Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 6 stycznia 2006

Myśli nieprzemyślane - Czas na finał

Redakcja GRYOnline.pl, 6 stycznia 2006, 19:36

W weekend odbywa się 14 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku przyłączamy się do akcji w ten sposób, iż wszystkie zarobione przez nas w sobotę i niedzielę pieniądze ze sprzedaży abonamentów Gry-OnLine (łącznie z esemesowymi) przekażemy fundacji Jurka Owsiaka.

Devkity PlayStation 3 przekazane producentom

maciek_ssi, 6 stycznia 2006, 17:44

Ciągłe dywagacje na temat premiery konsoli PS3 nie cieszą konsumentów. Data ta chyba raczej nie jest też znana samemu Sony. Ale z targów Consumer Electronics Show w Las Vegas dopływają coraz to nowe wiadomości. Dwóch szefów Sony, poinformowało o kilku faktach dotyczących next-genowej konsoli PlayStation 3.

BloodRayne debiutuje w amerykańskich kinach!
BloodRayne debiutuje w amerykańskich kinach!

Krystian Smoszna, 6 stycznia 2006, 13:36

Tak, tak panie i panowie. To właśnie dziś – 6 stycznia 2006 roku – w amerykańskich kinach debiutuje Bloodrayne, trzecie dzieło cudownego dziecka niemieckiej kinematografii, pana doktora Bolla. Do trzech razy nie sztuka Uwe!

Beggar Prince, czyli nowa gra dla posiadaczy... Segi Genesis
Beggar Prince, czyli nowa gra dla posiadaczy... Segi Genesis

Thorwalian, 6 stycznia 2006, 13:31

Zaskakującą wiadomość mamy dla wszystkich wiernych posiadaczy, wydawałoby się już zapomnianej przez rynek, konsoli Sega Genesis. Programiści z Super Fighting Team zaanonsowali powstanie pierwszego od ośmiu lat, komercyjnego tytułu na tą wspominaną przez wielu z rozrzewnieniem platformę.

Game Boy Advance w nowej oprawie
Game Boy Advance w nowej oprawie

maciek_ssi, 6 stycznia 2006, 12:30

Oryginalnych innowacji nigdy zbyt wiele. Z pewnością Visteon Corporation jest w tym fachu dobrze zaprawiona. Czołowy producent akcesoriów samochodowych stworzył niezwykły zestaw audio-video. Sprzęt przeznaczony dla posiadaczy czterech kółek posiada niezwykłą zaletę: można na nim uruchamiać gry przeznaczone na konsolę Game Boy Advance.

Zapowiedziano nowe przygody z kotem Garfieldem w roli głównej
Zapowiedziano nowe przygody z kotem Garfieldem w roli głównej

Krooliq, 6 stycznia 2006, 11:59

Garfield – jeden z najsłynniejszych, kreskówkowych kotów na świecie stanie się w niedalekiej przyszłości ponownie bohaterem gry wideo. Tym sympatycznym zwierzakiem zainteresowała się firma Game Factory Interactive LTD, która zajmie się wydaniem platformówki z Garfieldem w roli głównej.

Jest zysk, czyli wyniki finansowe Take-Two za ostatni rok fiskalny

ComCo, 6 stycznia 2006, 11:10

Konwersja Liberty City Stories z handhelda PSP na konsolę stacjonarną PlayStation 2 i developing kolejnej części cyklu GTA to nie jedyne wieści, które ostatnio „wypłynęły” z firmy Take-Two Interactive. Jej przedstawiciele opublikowali również raport finansowy za ostatni rok fiskalny, a także ujawnili część swoich planów na przyszłość.

Stwórz część świata Heroes of Might and Magic 5
Stwórz część świata Heroes of Might and Magic 5

Elrond, 6 stycznia 2006, 10:57

Firma Nival Interactive, która od pewnego czasu jest zapewne doskonale znana fanom serii Heroes of Might & Magic, ponieważ to właśnie jej projektanci i programiści tworzą piątą odsłonę gry, opublikowała na łamach swojego serwisu konkurs polegający na zaprojektowaniu jednej z ras świata HOMM. Niestety, przeszkodą we wzięciu w nim udziału był fakt, iż akceptowano jedynie prace w języku rosyjskim.

Populacja Second Life liczy już 100 tysięcy osób

Krooliq, 6 stycznia 2006, 10:39

Studio Linden Lab z dumą poinformowało, że liczba użytkowników należących do społeczności skupionej przy Second Life przekroczyła właśnie 100 tysięcy. Program cieszy się popularnością w 95 krajach na wszystkich 7 kontynentach.

