Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 6 stycznia 2006, 10:38

autor: ComCo

Trzynaście milionów ludzi kupiło Dual Screena

Dwa dni temu pisaliśmy, że handheld Dual Screen kupiło ponad 10 milionów osób na całym świecie. Ponad 5 milionów sztuk opisywanej konsoli przenośnej trafiło w ręce Japończyków, 4 miliony do Amerykanów i ponad milion do Europejczyków. Ta ostatnia liczba pochodziła jednak z raportu datowanego na czerwiec poprzedniego roku.

Dwa dni temu pisaliśmy, że handheld Dual Screen kupiło ponad 10 milionów osób na całym świecie. Ponad 5 milionów sztuk opisywanej konsoli przenośnej trafiło w ręce Japończyków, 4 miliony do Amerykanów i ponad milion do Europejczyków. Ta ostatnia liczba pochodziła jednak z raportu datowanego na czerwiec poprzedniego roku. Specjaliści od marketingu w Nintendo dostali więc szansę na pochwalenie się aktualnymi danymi.

Europejski oddział firmy poinformował, że mieszkańcy Starego Kontynentu kupili prawie 3.5 miliona egzemplarzy DS-ów od momentu rynkowej premiery platformy. Po zsumowaniu wszystkich liczb wychodzi na to, że nowy handheld Nintendo trafił do około 13 milionów graczy! W Europie, podobnie jak w innych regionach, do najlepiej sprzedających się tytułów zaliczają się: Mario Kart DS (800 tysięcy sprzedanych kopii) oraz Nintendogs (1.6 miliona).

Tak szybkie znikanie Dual Screena z półek spowodowało w ostatnim czasie problemy z kupnem opisywanej konsoli w Japonii. Nintendo na swojej witrynie internetowej przeprosiło ostatnio mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni, którzy bezskutecznie próbowali dostać ten sprzęt. Okazało się bowiem, że ilość egzemplarzy w magazynach jest bardzo mała, wręcz niewystarczająca do zaspokojenia popytu (przy takiej sprzedaży to chyba nic dziwnego czy złego...), a kolejna, większa partia DS-ów wyląduje w tamtejszych sklepach dopiero pod koniec stycznia.