Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 25 stycznia 2006

Popyt na Xboxa 360 w Europie większy, niż w USA

Krooliq, 25 stycznia 2006, 14:57

Podczas targów CES Peter Moore, szef marketingu oddziału Microsoft Xbox, w rozmowie z redaktorami serwisu Joystiq podzielił się kilkoma interesującymi szczegółami dotyczącymi debiutu rynkowego konsoli Xbox 360.

Pobierz trzecie uaktualnienie do Wielkiej Encyklopedii Gier 2006!
Pobierz trzecie uaktualnienie do Wielkiej Encyklopedii Gier 2006!

Redakcja GRYOnline.pl, 25 stycznia 2006, 14:43

Mamy przyjemność poinformować, że trzecie uaktualnienie Wielkiej Encyklopedii Gier 2006 jest już dostępne. Zarejestrowanych użytkowników Encyklopedii zapraszamy do pobierania!

Oblivion w wersji kolekcjonerskiej prezentuje się niezwykle smakowicie
Oblivion w wersji kolekcjonerskiej prezentuje się niezwykle smakowicie

Elrond, 25 stycznia 2006, 14:32

Firma Bethesda Softworks zamieściła na swojej stronie internetowej informacje na temat wyglądu i zawartości The Elder Scrolls IV: Oblivion, która w sklepach pojawi się 24 marca. Maniaków dodatków i gadżetów zainteresuje z pewnością wersja kolekcjonerska gry, która prezentuje sie niezwykle smakowicie.

Amerykańska, wyjątkowa wersja Race Driver 2006 na PSP już w maju

Elrond, 25 stycznia 2006, 13:53

Przedstawiciele firmy Codemasters potwierdzili, iż już w maju posiadacze konsol PSP otrzymają wyjątkową wersję Race Driver 2006 przeznaczoną wyłącznie dla graczy za oceanem. W porównaniu z europejską wersją gry, obecna na rynku od września zeszłego roku, Race Driver 2006 zawierać będzie sporo dodatków.

Trzy miliony użytkowników Nintendo Wi-Fi Connection
Trzy miliony użytkowników Nintendo Wi-Fi Connection

Thorwalian, 25 stycznia 2006, 13:12

Nie słabnie zainteresowanie usługą Wi-Fi Connection, umożliwiającą bezprzewodową rozgrywkę dla wielu osób na konsoli Nintendo DS. Liczba użytkowników korzystających z systemu przekroczyła już granicę trzech milionów.

Poznaj historię największej wtopy firmy Atari dzięki teledyskowi grupy Wintergreen
Poznaj historię największej wtopy firmy Atari dzięki teledyskowi grupy Wintergreen

Krystian Smoszna, 25 stycznia 2006, 12:20

Ponad dwadzieścia trzy lata temu, firma Atari przeżyła bodaj największą klęskę marketingową w swojej historii. Gra E.T.: The Extra-Terrestial, której licencja kosztowała koncern aż 21 milionów dolarów, została zrównana z ziemią przez krytyków. Szybko okazało się, że produkt nie znalazł również uznania w oczach klientów. Po latach, do tematu postanowiła powrócić grupa muzyczna Wintergreen...

Twórcy SOCOM pod skrzydłami Sony

Elrond, 25 stycznia 2006, 12:14

Nie wiedzieć czemu, ale ostatnimi czasy bardzo popularne stało się wchłanianie niezależnych firm developerskich przez ich partnerów wydawniczych. Tzn. takie ruchy z jednej strony są dobre, ponieważ zapewniają stałe źródło finansowania przyszłych projektów, z drugiej strony jednak developer tworzy praktycznie pod dyktando wydawcy.

Koniec Xboxa?!

Elrond, 25 stycznia 2006, 11:25

Dość kontrowersyjną wiadomość zamieścił na swoich łamach magazyn Kotaku. Otóż nasi koledzy po fachu otrzymali maila z pewnego źródła związanego ze sprzedawcami sprzętu, z którego wynika, iż Microsoft zaprzestaje wspierania swojej pierwszej konsoli, Xboxa.

Dwie nowe pozycje dla miłośników Star Treka
Dwie nowe pozycje dla miłośników Star Treka

Elrond, 25 stycznia 2006, 10:56

Jakiś czas temu informowaliśmy Was, iż fani popularnego Star Treka otrzymają grę zatytułowaną Star Trek: Legacy. Wiadomość ta znalazła oficjalne potwierdzenie - przedstawiciele Bethesda Softworks podali do wiadomości, iż firma otrzymała prawa do stworzenia serii gier bazujących właśnie na marce Star Trek.

