Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2006, 11:01

autor: maciek_ssi

Dance Dance Revolution SuperNOVA zapowiedziane przez Konami

Seria Dance Dance Revolution dokonała prawdziwego przełomu w świecie gier. Niemal osiem lat produkt Konami dzieli i rządzi na rynku nie mając właściwie konkurencji. Pozycja gry jest tak mocna, że DDR wszedł na stale w świat kultury masowej, vide teledysk Madonny – „Hung Up”. Choć do tej pory ukazało się ponad dziewięćdziesiąt oficjalnych wydawnictw, to Konami nie zwalnia tempa i zapowiada kolejne.

Oryginalna seria Dance Dance Revolution (w Europie znana jako Dancing Stage) dokonała prawdziwego przełomu w świecie gier. Już niemal osiem lat produkt Konami dzieli i rządzi na rynku nie mając właściwie konkurencji. Pozycja gry jest tak mocna, że DDR wszedł na stale w świat kultury masowej, vide teledysk Madonny – „Hung Up”. Choć do tej pory ukazało się ponad dziewięćdziesiąt oficjalnych wydawnictw, to Konami nie zwalnia tempa i zapowiada kolejne odsłony – tym razem będzie to gra o podtytule SuperNOVA.

Dance Dance Revolution SuperNOVA będzie zawierać 300 piosenek, w tym 22 zupełnie nowych. Reszta pochodzi z wcześniejszych części serii. Rzecz jasna część utworów będzie dostępna dopiero po odblokowaniu dzięki osiągnięciom gracza. Lista utworów w przeważającej większości oparta jest na japońskich wykonawcach muzyki eurodance. Gra zostanie stworzona na zupełnie nowych wnętrznościach automatu. Engine będzie wyświetlał grafikę 3D, dzięki której na ekranie ukażą się animowane postacie, tańczące w rytm muzyki. Jak zapewniają twórcy w SuperNOVA zostanie zaimplementowany tryb treningowy, a także tryb bitwy pomiędzy graczami. Całkiem prawdopodobne jest, że nowy DDR będzie posiadał także możliwość rozgrywki online.

Dance Dance Revolution SuperNOVA zapowiedziane przez Konami - ilustracja #1

Według niektórych portali gra jest ukończona w 75%. W niedługim czasie powinny zostać wypuszczone wersje arcade’ów przeznaczone do testów. Możliwe, że jeden z tych egzemplarzy trafi do Polski. Konami nie potwierdziło też daty premiery, a wspomniało jedynie, że gra może ukazać się na wiosnę. Pewne jest natomiast, że pojawi się na całym świecie w jednym czasie. Niestety, nie wiadomo, czy gra ukaże się na domowe konsole. Według Konami Dance Dance Revolution SuperNOVA została zaprojektowana w taki sposób, żeby bez problemu można było wykorzystać jej możliwości w przyszłych wydaniach na konsole domowe.

Dance Dance Revolution SuperNOVA zapowiedziane przez Konami - ilustracja #2