Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 30 stycznia 2006

EMPiK - Top Lista nr 4 (30/01/06)

Krooliq, 30 stycznia 2006, 16:31

Jeśli chcecie dowiedzieć się, jakie gry w ostatnim tygodniu najczęściej kupowali posiadacze PC oraz konsoli PS2, zapraszamy Was do przejrzenia czwartej w nowym roku EMPiKowej listy TOP 10. Powstała ona w oparciu o dane zebrane w okresie od 23.01.2006 do 29.01.2006 w 75 salonach tej sieci.

Naxxramas – nowy obszar w World of Warcraft

Krooliq, 30 stycznia 2006, 14:47

Po dzisiejszej informacji o specjalistycznym serwisie stworzonym na potrzeby użytkowników zapuszczających się w świat gry World of Warcraft, mamy kolejną wiadomość dla fanów tej produkcji.

Left Behind: Eternal Forces opóźniona
Left Behind: Eternal Forces opóźniona

Elrond, 30 stycznia 2006, 13:27

Przedstawiciele firmy Left Behind Games poinformowali, iż ich pionierskie przedsięwzięcie, strategia czasu rzeczywistego zatytułowana Left Behind: Eternal Forces, która pierwotnie ukazać się miała w pierwszej połowie tego roku, zostało przełożone na drugą połową 2006. Powodem opóźnienia premiery jest chęć dopracowania i doszlifowania gry, tak aby mogła konkurować z najlepszymi pozycjami gatunku.

Świat World of Warcraft w technologii Google Maps
Świat World of Warcraft w technologii Google Maps

Thorwalian, 30 stycznia 2006, 13:25

Co można powiedzieć o świecie stworzonym na potrzeby World of Warcraft? Pierwsze co się ciśnie na usta to fakt, że bije on rekordy popularności. Azeroth jest jednak także ogromny, co dla wielu graczy zapuszczających się w nieznane dotąd rejony, może być niemałym problemem. M.in. właśnie dla takich osób powstał specjalistyczny serwis.

Electronic Arts wydawcą Crysis - nowego projektu twórców Far Cry

Krooliq, 30 stycznia 2006, 13:11

Koncern Electronic Arts poinformował, że podpisał umowę z firmą Crytek, na mocy której zajmie się wydaniem, powstającej w w/w studiu developerskim, gry akcji/FPS o nazwie Crysis.

Kolejna Cywilizacja dopiero za kilka lat?

Elrond, 30 stycznia 2006, 12:47

Redaktorzy magazynu Edge przeprowadzili wywiad z guru branży rozrywki elektronicznej, Sidem Meierem. W rozmowie poruszono m.in. temat korzeni, historii i przyszłości znakomitej serii strategicznej, Civilization. Fanów, którzy nieśmiało w marzeniach widzą już Civilization V, muszę zmartwić - kolejna odsłona sagi nie pojawi się zbyt prędko.

Nadciąga angielskie demo Shadowgrounds, łata i edytor plansz
Nadciąga angielskie demo Shadowgrounds, łata i edytor plansz

Krystian Smoszna, 30 stycznia 2006, 12:37

Dziesięć dni temu informowaliśmy Was o planach firmy Frozenbyte, dotyczących wydania gry Shadowgrounds w kolejnych krajach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych, Australii i Nowej Zelandii. Dziś kolejny po raz powracamy do tematu debiutanckiej strzelaniny fińskiego studia, tym razem jednak w kontekście jej dalszego rozwoju.

Chcesz zagrać w Aliens vs Predator 3 – podpisz petycję!

Krooliq, 30 stycznia 2006, 12:31

O powstawaniu trzeciej odsłony cyklu Aliens vs Predator informowaliśmy Was w lipcu 2002 roku, niestety od tego czasu wieści o tej produkcji ucichły. Jednak fani serii o niej nie zapomnieli i najwyraźniej zmęczeni oczekiwaniem na decyzję odnośnie wspomnianej kontynuacji, postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i spróbować nakłonić firmę Fox Interactive do stworzenia Aliens vs Predator 3.

Battlefield 2 w wersji Deluxe?

Elrond, 30 stycznia 2006, 11:46

Jakoś tak się utarło, iż popularne tytuły prędzej czy później doczekują się tzw. wersji Deluxe, w której można znaleźć podstawkę jak i jej dodatek(ki). Nie jest więc niespodzianką, iż takiej wersji doczekała się gra Battlefield 2, której Deluxe Edition oferują zarówno EBGames.com jak i GameStop.com.

Rysy na
Rysy na "kryształowej" grafice Elder Scrolls 4: Oblivion?

Elrond, 30 stycznia 2006, 10:36

Zaryzykuję stwierdzenie, iż w pierwszej piątce najbardziej oczekiwanych przez fanów gier RPG pozycji, znajduje się Elder Scrolls 4: Oblivion. Nie ulega wątpliwości, iż na sytuację tę złożyła się zarówno warstwa fabularna gry jak i jej oprawa graficzna, prezentowana od pewnego czasu na różnych screenach czy trailerach.

Dodatkowe opcje w Star Wars: Battlefront II
Dodatkowe opcje w Star Wars: Battlefront II

eLKaeR, 30 stycznia 2006, 09:55

Xbox Live pozwala posiadaczom konsol ze stajni Microsoft nie tylko na prowadzenie zabawy wieloosobowej przez Internet, lecz także m.in. umożliwia pobieranie z Sieci rozmaitych danych. Właśnie dzięki tej ostatniej opcji już jutro rozpocznie się dystrybucja specjalnego dodatku do taktycznej gry akcji pt. Star Wars: Battlefront II.

Gra Bone: Out from Boneville doczekała się wydania w pudełku

Krystian Smoszna, 30 stycznia 2006, 09:35

Debiutancki twór programistów z Telltale Games o nazwie Bone, doczekał się tradycyjnego wydania w pudełku. Do tej pory sprzedawany był on tylko i wyłącznie za pośrednictwem elektronicznej dystrybucji.

Co się dzieje z grą S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl?
Co się dzieje z grą S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl?

Krystian Smoszna, 30 stycznia 2006, 09:09

Nieciekawe wieści dotyczące gry S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl docierają do nas z Rosji. Internetowy magazyn Game Mag postanowił sprawdzić, co tak naprawdę dzieje się z wielce oczekiwaną strzelaniną, która powstaje w ukraińskim studiu GSC GameWorld...

Półtora miliona sztuk Xboksa 360 w rękach graczy - twierdzi Microsoft

Krystian Smoszna, 30 stycznia 2006, 08:18

Koncern Microsoft podsumował sprzedaż swojej nowej konsoli Xbox 360, która na rynku zadebiutowała 22 listopada ubiegłego roku. Dane udostępnione przez firmę są bardzo optymistyczne, zakładają bowiem, że do rąk graczy z całego świata trafiło ponad półtora miliona tych urządzeń.