Bold Games wydawcą Red Orchestra: Ostfront 41-45
Bold Games wydawcą Red Orchestra: Ostfront 41-45

Thorwalian, 25 stycznia 2006, 10:35

Firma Bold Games (m.in. seria John Deere) w oficjalnym oświadczeniu prasowym poinformowała o podpisaniu umowy przewidującej wydanie Red Orchestra: Ostfront 41-45 - debiutanckiego dzieła programistów z Tripwire Interactive.

Specjalna Edycja Devil May Cry 3 już jest

Krooliq, 25 stycznia 2006, 10:19

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, od wczoraj w amerykańskich sklepach jest już dostępna Specjalna Edycja gry akcji, noszącej tytuł Devil May Cry 3. Tak jak poprzednie odsłony serii, tak i omawiany program przeznaczony jest na konsolę PlayStation 2, a jego cena wynosi 19,95 USD.

Mother 3 w sklepach od 20 kwietnia

Thorwalian, 25 stycznia 2006, 09:13

W listopadzie ubiegłego roku informowaliśmy o postępie w pracach nad Mother 3, czyli trzecią odsłoną słynnej, japońskiej sagi od Nintendo. Wówczas, twórca marki Shigesato Itoi zadeklarował, że tytuł w sprzedaży pojawi się na wiosnę tego roku. Słowa dotrzymał, znamy już bowiem dokładną datę premiery.

Remake Tomb Raider w produkcji?
Remake Tomb Raider w produkcji?

Krystian Smoszna, 25 stycznia 2006, 07:59

W opublikowanej przez nas wiadomości o planach wydawniczych firmy SCi na najbliższy rok, wspomnieliśmy o projekcie Tomb Raider 10th Anniversary Edition, który związany jest z urodzinami pierwszej odsłony cyklu. Zapewne wieść ta nie byłaby specjalnie intrygująca, gdyby nie jeden drobny szczegół. Przedstawiciele firmy SCi dali do zrozumienia, że chodzi tu o specjalną edycję gry. Pytanie: jakiej gry?

Wszystkie odsłony Street Fighter Alpha już wkrótce w jednym pudełku
Wszystkie odsłony Street Fighter Alpha już wkrótce w jednym pudełku

Krystian Smoszna, 25 stycznia 2006, 07:49

Już wkrótce posiadacze konsoli PlayStation 2 staną przed niebywałą okazją rozprawienia się z przeciwnikami w zestawie gier spod znaku Street Fighter Alpha. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom fanów, koncern Capcom postanowił bowiem wepchnąć wszystkie odsłony tego cyklu na jedną płytę i wydać ją pod nazwą Street Fighter Alpha Anthology.

Nowa strona dla fanów Age of Conan: Hyborian Adventures
Nowa strona dla fanów Age of Conan: Hyborian Adventures

Krystian Smoszna, 25 stycznia 2006, 07:47

Fani barbarzyńcy z Cymerii łączcie się! Firma FunCom, która w czwartym kwartale bieżącego roku zamierza sprezentować Wam grę MMORPG Age of Conan: Hyborian Adventures (nawiązującą do świata stworzonego przez Roberta E. Howarda), otworzyła wczoraj nową stronę internetową przeznaczoną specjalnie dla Was!

Złoto dla Marc Ecko's Getting Up: Contents Under Pressure
Złoto dla Marc Ecko's Getting Up: Contents Under Pressure

Krystian Smoszna, 25 stycznia 2006, 07:44

Walentynki to doskonały okres do wprowadzenia zamieszania na ulicach dużej metropolii – z takiego właśnie założenia wychodzi najwyraźniej firma Atari. 14 lutego bieżącego roku zadebiutuje bowiem najnowszy produkt studia The Collective o nieco przydługim tytule: Marc Ecko’s Getting Up: Contents Under Pressure (oczywiście w wersjach na PC, Xbox oraz PlayStation 2).

Top 10 gier w US (PC) (25/01/06)

Krystian Smoszna, 25 stycznia 2006, 07:42

Przedstawiamy drugie notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych w 2006 roku, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje gry sprzedane w okresie od 8 do 14 grudnia.

Milion sztuk gry 50 Cent: Bulletproof w rękach klientów
Milion sztuk gry 50 Cent: Bulletproof w rękach klientów

Krystian Smoszna, 25 stycznia 2006, 07:37

Koncern Vivendi Universal Games pochwalił się wczoraj, że jego jeden z ostatnich produktów - 50 Cent: Bulletproof – sprzedał się w liczbie miliona sztuk. Na pierwszy rzut oka nie ma w tym nic zaskakującego, wszak raper, który użyczył swojego wizerunku dla potrzeb gry, cieszy się na świecie dużą popularnością. Problem polega jednak na tym, że program jest bardzo przeciętny.