Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 11 stycznia 2006

Najczęściej wyszukiwane tytuły na GOL-u - Grudzień 2005 i podsumowanie roku 2005

Redakcja GRYOnline.pl, 11 stycznia 2006, 17:42

Trzynaste zestawienie najczęściej wyszukiwanych na GOL-u tytułów gier (nie jesteśmy przesądni, prawda?) wypadło akurat na okolice piątej rocznicy uruchomienia serwisu.

Drugi mod-chip dla Xbox 360?
Drugi mod-chip dla Xbox 360?

maciek_ssi, 11 stycznia 2006, 13:55

Pisaliśmy wczoraj na temat mod-chipa grupy InfinityMods. Fotografia opracowywanego układu okazała się być fakem – potwierdzają to na swojej stronie producenci. Tłumaczą się małym nieporozumieniem pomiędzy grupą, a moderatorami forum dyskusyjnego, umieszczonego na stronie traktującej o chipie. Do odkrycia tego faktu przyczyniła się także… konkurencja w postaci Team Solix 360, która ujawniła poniekąd cały przekręt. Wspomniany team także pracuje nad własną metodą uruchamiania „kopii bezpieczeństwa”.

Xbox 360 z napędem ... Blu-ray?

Elrond, 11 stycznia 2006, 13:35

Kilka dni temu na łamach naszego serwisu zamieściliśmy krótkie rozważania na temat planowanego wprowadzenia na rynek zewnętrznego napędu HD-DVD do konsoli Xbox 360. Wiadomość kończyło "prorocze" zdanie na temat obsługi przez dziecko Microsoftu konkurencyjnego formatu Blu-ray. A czemu "prorocze"? Bo wygląda na to, iż ten scenariusz jest całkiem realny.

Electronic Arts umacnia swoją pozycję na rynku mobilnym

Elrond, 11 stycznia 2006, 12:36

Przedstawiciele Amp'd Mobile, jednej w pierwszych firm zajmujących się dostarczaniem "bezprzewodowej rozrywki", oraz Electronic Arts poinformowali o podpisaniu porozumienia, którego owocem będzie m.in. pojawienie się ponad 15 gier sygnowanych przez Elektroników w telefonach 3G rozprowadzanych przez Amp'd Mobile.

Dead or Alive 4 usuwa zapisane save'y
Dead or Alive 4 usuwa zapisane save'y

ComCo, 11 stycznia 2006, 12:27

Po kilku opóźnieniach premiery, bijatyka Dead or Alive 4 trafiła w ręce posiadaczy konsoli Xbox 360 dokładnie 29 grudnia poprzedniego roku. Program zbiera od tamtej pory świetne recenzje (wysoka średnia ocen 90% według serwisu GameRankings.com) i wszystko byłoby pięknie, gdyby nie problemy z niektórymi egzemplarzami gry.

Kolejna odsłona serii Total War w produkcji
Kolejna odsłona serii Total War w produkcji

Krooliq, 11 stycznia 2006, 12:05

Aktualnie w sieci pojawiły się informacje, które z pewnością ucieszą wszystkich miłośników słynnej i wielokrotnie nagradzanej serii gier strategicznych o nazwie Total War. Wieści głoszą, że zespół developerski Creative Assembly pracuje nad kolejną, czwartą już częścią wspomnianej serii.

10tacle Studios wchodzi w nowy rok z czterema nowymi projektami

Elrond, 11 stycznia 2006, 11:48

Przedstawiciele firmy 10tacle Studios, która całkiem niedawno wchłonęła twórców Outcast, poinformowali, iż z początkiem roku 2006 jej porftolio zostanie znacznie poszerzone. Będą to cztery nowe projekty przygotowywane w wewnętrznych studiach firmy, przeznaczone zarówno na konsole nowej generacji jak i komputery osobiste.

Sprawdź Guild Wars: Factions jeszcze przed premierą (za darmo przez trzy dni)
Sprawdź Guild Wars: Factions jeszcze przed premierą (za darmo przez trzy dni)

ComCo, 11 stycznia 2006, 11:38

Dwa dni temu pisaliśmy o Factions - pierwszym dodatku do popularnej gry MMO z elementami RPG, pt. Guild Wars - na podstawie zapowiedzi opublikowanej na łamach magazynu Computer Gaming World. Firmy ArenaNet i NCsoft przygotowały wreszcie oficjalną informację prasową w tej sprawie, która potwierdza ujawnione dotychczas rewelacje (z nawiązką).

Silent Storm trafi na telefony komórkowe

ComCo, 11 stycznia 2006, 11:01

Pracownicy studia Nival Interactive zapowiedzieli opracowanie nowej wersji strategii turowej osadzonej w realiach II wojny światowej, pt. Silent Storm, która będzie dedykowana telefonom komórkowym. Twórcy zapowiadają, że całość pod kilkoma elementami będzie zbliżona do PeCetowego pierwowzoru.

