Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 18 stycznia 2006

Pozostałości po preorderze Xbox 360
Pozostałości po preorderze Xbox 360

maciek_ssi, 18 stycznia 2006, 15:20

Od premiery najnowszej konsoli Microsoftu minęło 58 dni. Sprzedaży konsoli Xbox 360 towarzyszył istny szał – nie tylko w samych sklepach, ale także w systemach handlu internetowego. Informacje jakie do nas docierały w istocie zapowiadały niedobór X360, nawet do końca roku, bo chętnych na zakup nie brakowało. Co więcej, do dziś nie wszystkie zamówienia przedpremierowe zostały zrealizowane.

PhysX na wyposażeniu Destineer Studios

Thorwalian, 18 stycznia 2006, 15:00

Rośnie liczba tytułów, które w przyszłości wykorzystywać będą karty z chipem PhysX. Licencję na posłużenie się nowoczesną technologią opracowaną przez firmę AGEIA, nabyło właśnie Destineer Studios i już wkrótce zamierza zrobić z niej użytek.

Namco zapowiada więcej niskobudżetowych gier

Thorwalian, 18 stycznia 2006, 12:23

Niekiedy zdarza się tak, że małe produkcje, często wypuszczane przez twórców aby zarobiły kilka dodatkowych groszy, okazują się większymi hitami niż te przygotowywane z rozmachem i wsparciem medialnym. Do takich samych wniosków doszedł koncern Namco.

Cywilizacja dla posiadaczy N-Gage

ComCo, 18 stycznia 2006, 11:57

Po premierze Civilization IV mnóstwo graczy wyraźnie „zachorowało” na ten tytuł (świadczą o tym zarówno świetnie oceny zbierane w branżowej prasie, jak i szybko rosnąca liczba sprzedanych egzemplarzy programu). Z tej „gorączki” postanowiły skorzystać firmy Nokia i Atari, które zapowiedziały wydanie Cywilizacji na platformę N-Gage.

Milion konsol PlayStation 3 na premierę w listopadzie?

maciek_ssi, 18 stycznia 2006, 11:52

Czy ktoś wie, kiedy nowy next-gen Sony ukaże się w sprzedaży na rynku? Chyba raczej nikt, tym bardziej w świetle pojawiających się informacji o problemach sprzętowych. PlayStation 3 w 2006 roku miał się pojawić: wiosną, latem, a także „w późniejszym okresie bieżącego roku”. Ostatnio napłynęła informacja, która rodzi kolejne spekulacje dotyczące premiery.

Xbox 360 z napędem Blu-ray - ciąg dalszy

Elrond, 18 stycznia 2006, 11:21

Tydzień temu na łamach naszego serwisu zamieściliśmy wiadomość, z której wynikało, iż Microsoft może wprowadzić na rynek zewnętrzny napęd Blu-ray przeznaczony dla konsoli Xbox 360, jeśli format ten wygra wojnę z HD-DVD. Okazuje się, iż rewelacje te spowodowały spore zamieszanie w branży a gigant z Redmond czym prędzej wycofuje się ze swojej wypowiedzi, tłumacząc wszystko zwykłą pomyłką.

World Poker Tour również na PSP
World Poker Tour również na PSP

Krooliq, 18 stycznia 2006, 11:02

Firma 2K Sports poinformowała, że zajmie się wydaniem gry World Poker Tour również w wersji na konsolę PlayStation Portable.

Godfather w sklepach od 24 marca?
Godfather w sklepach od 24 marca?

Thorwalian, 18 stycznia 2006, 10:15

Nie ulega wątpliwości, iż spore grono graczy i zarazem miłośników kina, ostrzy sobie zęby na produkcję zatytułowaną The Godfather. Premiera tej gry już kilkakrotnie była odwlekana, co rodziło nie zawsze trafne spekulacje co do dokładnej daty jej debiutu. Dzisiaj najprawdopodobniej poznaliśmy tą zaznaczoną w kalendarzu przez Electronic Arts.

Dead Rising – premiera przesunięta?
Dead Rising – premiera przesunięta?

Krooliq, 18 stycznia 2006, 10:09

Dziś mamy niezbyt dobrą wiadomość dla wszystkich oczekujących na premierę gry Dead Rising. Ten survival horror miał zadebiutować na amerykańskim rynku 2 maja 2006 roku. Jednak wygląda na to, że będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość, gdyż aktualnie na stronie wydawcy gry, firmy Capcom, wspomniana majowa data została zastąpiona bardziej ogólnym terminem, jakim jest„lato 2006”.

