Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 23 stycznia 2006

EMPiK - Top Lista nr 3 (23/01/06)

Krooliq, 23 stycznia 2006, 16:21

Zapraszamy Was do przejrzenia trzeciej w nowym roku EMPiKowej listy TOP 10, czyli zestawienia najlepiej sprzedających się gier na platformę PC i PS2. Powstała ona w oparciu o dane zebrane w okresie od 16.01.2006 do 22.01.2006 w 75 salonach tej sieci.

Plany SCi na nowy rok, czyli nowa Lara i LEGO Star Wars potwierdzone

Krooliq, 23 stycznia 2006, 14:34

Dziś firma SCi opublikowała swoje wyniki sprzedaży, jakie zostały osiągnięte w drugiej połowie zeszłego roku. Przez wspomniane sześć miesięcy, od momentu przejęcia innej firmy wydawniczej - Eidos, SCi odnotowało obroty w wysokości 40 milionów funtów. Jednak to nie liczby są dla nas najważniejsze, ponieważ przy okazji publikacji tych wyników, firma SCi potwierdziła powstanie nowych tytułów.

Konkurs Blitzkrieg 2 - gra za friko! zakończony
Konkurs Blitzkrieg 2 - gra za friko! zakończony

Solnica, 23 stycznia 2006, 13:38

Zakończył się nasz mini konkurs dla posiadaczy abonamentów MayClub w którym nagrodą dla zwycięzcy był egzemplarz gry Blitzkrieg 2. Tym razem szczęśliwy los uśmiechnął się do osoby o ksywce ...

Nintendo Dual Screeny importowane do… Japonii
Nintendo Dual Screeny importowane do… Japonii

maciek_ssi, 23 stycznia 2006, 13:36

Prawie trzy tygodnie temu informowaliśmy Was o deficycie związanym z konsolą Dual Screen. Nintendo w specjalnym oświadczeniu przeprosiło konsumentów i zapewniło, że kolejne dostawy towaru powinny pojawić się wraz z końcem stycznia. Ale w trosce o klienta niektóre sklepy w Japonii postanowiły nie czekać i zaczęły działać na własną rękę, dzięki czemu klienci już teraz mogą nabyć DSy sprowadzane z zagranicy.

Początek nagonki na grę 25 to Life

Krooliq, 23 stycznia 2006, 13:15

Od amerykańskiego debiutu trójwymiarowej gry akcji/TPP o nazwie 25 to Lifie minęło zaledwie pięć dni, jednak, jak się okazuje, ten krótki czas wystarczył, aby wywołać na tamtejszym rynku kontrowersje wokół tego programu.

Kolejna limitowana edycja Resident Evil 4
Kolejna limitowana edycja Resident Evil 4

maciek_ssi, 23 stycznia 2006, 12:32

Chętnych na kupno limitowanej serii gier nie brakuje. Fani zawsze się znajdą i wydadzą ostatni grosz na specjalną wersję ulubionej pozycji, nawet jeśli cena szczególnie nie zachęca do kupna. Właśnie pojawił się kolejny kąsek dla graczy „zakochanych” w Resident Evil 4, choć nie jest on aż tak bogaty, jak np. ten, o którym pisaliśmy w zeszłym roku.

Konferencja Sony dotycząca PlayStation 3

Elrond, 23 stycznia 2006, 12:23

Wiele osób do tej pory nie może wybaczyć firmie Sony, iż na zeszłorocznych targach E3 zamiast dem odpalonych na PS3 zaprezentowała filmy stworzone na zupełnie innym sprzęcie. Co więcej, jak już powszechnie wiadomo, konsola PS3 w owym czasie jeszcze nie istniała, a usiłowano nam wmówić co innego. Jednak już niedługo będzie można obejrzeć ją z bliska i w działaniu.

Martin Mystere w USA = Crime Stories
Martin Mystere w USA = Crime Stories

ComCo, 23 stycznia 2006, 11:25

Przedstawiciele The Adventure Company, jednej z ostatnich na świecie firm stawiających jeszcze na gry przygodowe z prawdziwego zdarzenia, zapowiedzieli wydanie w Stanach Zjednoczonych kolejnego tytułu. Produkcja o nazwie Crime Stories (w Europie znana jako Martin Mystere) reklamowana jest tam jako „kinowy thriller śledczy”, zaś za jej przygotowanie odpowiada studio Artematica.

Rumble Roses XX coraz bliżej premiery, nowe informacje
Rumble Roses XX coraz bliżej premiery, nowe informacje

ComCo, 23 stycznia 2006, 10:17

Firma Konami ujawniła kilka nowych szczegółów dotyczących Rumble Roses XX - sequela wirtualnych zapasów, w którym gracze kierują poczynaniami wojowniczych kobiet (nierzadko koncentrując się nie tyle na efektownych chwytach, rzutach czy wyprowadzaniu innych ciosów, co na podziwianiu krągłości oraz ogólnego „uroku” wizualnego zawodniczek z różnych ujęć).

Multi Theft Auto: San Andreas w Sieci

ComCo, 23 stycznia 2006, 09:50

Po blisko ośmiu miesiącach pracy, osoby odpowiedzialne za Multi Theft Auto - znaną, multiplayerową nakładkę do „gangsterskich” gier akcji z serii Grand Theft Auto (trójka i Vice City) - wypuściły na światło dzienne nową wersję swojego programu, tym razem kompatybilną z GTA: San Andreas.

The Sims 3 w produkcji

Krystian Smoszna, 23 stycznia 2006, 09:43

Informacje napływające z firmy Gamma Ray wskazują, że koncern Electronic Arts pracuje już nad trzecią odsłoną swojego najbardziej popularnego cyklu w historii – mianowicie The Sims.

Starbreeze Studios wciąż szuka pracowników do swojej nowej gry

Krystian Smoszna, 23 stycznia 2006, 09:23

O tym, że firma Starbreeze Studios pracuje nad grą, przeznaczoną tylko i wyłącznie na konsole nowej generacji, wiadomo już od sierpnia ubiegłego roku. Na łamach oficjalnej strony studia wciąż pojawią się ogłoszenia o poszukiwaniu pracowników do tego projektu. Mimo to, nadal nie wiadomo czym będzie kolejny produkt – pierwszoosobową strzelaniną, a może grą zupełnie innego typu?

Kolejne poprawki dotyczące kompatybilności gier z Xbox na Xbox 360 dopiero w marcu?

Krystian Smoszna, 23 stycznia 2006, 08:51

Redaktorzy serwisu ActiveXbox utrzymują, że koncern Microsoft wstrzyma się na razie z publikowaniem poprawek, pozwalających uruchomić gry napisane z myślą o konsoli Xbox na jej nowszym odpowiedniku – Xbox 360.

Heroes of Might & Magic V - już dziś wielkie testowanie
Heroes of Might & Magic V - już dziś wielkie testowanie

Krystian Smoszna, 23 stycznia 2006, 08:27

Fani cyklu Heroes of Might & Magic, którzy z niecierpliwością oczekują premiery najnowszej odsłony cyklu, mogą zacierać ręce. Już dziś, o godz. 19 naszego czasu, firma UbiSoft udostępni klienta do otwartych beta-testów gry.