Trzynaście milionów ludzi kupiło Dual Screena

ComCo, 6 stycznia 2006, 10:38

Dwa dni temu pisaliśmy, że handheld Dual Screen kupiło ponad 10 milionów osób na całym świecie. Ponad 5 milionów sztuk opisywanej konsoli przenośnej trafiło w ręce Japończyków, 4 miliony do Amerykanów i ponad milion do Europejczyków. Ta ostatnia liczba pochodziła jednak z raportu datowanego na czerwiec poprzedniego roku.

Seed pod opieką Alchemic Dream
Seed pod opieką Alchemic Dream

Thorwalian, 6 stycznia 2006, 10:35

Pod koniec ubiegłego roku prezentowaliśmy Wam Seed, projekt MMOcRPG autorstwa duńskiego studia Runestone Game Development. W dniu dzisiejszym mamy dla wszystkich zainteresowanych tym tytułem kolejną nowinę.

Street Fighter II na Xbox 360

ComCo, 6 stycznia 2006, 10:20

Bill Gates oraz Peter Moore poprowadzili ostatnio konferencję Microsoftu na imprezie o nazwie Consumer Electronics Show, która rozpoczęła się 4 stycznia w Los Angeles. Oprócz paru ogólnych słów o kompatybilności Xboxa 360 z napędem HD-DVD i współpracy nowego systemu operacyjnego Windows Vista z grami, ujawniono kilka innych, ciekawych informacji.

Twórcy Darkwatch przejęci przez Vivendi Universal Games

Krystian Smoszna, 6 stycznia 2006, 10:13

Producenci gry Darkwatch z High Moon Studios utracili swoją niezależność. Firmę ostatecznie przejął koncern Vivendi Universal Games, który poinformował wczoraj o tym fakcie w oficjalnym oświadczeniu prasowym.

Liberty City Stories nie tylko na PSP

Elrond, 6 stycznia 2006, 10:05

Fani serii Grand Theft Auto, będący w posiadaniu konsol stacjonarnych i jednocześnie spoglądający z zawiścią na właścicieli PSP zagrywających się w Grand Theft Auto: Liberty City Stories, mogą porzucić swoje nienawistne uczucia. Przedstawiciele firmy Take-Two poinformowali, iż LCS zagości również na konsolach obecnej generacji.

Massive Gaming League - turniej gier w telewizji w partnerstwie z Microsoftem

Elrond, 6 stycznia 2006, 09:42

Operator telewizji satelitarnej, firma DirecTV, poinformowała, iż zamierza w tym roku rozpocząć nadawanie programu przeznaczonego dla graczy, Massive Gaming League. Mówiąc w skrócie będzie to po prostu turniej gier wideo profesjonalnie sfilmowany i "podany" widzom.

Prey zabezpieczony PunkBusterem
Prey zabezpieczony PunkBusterem

Krystian Smoszna, 6 stycznia 2006, 09:28

Do tej pory z zabezpieczenia PunkBuster, eliminującego z potyczek online próby jakiegokolwiek oszustwa, korzysta 15 popularnych gier komputerowych. Od niedawna wiemy, że wykorzystaniem systemu stworzonego przez firmę Even Balance poważnie zainteresowani są twórcy Call of Duty 2. Wczoraj natomiast ogłoszono kolejny tytuł, który wzbogaci się o wspomniane zabezpieczenie.

Znamy datę premiery gry Dungeons & Dragons Online: Stormreach
Znamy datę premiery gry Dungeons & Dragons Online: Stormreach

Krooliq, 6 stycznia 2006, 09:25

Zaledwie wczoraj informowaliśmy Was o tym, że chęć udziału w beta-testach gry Dungeons & Dragons Online wyraziło już ponad 250 tysięcy użytkowników, a już dziś mamy kolejną wiadomość na temat tej produkcji. Firma Turbine Entertainment, producent gry, poinformowała, że amerykański debiut rynkowy programu nastąpi 28 lutego bieżącego roku.

Nowe obrazki z Virtua Fighter 5
Nowe obrazki z Virtua Fighter 5

Krystian Smoszna, 6 stycznia 2006, 09:03

Kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia, zamieściliśmy na łamach naszego serwisu pierwsze zdjęcia z gry Virtua Fighter 5. Dziś mamy dla Was kolejną porcję miniaturowych obrazków, które jak zwykle pochodzą z wersji programu, przeznaczonej na automaty coin-op.

Czy napęd HD-DVD do Xboxa 360 to dobre posunięcie?

Elrond, 6 stycznia 2006, 08:48

Pytanie postawione w tytule tej wiadomości może zakrawać na szaleństwo, ale po kolei. Wczoraj informowaliśmy Was o planach Microsoftu dotyczących wprowadzenia na rynek zewnętrznego napędu HD-DVD. Nic dziwnego, iż w Internecie wprost roi się już od wszelkiego rodzaju mniej lub bardziej profesjonalnych analiz tego posunięcia.