Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2006, 11:02

autor: Krooliq

World Poker Tour również na PSP

Firma 2K Sports poinformowała, że zajmie się wydaniem gry World Poker Tour również w wersji na konsolę PlayStation Portable.

Firma 2K Sports poinformowała, że zajmie się wydaniem gry World Poker Tour również w wersji na konsolę PlayStation Portable. Miłośnicy pokera będą mogli zmierzyć się z innymi rekinami kart już 1 marca bieżącego roku, bo na taki właśnie termin zaplanowano zachodni debiut rynkowy programu. Niestety nie wiadomo, czy i ewentualnie kiedy omawiana produkcja trafi w ręce polskich użytkowników PSP.

World Poker Tour również na PSP - ilustracja #1

 

World Poker Tour to rozbudowana wirtualna symulacja gry w pokera. Opisywany tytuł oparty jest na programie telewizyjnym The World Poker Tour, emitowanym przez zachodnią stację The Travel Channel. Kluczem do zwycięstwa jest tutaj pokonanie wszystkich rywali, zasiadających razem z nami przy stole do gry.

Zmagania rozpoczynamy od stworzenia wizerunku prowadzonego zawodnika. Wybieramy m.in. jego twarz i budowę ciała (ponad pięćdziesiąt możliwości). Następnie decydujemy się na kilka z około pięciuset rodzajów ubrań (część dostępna od początku, reszta odblokowywana w miarę osiąganych postępów). Faktyczną rozgrywkę zaczynamy zaś ze skromnym tysiącem „zielonych” na koncie i staramy się wygrywać coraz to wyższe sumy. W tym celu można przykładowo udać się do wirtualnego kasyna, czy też zwyczajnie wybrać dowolną z czternastu odmian pokera i zagrać. Program posiada mnóstwo opcji, dostarczających nam przydanych informacji o rozgrywce (jak często rywale zwiększają stawkę, rezygnują ze zmagań etc.). Warto zaznaczyć, że w grze stoły limitowane są do maksymalnie sześciu grających jednocześnie zawodników, a nie dziesięciu czy jedenastu, jak to bywa w prawdziwych kasynach (co jest odstępstwem od profesjonalnych reguł).

World Poker Tour również na PSP - ilustracja #2

 

Przypomnijmy, że do tej pory World Poker Tour ukazał się w wersjach dedykowanych konsolom PS2, Xbox oraz GBA. Polska premiera programu wyłącznie w wersji przeznaczonej na platformę PlayStation 2 nastąpi 13 lutego bieżącego roku.

Więcej informacji na temat omawianej produkcji znajdziecie w naszej Encyklopedii Gier.