Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 stycznia 2006, 10:35

autor: Thorwalian

Seed pod opieką Alchemic Dream

Pod koniec ubiegłego roku prezentowaliśmy Wam Seed, projekt MMOcRPG autorstwa duńskiego studia Runestone Game Development. W dniu dzisiejszym mamy dla wszystkich zainteresowanych tym tytułem kolejną nowinę.

Pod koniec ubiegłego roku prezentowaliśmy Wam Seed, projekt MMOcRPG autorstwa duńskiego studia Runestone Game Development. W dniu dzisiejszym mamy dla wszystkich zainteresowanych tym tytułem kolejną nowinę.

Seed pod opieką Alchemic Dream - ilustracja #1

W celu zapewnienia szeroko pojętego wsparcia dla swojego produktu, Runestone Game Development przed dwoma dniami podpisał umowę z Alchemic Dream. Kanadyjska firma oferuje swoim partnerom niezbędne do prawidłowego funkcjonowania usługi dla dostarczonych programów, czyli podejmuje się ich zarządzania, jak również lokalizacji na pożądanych rynkach.

Dla Runestone Game Development jest to bez wątpienia ogromny sukces, koniec końców firma nie należy do największych i miałaby trudności z odpowiednią promocją i utrzymaniem ewentualnej popularności debiutanckiego Seed. Alchemic Dream, jako lider tego typu usług opiekujący się m.in. Dungeons & Dragons Online, czy też Project Entropia, dostarczy grze serwery, zapewni jej odpowiedni marketing, zagwarantuje bezproblemowy kontakt z użytkownikami, etc.

Jak informują twórcy, pierwszego lutego przeprowadzone zostaną beta-testy Seed. Zgodnie ze wcześniejszymi deklaracjami, od najbliższego poniedziałku, tj. dziewiątego stycznia rozpoczną się zapisy uprawniające do wzięcia w nich udziału. Premiera szykowana jest na trzeciego kwietnia. Miesięczna opłata za rozgrywkę oscylować będzie w granicach 13-15 Euro, przy czym przez pierwsze dwa tygodnie zagramy za darmo.

Seed pod opieką Alchemic Dream - ilustracja #2

Wątek fabularny Seed przeniesie nas w odległą przyszłość, do obcego świata, w którym zdesperowani ludzcy osadnicy muszą połączyć siły aby zapewnić przetrwanie swojej koloni oraz całej naszej rasie. Planeta nazwana Da Vinci nie jest już tak przyjazna jak to wydawało się wcześniej - okazało się, iż występuje tu bardzo agresywna i wroga bakteria. Na dodatek kontakt z Ziemią został utracony kilka dziesięcioleci temu a proces terraformacji planety z niewiadomych powodów zatrzymał się. Koloniści muszą stawić czoła różnorodnym problemom - przeludnieniu, wewnętrznym konfliktom, anomaliom pogodowym i obcej formie życia - inaczej obiecany raj zmieni się w raj utracony.

Spośród innych pozycji tego gatunku Seed wyróżniać się będzie komiksowym stylem grafiki, z charakterystycznymi dymkami dialogowymi włącznie.

Seed pod opieką Alchemic Dream - ilustracja #3
Seed pod opieką Alchemic Dream - ilustracja #4