Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 26 stycznia 2006

Nintendo przedstawia nową wersję konsoli DS!

eLKaeR, 26 stycznia 2006, 15:05

A jednak kieszonkowa konsola DS nie będzie dostępna w sprzedaży wyłącznie w dotychczasowych szatach – koncern Nintendo właściwie dotrzymał zatem słowa, ponieważ nie ujawnił nowego wyglądu urządzenia w ubiegłym tygodniu (vide news z 17 stycznia 2006), lecz uczynił to dopiero teraz. Możemy już więc całkowicie oficjalnie napisać, że wielkimi krokami nadchodzi produkt o nazwie Nintendo DS Lite.

Dwuekranowa przygoda dzielnego Tao
Dwuekranowa przygoda dzielnego Tao

eLKaeR, 26 stycznia 2006, 13:55

Znana entuzjastom gatunku cRPG przede wszystkim za sprawą cyklu Suikoden japońska korporacja Konami przygotowuje teraz kolejną grę tego rodzaju, noszącą nazwę Tao's Adventure: Curse of the Demon Seal. Produkt opracowywany jest tylko z myślą o kieszonkowej konsoli Nintendo DS i pojawi się na rynku za około dwa miesiące.

Gigantyczny podatek od brutalnych gier jako element kampani wyborczej w Texasie
Gigantyczny podatek od brutalnych gier jako element kampani wyborczej w Texasie

Thorwalian, 26 stycznia 2006, 13:35

Amerykańscy gracze zamieszkujący stan Texas, już wkrótce mogą przeżywać ciężkie chwile. Stanie się tak jeżeli wybory na fotel gubernatora wygra Star Locke - kandydat startujący z ramienia partii republikańskiej.

Battlefield 2: Euro Force opóźnione?
Battlefield 2: Euro Force opóźnione?

Krooliq, 26 stycznia 2006, 13:07

Dziś mamy niezbyt dobrą wiadomość dla wszystkich oczekujących na premierę rozszerzenia do gry Battlefield 2, noszącego podtytuł Euro Force. Termin debiutu tego „booster packa” był zaplanowany na 8 lutego bieżącego roku, lecz jak wynika z informacji zamieszczonych przez serwis WOLFGaming, nie zostanie on dotrzymany.

Torino 2006 już jest
Torino 2006 już jest

Krooliq, 26 stycznia 2006, 12:17

Firma 2K Sports poinformowała, że gra podejmująca tematykę XX Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie (10-26 luty 2006), zatytułowana Torino 2006 trafiła już do sklepów na terenie Północnej Ameryki.

Poznajcie szczegółowe informacje, dotyczące nowego trybu PvP w EverQuest II

eLKaeR, 26 stycznia 2006, 12:12

Dotychczas fantastyczny świat gry EverQuest II oferował entuzjastom gatunku MMOcRPG możliwość pojedynkowania się pomiędzy sobą wyłącznie na specjalnych arenach, wdrożonych w trzynastej aktualizacji programu. Jednak dopiero dwudziesta poprawka, mająca wejść w życie 21 lutego 2006 (wraz z premierą dodatku o podtytule Kingdom of Sky), pozwoli na prowadzenie znacznie szerszej rywalizacji typu PvP.

Kampania wiosenna firmy Nintendo

Thorwalian, 26 stycznia 2006, 11:41

Metroid Prime: Hunters na NDS, Final Fantasy IV dla GBA, a może The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe w wersji GCN? Zastanawiacie się na kiedy szykować pieniądze? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Dance Dance Revolution SuperNOVA zapowiedziane przez Konami
Dance Dance Revolution SuperNOVA zapowiedziane przez Konami

maciek_ssi, 26 stycznia 2006, 11:01

Seria Dance Dance Revolution dokonała prawdziwego przełomu w świecie gier. Niemal osiem lat produkt Konami dzieli i rządzi na rynku nie mając właściwie konkurencji. Pozycja gry jest tak mocna, że DDR wszedł na stale w świat kultury masowej, vide teledysk Madonny – „Hung Up”. Choć do tej pory ukazało się ponad dziewięćdziesiąt oficjalnych wydawnictw, to Konami nie zwalnia tempa i zapowiada kolejne.

