Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 2 stycznia 2006

EMPiK - Top Lista nr 52 (02/01/06)

Krooliq, 2 stycznia 2006, 17:06

Dziś prezentujemy Wam pierwsze w Nowym Roku zestawienie najlepiej sprzedających się gier na platformę PC i PS2 w salonach sieci EMPiK. Powstało ono w oparciu o dane zebrane w okresie od 26.12.2005 do 31.12.2005 w 75 salonach w/w sieci.

„The Best of 2005” według serwisu IGN.com - część 8: GBA
„The Best of 2005” według serwisu IGN.com - część 8: GBA

ComCo, 2 stycznia 2006, 14:01

Poniżej znajdziecie kolejne wyniku plebiscytu The Best of 2005, który zorganizowali pracownicy zachodniego serwisu internetowego IGN.com. Do tej pory przedstawiliśmy Wam zwycięzców w kategorii PC, PS2, PSP, Xbox 360, GCN, Xbox oraz NDS, dzisiaj pora na wymienienie wyróżnionych gier (i developerów) w rankingu dotyczącym handhelda Game Boy Advance.

Wartość rynkowa Nintendo systematycznie rośnie od lutego

Elrond, 2 stycznia 2006, 13:32

Firma DFC Intelligence, zajmująca się badaniem i analizowaniem rynku gier wideo, przedstawiła raport, w którym umieszczono wyniki jakie osiągnęły firmy z branży pomiędzy lutym a grudniem zeszłego roku. Głównym punktem tego raportu było stwierdzenie, iż cały przemysł elektronicznej rozrywki ma się dobrze, a potwierdza to jego 7% wzrost.

Najlepsze gadżety elektroniczno-rozrywkowe 2005 roku
Najlepsze gadżety elektroniczno-rozrywkowe 2005 roku

ComCo, 2 stycznia 2006, 13:04

Pora na kolejne podsumowanie poprzedniego roku. Tym razem rzecz dotyczy najlepszych (i najgorszych) gadżetów sprzętowych, które trafiły na rynek w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Opisywane zestawienie przygotowali redaktorzy zachodniego serwisu WiredNews, a zwracamy na nie uwagę ze względu na obecność kilku konsol.

Problemów z grafficiarską reklamą Sony ciąg dalszy
Problemów z grafficiarską reklamą Sony ciąg dalszy

Elrond, 2 stycznia 2006, 12:58

Przed świętami informowaliśmy Was o nietypowej formie promocji, którą zastosowała firma Sony do reklamy swojego najnowszego, przenośnego dziecka, konsoli PSP. Niestety graffiti przedstawiające nastolatków i PSP w różnych konfiguracjach nie podoba się nie tylko władzom miasta.

Xbox 360 „rysuje” płyty

ComCo, 2 stycznia 2006, 12:25

Przegrzewający się zasilacz to nie jedyny problem techniczny, z którym muszą się zmierzyć niektórzy posiadacze konsoli Xbox 360. Jak się okazało, niektóre egzemplarze najnowszej platformy firmy Microsoftu zwyczajnie „rysują” płyty wrzucane do napędów DVD.

Japończycy grają w Tetrisa na... Xboxie 360
Japończycy grają w Tetrisa na... Xboxie 360

Thorwalian, 2 stycznia 2006, 11:20

Tetris, myśl zapoczątkowana w 1986 roku przez rosyjskiego studenta Aleksieja Pasztinova, po dziś dzień ma swoją świetlistą kontynuację w kolejnych mutacjach, których nikt odważny nie zdecyduje się policzyć. Ostatnią produkcją poruszającą temat spadających klocków jest Tetris: The Grand Master Ace.

O planach firmy JoWood na najbliższe lata

Krystian Smoszna, 2 stycznia 2006, 11:09

„Nie” dla konsol nowej generacji. „Tak” dla przenośnego PSP, kontynuacji największych hitów i gier MMORPG – w ten oto sposób przedstawiciele JoWood widzą przyszłość firmy w najbliższych latach.

„Łatka” i soundtrack do Ultima V: Lazarus już dostępne
„Łatka” i soundtrack do Ultima V: Lazarus już dostępne

Krooliq, 2 stycznia 2006, 10:49

Od debiutu gry Ultima V: Lazarus minęły niespełna dwa tygodnie, jednak jej autorzy nie spoczęli na laurach i przygotowali już pierwszą poprawkę systemową tej produkcji. Patch został oznaczony numerem v1.1A i dostępny jest do pobrania pod tym adresem. Ponadto twórcy przygotowali jeszcze jedną niespodziankę dla graczy - aktualnie z w/w strony można ściągnąć pełny soundtrack omawianego tytułu.

Film House of the Dead 2 tylko w telewizji
Film House of the Dead 2 tylko w telewizji

Krystian Smoszna, 2 stycznia 2006, 10:42

Po zrównaniu z ziemią przez krytyków filmu House of the Dead, zainteresowanie jego kontynuacją jest znikome. Producenci obrazu zdecydowali, że nie trafi on ostatecznie do kin, jak to było od początku planowane, ale zadebiutuje w telewizji. Premiera House of the Dead 2 odbędzie się 11 lutego na kanale Sci-Fi Channel, co zresztą potwierdza jego oficjalna strona.

Premiera pierwszego dodatku do World of WarCraft już w lipcu?
Premiera pierwszego dodatku do World of WarCraft już w lipcu?

Krystian Smoszna, 2 stycznia 2006, 10:01

Amerykańskie sklepy internetowe od lat są interesującym źródłem informacji dotyczącym popularnych gier video. Tym razem sporo zamieszania wywołał serwis EBGames, w którego ofercie znalazł się pierwszy dodatek do World of WarCraft, zatytułowany The Burning Crusade.