Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 20 stycznia 2006

Myśli nieprzemyślane - Forum w służbie nauki

Redakcja GRYOnline.pl, 20 stycznia 2006, 17:16

Kiedy zaczynacie uważać, że swoich rozmówców, obecnych jedynie za pośrednictwem literek na ekranie, poznaliście wystarczająco dobrze? Jak budujecie na własny użytek wizerunki swoich znajomych z forum? Jak często zdarza się, że opublikowane po czasie zdjęcie jest zgodne z Waszym wcześniejszym wyobrażeniem?

Medieval II: Total War w trakcie developingu - zobaczcie pierwsze screenshoty!

ComCo, 20 stycznia 2006, 15:01

Potwierdziły się nasze rewelacje z 11 stycznia tego roku. Pracownicy zespołu developerskiego Creative Assembly pracują obecnie nad kolejną, czwartą już odsłoną cyklu rozbudowanych gier strategicznych Total War. Nowy program będzie kontynuacją pierwszego Medievala, co oznacza, że miłośnicy serii ponownie przeniosą się w średniowieczne realia.

Nowy Starforce „zmiażdży” piratów

maciek_ssi, 20 stycznia 2006, 14:14

Piractwo software’owe ma już długą historię – wszystko zaczęło się od BBS oraz sieci działających na zasadzie Internetu. Walka z nielegalnym kopiowaniem materiałów trwa nadal. Firmy tworzące oprogramowanie stosują komercyjne zabezpieczenia, by chronić swoje interesy. Niestety, w chwili obecnej niemal wszystkie obecne systemy są złamane. Poza jednym – StarForcem. Protection Technology właśnie zaanonsował nową wersję, która ma pokonać tymczasowe, prowizoryczne metody uruchamiania pirackich wersji gier dzięki wirtualnym napędom.

Experience112 - zapowiedziano nietypową grę przygodową
Experience112 - zapowiedziano nietypową grę przygodową

Elrond, 20 stycznia 2006, 13:51

Przedstawiciele firm Micro Application oraz Lexis Numérique (m.in. La Belle ou la Bete), poinformowali o podpisaniu porozumienia, którego owocem będzie wprowadzenie na rynek nietypowej przygodówki zatytułowanej Experience112. Nietypowej, ponieważ mimo pewnego wpływu na główną bohaterkę gry, nie sterujemy bezpośrednio jej poczynaniami.

Najbardziej oczekiwane gry 2006 roku wg Yahoo! Games
Najbardziej oczekiwane gry 2006 roku wg Yahoo! Games

ComCo, 20 stycznia 2006, 13:48

Redaktorzy zachodniego serwisu Yahoo! Games przygotowali ciekawe zestawienie najbardziej oczekiwanych gier, których premiera powinna nastąpić jeszcze w tym roku. Materiał obejmuje wszystkie „większe”, stacjonarne platformy sprzętowe i najkrócej można podsumować go w następujący sposób: będzie w czym wybierać. Zapraszam do przejrzenia całej listy.

PC Gamer wypowiada wojnę "gold farmerom"

Thorwalian, 20 stycznia 2006, 13:25

PC Gamer, jeden z najpopularniejszych magazynów poświęconych grom na PC zapowiedział, że nie będzie już publikował ogłoszeń firm, zajmujących się handlem wirtualnym przedmiotów, pozyskanych w grach MMO.

Virtua Fighter 5 na PS3 - plotki potwierdzone
Virtua Fighter 5 na PS3 - plotki potwierdzone

Elrond, 20 stycznia 2006, 13:09

W zeszłym tygodniu z zakamarków Internetu wyłoniła się plotka, iż Virtua Fighter 5 pojawi się na konsoli PlayStation 3. Już szykowaliśmy się do zamieszczenia tej informacji na łamach naszego serwisu, gdy z drugiej strony pojawiło się potwierdzenie, iż rzeczywiście była to tylko plotka bo ktoś coś źle zrozumiał i puścił to w obieg. Ale jak wiadomo, w każdej plotce jest ziarno prawdy, więc ...

ArchLord – nowy MMORPG od Codemasters
ArchLord – nowy MMORPG od Codemasters

Krooliq, 20 stycznia 2006, 13:06

Popularność produkcji MMORPG, czyli massively multiplayer online role-playing game, wciąż nie słabnie - firma Codemasters właśnie poinformowała, że zajmie się amerykańskim i europejskim wydaniem nowej gry z tego gatunku, której tytuł będzie brzmieć ArchLord.

Dziesięć bestsellerowych gier w Stanach Zjednoczonych w 2005 roku (PC)

ComCo, 20 stycznia 2006, 12:26

Jakiś czas temu prezentowaliśmy listę TOP 10 najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii, która obejmowała cały ubiegły rok kalendarzowy. Podobne zestawienie przygotowała teraz organizacja NPD Group. Jej ranking dotyczy oczywiście Stanów Zjednoczonych i koncentruje się wyłącznie na produkcjach dedykowanych komputerom PC.