Dwie propozycje od Konami dla fanów serii Metal Gear Solid oraz Silent Hill
Dwie propozycje od Konami dla fanów serii Metal Gear Solid oraz Silent Hill

Krooliq, 26 stycznia 2006, 09:59

Firma Konami postanowiła zadbać o posiadaczy konsoli PlayStation Portable i uraczyć ich nowymi, interesującymi produktami, i od razu należy powiedzieć – nie będą to gry.

Electroplankton w sklepach od 21 kwietnia
Electroplankton w sklepach od 21 kwietnia

Thorwalian, 26 stycznia 2006, 09:33

Poznaliśmy datę europejskiego wydania Electroplankton, innowacyjnej gry muzycznej autorstwa Toshio Iwai. Według Nintendo, gra na Starym Kontynencie zadebiutuje dwudziestego pierwszego kwietnia bieżącego roku.

Kieszonkowe bitwy morskie od Konami
Kieszonkowe bitwy morskie od Konami

eLKaeR, 26 stycznia 2006, 09:23

Ogromne bitwy morskie z okresu II Wojny Światowej, niczym kluczowe starcie w rejonie atolu Midway (czerwiec 1942), mają być przysłowiowym chlebem powszednim w szykowanej właśnie grze pt. Steel Horizon. Dalekowschodnia korporacja Konami przygotowuje ten produkt wyłącznie dla mobilnych konsol PlayStation Portable i Nintendo DS.

Koncern Vivendi Universal anulował produkcję dwóch nowych gier z serii Leisure Suit Larry

Krystian Smoszna, 26 stycznia 2006, 09:06

Od momentu pojawienia się informacji o zamknięciu studia High Voltage, w sieci krążyły plotki dotyczące pogrzebania przez koncern Vivendi Universal Games jednej z najbardziej lubianych serii gier przygodowych – Leisure Suit Larry. Serwis GameSpot, który na swoich łamach prowadzi rubrykę Rumor Control, postanowił sprawdzić czy wieści te mają pokrycie w rzeczywistości.

Forbidden Siren 2 zadebiutuje w lecie bieżącego roku

Krystian Smoszna, 26 stycznia 2006, 07:40

Koncern Sony Computer Entertainment podał wczoraj do publicznej wiadomości przybliżoną datę premiery gry Forbidden Siren 2. Posiadacze konsoli PlayStation 2 i miłośnicy survival horrorów z pewnością pamiętają pierwszą odsłonę tego cyklu, głównie ze względu na osobę Keiichiro Toyamy – twórcę pierwszej części Silent Hill.

Resident Evil 4 również na PC
Resident Evil 4 również na PC

Krystian Smoszna, 26 stycznia 2006, 07:38

Sporo zamieszania wywołał ostatni numer renomowanego magazynu PC Gamer UK, w którym możemy przeczytać o planach stworzenia konwersji gry Resident Evil 4 na PC. Co prawda informacja została przedstawiona w dziale plotek, ale Capcom poważnie myśli o zaprezentowaniu posiadaczom „blaszaków” ostatniej odsłony kultowego cyklu, o czym zapewnił wczoraj jeden z przedstawicieli firmy.

Nie ma mowy o zakończeniu produkcji Xboksa

Krystian Smoszna, 26 stycznia 2006, 07:32

Koniec Xboksa?! Nie. Wczorajsza informacja mówiąca o tym, że koncern Microsoft zaprzestaje produkcji swojej pierwszej konsoli, okazała się nieprawdziwa. Nowe egzemplarze urządzenia nadal będą tworzone, a twórcy oprogramowania oraz gracze otrzymają pełne wsparcie firmy, przynajmniej przez najbliższy rok.

Prey na Xbox 360 tworzony jest bez dev-kita...
Prey na Xbox 360 tworzony jest bez dev-kita...

Krystian Smoszna, 26 stycznia 2006, 07:31

Po raz pierwszy świat usłyszał o Prey w 1995 roku. Cóż to miała być za gra! W pełni trójwymiarowe środowisko, masa strzelania i największa konkurencja dla powstającego równolegle Quake’a. Minęło dziesięć lat, a program firmy 3D Realms nadal znajduje się w fazie produkcji. Tym razem nic nie wskazuje na to, że gra nie zostanie ukończona, ale twórcy nadal borykają się z rozmaitymi problemami...