Kalendarz premier gier Namco Bandai w USA na 2006 rok

ComCo, 18 stycznia 2006, 10:00

Pracownicy amerykańskiego oddziału korporacji Namco Bandai zaktualizowali ostatnio plan wydawniczy na bieżący rok kalendarzowy. Kilka gier (m.in. Warhammer: Mark of Chaos) zostało opóźnionych, kilka innych (w tym Stargate SG-1: The Alliance) zupełnie wyleciało z listy. Zapraszam po szczegóły.

DaVinci Experience = The Secrets of Da Vinci: The Forbidden Manuscript
DaVinci Experience = The Secrets of Da Vinci: The Forbidden Manuscript

ComCo, 18 stycznia 2006, 09:18

Szóstego października poprzedniego roku wspominaliśmy o rozpoczęciu developingu produkcji nawiązującej do bestsellerowej powieści Dana Browna, pt. „Kod Leonarda da Vinci”. Od tamtej pory nie było jednak żadnych wieści dotyczących samej gry czy postępu w pracach. Aż do dzisiaj.

Policja walczy z przestępczością za pomocą ... gier komputerowych

Elrond, 18 stycznia 2006, 09:15

Policja w Edynburgu znalazła nowy sposób na powstrzymanie chuliganów przed popełnianiem przestępstw. Co więcej, sprawiających kłopoty nastolatków namówiono do częstych wizyt w bibliotece, ale myliłby się ten, kto sądziłby, że czytają tam Dzieła Szekspira Wybrane.

25 to Life do kupienia w USA
25 to Life do kupienia w USA

ComCo, 18 stycznia 2006, 08:52

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, pudełka z trójwymiarową grą akcji/TPP, pt. 25 to Life, trafiły dzisiaj na półki zachodnich sklepów (mowa o wersjach dedykowanych komputerom PC oraz konsolom: PlayStation 2 i Xbox). Całość nawiązuje wykonaniem do takich produkcji jak Grand Theft Auto, NARC, Scarface, czy The Getaway.

Więcej "filmowych" gier od Ubisoftu?

Elrond, 18 stycznia 2006, 08:26

Wygląda na to, iż mimo niższej od oczekiwań sprzedaży King Konga, korporacja Ubisoft zamierza tworzyć kolejne gry oparte na filmowych licencjach. Taką przynajmniej deklarację można było usłyszeć z ust przedstawicieli francuskiego wydawcy. Przypomnijmy, że te "niższe od oczekiwań wyniki" to 3 miliony sprzedanych egzemplarzy od momentu debiutu gry na rynku.

Bilardowe zagrania z The Hustle: Detroit Streets przestaną być domeną PSP
Bilardowe zagrania z The Hustle: Detroit Streets przestaną być domeną PSP

eLKaeR, 18 stycznia 2006, 08:08

Typowa zadymiona speluna z kilkoma stołami bilardowymi, niczym w jednej ze scen z pierwszej części słynnej filmowej serii Rush Hour (Godziny szczytu), jest czymś całkowicie naturalnym w wirtualnej symulacji gry w bilard, nazwanej The Hustle: Detroit Streets i dostępnej dotychczas wyłącznie dla posiadaczy PSP. Już wkrótce jednak skończy się monopol platformy PlayStation Portable na ten tytuł.

Zegar z grą Pong już w sprzedaży
Zegar z grą Pong już w sprzedaży

Krystian Smoszna, 18 stycznia 2006, 08:00

W listopadzie ubiegłego roku przedstawiliśmy na łamach naszego serwisu informację o nietypowym zegarze z grą Pong, za którego stworzenie odpowiada holenderska firma Buro Vormikkrijgers. Dziś jeszcze raz powracamy do temu, gdyż ten jedyny w swoim rodzaju element wyposażenia wnętrz znalazł się w sprzedaży.

Lista szykowanych dla PlayStation 3 gier na internetowej stronie firmy Sony

eLKaeR, 18 stycznia 2006, 07:23

Chociaż szerokiej publiczności nie pokazano jeszcze żadnego finalnego egzemplarza stacjonarnej konsoli PlayStation 3, to liczni developerzy dysponują już odpowiednimi narzędziami i przygotowują sporo gier z myślą o tej platformie. Korporacja Sony wzbogaciła właśnie swoją japońską stronę sieciową z listą nadchodzących pozycji dla PS2 i PSP o pierwsze tytuły, dedykowane PS3.

Electronic Arts potwierdza - Medal of Honor: Airborne dla PeCetów i konsol

eLKaeR, 18 stycznia 2006, 07:07

Jeszcze wczoraj pisaliśmy o tym nieoficjalnie, ale dziś mamy już ostateczne potwierdzenie prosto z firmy Electronic Arts – szykowana z myślą o stacjonarnych konsolach PS3 i X360 oraz PS2 i Xbox gra typu FPS pt. Medal of Honor: Airborne zostanie udostępniona też posiadaczom PeCetów. Rynkowy debiut gotowego produktu nastąpi pod koniec 2006 roku.