Napij się Final Fantasy XII
Napij się Final Fantasy XII

Elrond, 20 stycznia 2006, 11:40

Pod koniec zeszłego roku na łamach naszego serwisu mogliście przeczytać o napoju, który reklamować będzie grę z gatunku jRPG, Final Fantasy XII. Dzisiaj natomiast firma Suntory, która zajmie się dystrybucją Final Fantasy XII Potion, poinformowała o dacie wprowadzenia go do sprzedaży. Napój pojawi się na japońskim rynku 7 marca czyli na 9 dni przed planowaną premierą gry.

Dziesięć najpopularniejszych gier dostepnych w usłudze Xbox Live Arcade
Dziesięć najpopularniejszych gier dostepnych w usłudze Xbox Live Arcade

Thorwalian, 20 stycznia 2006, 11:12

Redaktorzy serwisu IGN, pokusili się o opublikowanie listy dziesięciu, najpopularniejszych gier pobieranych za pośrednictwem usługi Xbox Live Arcade. Ranking powstał na podstawie oficjalnych danych od Microsoftu.

Limitowana edycja Resident Evil: Deadly Silence
Limitowana edycja Resident Evil: Deadly Silence

Elrond, 20 stycznia 2006, 11:07

Co prawda Święta Bożego Narodzenia i choinka są już jedynie wspomnieniem, nie znaczy to jednak, iż gracze nie mogą dostawać prezentów. Przeciwnie, jest to bardzo wskazane, a takim doskonałym prezentem dla posiadaczy konsoli Dual Screen może być specjalna, limitowana wersja gry Resident Evil: Deadly Silence. Jak twierdzą sprzedawcy, jej preordery biją wszelkie rekordy.

Lista gier na PlayStation 3 zniknęła z internetowej strony Sony

maciek_ssi, 20 stycznia 2006, 10:35

Dwa dni temu informowaliśmy o liście gier na konsolę PlayStation 3, która została zamieszczona na stronie japońskiego oddziału Sony. Widniało na niej sześć tytułów, między innymi takie, jak kolejna część Gran Turismo, czy też sequel Everybody’s Golf. Listing pozbawiony był jednej istotnej informacji: nie podawał żadnych dat premier gier. Ale wczoraj Sony zakończył spekulacje na ten temat – usunął pozycje, które miałyby się ukazać na PlayStation 3.

PlanetSide przez rok za darmo dla nowych użytkowników
PlanetSide przez rok za darmo dla nowych użytkowników

Krystian Smoszna, 20 stycznia 2006, 10:04

Jeśli do tej pory nie mieliście okazji zaznajomić się z grą MMO o nazwie PlanetSide, już wkrótce będziecie mogli nadrobić zaległości. 14 lutego bieżącego roku, firma Sony Online Entertainment wprowadzi atrakcyjną ofertę dla nowych użytkowników wirtualnej strzelaniny, która pozwoli cieszyć im się grą przez okrągły rok za darmo.

Oficjalny zwiastun filmu Silent Hill zadebiutował w Internecie
Oficjalny zwiastun filmu Silent Hill zadebiutował w Internecie

Krystian Smoszna, 20 stycznia 2006, 09:33

W Internecie zadebiutował pierwszy, oficjalny zwiastun filmu Silent Hill, który aktualnie powstaje dzięki wysiłkom wytwórni TriStar. Już teraz możesz zobaczyć więc, co takiego przygotowali nam scenarzysta Roger Avary oraz reżyser Christophe Gans.

Scratches w tłoczni
Scratches w tłoczni

Krooliq, 20 stycznia 2006, 09:11

Scratches, czyli przygodówka w starym stylu, autorstwa studia developerskiego Nucleosys, uzyskała właśnie „złoty” status i powędrowała do tłoczni.

Beta-testy Heroes of Might & Magic V opóźnione

Krystian Smoszna, 20 stycznia 2006, 09:05

Fani cyklu Heroes of Might & Magic, którzy oczekiwali wczoraj otwartych beta-testów piątej odsłony gry, musieli obejść się smakiem. Firmie UbiSoft nie udało dotrzymać się obietnic sprzed kilku dni i przełożyła akcję w czasie.

The Elder Scrolls IV: Oblivion w sklepach od 24 marca
The Elder Scrolls IV: Oblivion w sklepach od 24 marca

Thorwalian, 20 stycznia 2006, 08:55

Godną uwagi wiadomość mamy dla wszystkich fanów cyklu The Elder Scrolls, a konkretnie z zapartym tchem oczekujących czwartego rozdziału zatytułowanego Oblivion. 2K Games potwierdziło krążące od pewnego czasu plotki i poinformowało o dokładnej dacie wypuszczenia tytułu na rynek.

Shadowgrounds wyrusza podbić świat
Shadowgrounds wyrusza podbić świat

Krystian Smoszna, 20 stycznia 2006, 08:40

Shadowgrounds – debiutancki produkt firmy Frozenbyte – do tej pory został wydany w Niemczech, Finlandii, Szwajcarii i Austrii. Autorzy gry nie zamierzali jednak na tym poprzestać i znaleźli partnerów, którzy tą ciekawą strzelaninę opublikują w innych krajach.