Dangerous Waters oraz Space Empires 4 Deluxe dostępne dzięki usłudze Steam

Krooliq, 11 stycznia 2006, 10:42

Firmy Strategy First i Valve Corporation poinformowały, że gry Dangerous Waters oraz Space Empires 4 Deluxe już niedługo będą dostępne w internetowym systemie dystrybucji o nazwie Steam.

Realistyczna flora w Age of Conan: Hyborian Adventures
Realistyczna flora w Age of Conan: Hyborian Adventures

Elrond, 11 stycznia 2006, 09:44

Grono firm, które wykorzystują w swoich grach technologię SpeedTreeRT, pozwalającą na odwzorowanie niezwykle realistycznie wyglądającej flory, powiększyło się o korporację Funcom. Pierwszą produkcją, w której SpeedTreeRT znajdzie zastosowanie jest Age of Conan: Hyborian Adventures.

Monster 4x4 World Circuit zapowiedziane

Jiker, 11 stycznia 2006, 09:38

Miłośników potężnych czterech kółek, tzw. monster trucków, z pewnością ucieszy fakt zapowiedzi nowej gry poświęconej temu typowi pojazdów. Monster 4x4 World Circuit, bo tak brzmi tytuł tej pozycji, powstaje w studiach francuskiego koncernu UbiSoft. Planowaną datą premiery jest marzec 2006 roku (na dzień dzisiejszy jedynie Ameryka Północna).

25 to Life w tłoczni

Krooliq, 11 stycznia 2006, 09:35

Firma Eidos poinformowała, że wzorowana na takich produkcjach, jak Grand Theft Auto, Gangland czy The Getaway trójwymiarowa gra akcji o nazwie 25 to Life właśnie uzyskała „złoty” status i znalazła się w tłoczni.

Frame City Killer dopiero w lecie
Frame City Killer dopiero w lecie

ComCo, 11 stycznia 2006, 09:11

Przesunięcie momentu rynkowego debiutu gry Frame City Killer z listopada 2005 na luty bieżącego roku wcale nie okazało się być ostatnim opóźnieniem. Przedstawiciele firmy Namco podali, że gracze będą mogli wrzucić płytkę z ich produkcją do napędów konsoli Xbox 360 dopiero w drugiej połowie roku (ze wskazaniem na lato).

King Kong sprzedaje się poniżej oczekiwań UbiSoftu, Two Thrones razy 2 miliony
King Kong sprzedaje się poniżej oczekiwań UbiSoftu, Two Thrones razy 2 miliony

ComCo, 11 stycznia 2006, 08:38

Niektórzy producenci czy wydawcy zwyczajnie byliby w niebie po osiągnięciu takiego wyniku. Ale nie UbiSoft. „Tylko” trzy miliony sztuk wszystkich wersji oficjalnej gry filmu King Kong sprzedano od momentu debiutu programu w połowie listopada poprzedniego roku do 1 stycznia 2006. Szefowie wspomnianej korporacji liczyli zaś na przyciągnięcie około czterech milionów klientów.

Sequel Mercenaries dla konsol nowej generacji

eLKaeR, 11 stycznia 2006, 08:23

Nadspodziewanie udany komercyjny debiut zanotowała przed dwunastoma miesiącami trójwymiarowa gra akcji, nosząca nazwę Mercenaries. Wspólne dzieło Pandemic Studios (vide np. seria Full Spectrum Warrior) i LucasArts przysporzyło autorom tak dużo powodów do zadowolenia, że zapewne nie mieli oni trudności z podjęciem ujawnionej właśnie decyzji o opracowaniu kontynuacji.

Tetris w wersji dwuekranowej

eLKaeR, 11 stycznia 2006, 08:08

Pod koniec bieżącego roku minie piętnaście lat od rozpadu Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich, który winien kojarzyć się nam nie tylko z komunizmem, lecz również z grą Tetris, wymyśloną przez Aleksieja Pażitnowa – pracownika Akademii Nauk ZSRR. Wkrótce słynna wirtualna układanka trafi także do posiadaczy konsol Nintendo DS.

Zwiastun piątej części serii Splinter Cell w grze Splinter Cell Essentials i nie tylko

eLKaeR, 11 stycznia 2006, 07:44

Tom Clancy’s Splinter Cell Essentials jest bez wątpienia jedną z najbardziej oczekiwanych obecnie gier przez posiadaczy mobilnych konsol PlayStation Portable. Ostatnio pisaliśmy na temat tego produktu ze stajni firmy Ubisoft Entertainment niewiele ponad tydzień temu, dołączając do tekstu pierwsze screenshoty. Dziś dysponujemy następną garścią świeżych informacji.