Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2006, 13:27

autor: Maciej "Elrond" Myrcha

Left Behind: Eternal Forces opóźniona

Przedstawiciele firmy Left Behind Games poinformowali, iż ich pionierskie przedsięwzięcie, strategia czasu rzeczywistego zatytułowana Left Behind: Eternal Forces, która pierwotnie ukazać się miała w pierwszej połowie tego roku, zostało przełożone na drugą połową 2006. Powodem opóźnienia premiery jest chęć dopracowania i doszlifowania gry, tak aby mogła konkurować z najlepszymi pozycjami gatunku.

Przedstawiciele firmy Left Behind Games poinformowali, iż ich pionierskie przedsięwzięcie, strategia czasu rzeczywistego zatytułowana Left Behind: Eternal Forces, która pierwotnie ukazać się miała w pierwszej połowie tego roku, zostało przełożone na drugą połową 2006. Powodem opóźnienia premiery jest chęć dopracowania i doszlifowania gry, tak aby mogła konkurować z "mainstreamowymi" pozycjami tego gatunku.

Left Behind: Eternal Forces opóźniona - ilustracja #1

Fabuła Left Behind: Eternal Forces pełnymi garściami czerpie z serii książek, które przez dobrych kilka miesięcy królowały na listach amerykańskich bestsellerów. Apokaliptyczna wizja stworzona przez Tima LaHaye i Jerry'ego B. Jenkinsa, przeniesiona do komputerowego świata pozwoli nam na bezpośredni udział w starciu sił Zła i Dobra.

Left Behind: Eternal Forces opóźniona - ilustracja #2

Zbliża się Koniec Dni, proroctwa biblijne spełniają się jedno po drugim. Wszyscy wierzący zostali wzięci do Nieba a chaos, który powstał na Ziemi po tym wydarzeniu zaowocował narodzinami Antychrysta, który przejął władzę nad ONZ a teraz usiłuje skupić pod swoimi rządami wszystkie państwa świata. Jednak rodzi się opozycja, która staje do walki z legionami szatana. Gracz staje na czele jednej ze stron odwiecznego konfliktu - anielskich Tribulation Forces lub diabelskich Global Community Peacekeepers.

Left Behind: Eternal Forces opóźniona - ilustracja #3

Akcja gry przenosi nas do bardzo szczegółowo odwzorowanego Nowego Jorku. Twórcy gry chwalą się, iż na potrzeby produkcji sfotografowali prawie 500 najważniejszych budynków miasta, które następnie pojawiły się w świecie Left Behind: Eternal Forces. Jak na razie obszerniejsze szczegóły na temat rozgrywki nie są znane.

Left Behind: Eternal Forces opóźniona - ilustracja #4
Left Behind: Eternal Forces opóźniona - ilustracja #5