NAViGaTR
Nominacje do nagród NAViGaTR

Krooliq, 16 stycznia 2006, 11:19

Organizacja The National Academy of Video Game Testers and Reviewers już po raz piąty ogłosiła nominacje do swoich dorocznych nagród. W tym roku jury, składające się z ponad 1200 krytyków, wybierze zwycięzców spośród 223 nominowanych w 48 kategoriach.

Otwarte beta testy Heroes of Might & Magic V za kilka dni

Elrond, 16 stycznia 2006, 10:52

Dosłownie kilka dni dzieli nas od rozpoczęcia otwartych beta testów piątej odsłony jednej z najlepszych gier strategicznych w klimatach fantasy, Heroes of Might & Magic. Korporacja Ubisoft poinformowała na swoim oficjalnym forum poświęconym wspomnianej grze, iż start testów przewidziany jest na 19 stycznia.

Kolejny, nieoficjalny, patch Vampire The Masquerade: Bloodlines

Elrond, 16 stycznia 2006, 09:51

Firma Troika Games bezpowrotnie(?) zniknęła z rynku elektronicznej rozrywki, pozostawiając po sobie nieutulonych w żalu fanów oraz projekty takie jak Arcanum, Świątynia Pierwotnego Zła czy Vampire The Masquerade: Bloodlines. Fani tej ostatniej pozycji z uporem godnym podziwu tworzą kolejne łatki usprawniające rozgrywkę, czego owocem jest kolejny już patch, w wersji 2.0.

Śmierć na Nilu czy Karaibska tajemnica? Zdecyduj sam
Śmierć na Nilu czy Karaibska tajemnica? Zdecyduj sam

Thorwalian, 16 stycznia 2006, 09:40

The Adventure Company, amerykański wydawca And Then There Were None opublikował na swojej witrynie krótką ankietę, która ma wspomóc twórców w przygotowaniu kolejnych pozycji bazujących na twórczości Agathy Christie.

Gry komputerowe w szkołach? 59% brytyjskich nauczycieli jest "na tak"

Krystian Smoszna, 16 stycznia 2006, 09:28

Aż 59% brytyjskich nauczycieli wyraziło chęć używania gier komputerowych podczas lekcji w szkole. Ankieta została przeprowadzona w listopadzie ubiegłego roku przez firmę NESTA Futurelab, która od dłuższego czasu promuje swój projekt badawczy Nauczanie z grami.

Premiera oficjalnego soundtracku do MediEvil Resurrection już za dwa tygodnie
Premiera oficjalnego soundtracku do MediEvil Resurrection już za dwa tygodnie

Krystian Smoszna, 16 stycznia 2006, 09:01

Wielokrotnie na łamach naszego serwisu informacyjnego wspominaliśmy o wytwórni Sumthing Else Music Works, która specjalizuje się w dystrybucji soundtracków z gier komputerowych (m.in. Fable, Age of Empires III, Halo 2). Tym razem przedmiotem zainteresowania przedstawicieli firmy stał się produkt o nazwie MediEvil Resurrection, który na rynku egzystuje już przeszło cztery miesiące.

Demo gry Full Auto jeszcze w styczniu
Demo gry Full Auto jeszcze w styczniu

Krystian Smoszna, 16 stycznia 2006, 08:33

Już wkrótce, wszyscy posiadacze konsoli Xbox 360 będą mogli sprawdzić, jak prezentuje się w akcji produkt studia Pseudo Interactive o nazwie Full Auto. Koncern SEGA, który zajmie się dystrybucją programu na rynku, zapowiedział w piątek opublikowanie oficjalnej wersji demo gry.

Pierwsze screenshoty z nowej odsłony cyklu Spy Hunter
Pierwsze screenshoty z nowej odsłony cyklu Spy Hunter

Krystian Smoszna, 16 stycznia 2006, 08:09

O tym, że firma Midway intensywnie pracuje nad nową odsłoną legendarnego cyklu Spy Hunter, dowiedzieliśmy się w listopadzie ubiegłego roku. Program zatytułowany Nowhere to Run przygotowywany jest z myślą o konsolach PlayStation 2 oraz Xbox. W Internecie pojawiły się właśnie pierwsze obrazki, prezentujące grę w akcji.