Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 31 stycznia 2006

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (31/01/06)

Krystian Smoszna, 31 stycznia 2006, 14:59

Przedstawiamy kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii, które zostało opracowane na podstawie danych zebranych przez kompanie Chart Track i ELSPA. Poniższa lista jest czwartą w tym roku i obejmuje okres od 22 do 28 stycznia.

Seksowne niewiasty zagrają w siatkówkę plażową także na platformie Xbox 360

eLKaeR, 31 stycznia 2006, 14:14

Na pewno jedną z najlepiej wyglądających (przynajmniej z męskiego punktu widzenia) gier dla konsoli Xbox pierwszej generacji jest Dead or Alive Xtreme Beach Volleyball. Zresztą możecie się o tym przekonać, odwiedzając naszą galerię. Twórcy tej dość interesującej pozycji, traktującej o zabawie ponętnych dziewczyn w siatkówkę plażową, szykują teraz jej kontynuację.

World of Warcraft motorem napędowym sukcesu Vivendi Universal Games

Elrond, 31 stycznia 2006, 13:13

Francuski gigant medialny, firma Vivendi Universal, podał wyniki finansowe grupy za ubiegły rok. Nas interesują oczywiście wieści z podwórka Vivendi Universal Games, czyli ramienia firmy zajmującego się grami, a te są więcej niż dobre. Otóż przychody VUG w roku 2005 podskoczyły aż o 35% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Tomb Raider i GTA największymi osiągnięciami Imperium Brytyjskiego?

Elrond, 31 stycznia 2006, 12:42

W Wielkiej Brytanii ma miejsce dość ciekawa akcja. Otóż Design Museum w kooperacji z The Culture Show, nadawanym przez BBC2, postanowiły urządzić coś na kształt konkursu, w którym zamierzają wyłonić najlepszy brytyjski projekt wszechczasów. Wśród projektów, na które można glosować znalazło się m.in. to co nas najbardziej interesuje, serie Tomb Raider i GTA.

Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King rozchwytywany
Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King rozchwytywany

Thorwalian, 31 stycznia 2006, 12:24

Cykl gier opatrzonych logiem Dragon Quest można bez wątpienia zaliczyć do pozycji kultowych, które każdy szanujący się konsolowiec powinien kojarzyć przynajmniej z nazwy. O niezwykłej popularności serii świadczą także ostatnie doniesienia z firmy Square Enix w glorii chwały informujące o sukcesie Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King.

Zaanonsowano strategię czasu rzeczywistego, Alliance: Future Combat
Zaanonsowano strategię czasu rzeczywistego, Alliance: Future Combat

Elrond, 31 stycznia 2006, 12:18

Przedstawiciele firmy G2 Games poinformowali o pracach nad grą reprezentującą gatunek RTS, Alliance: Future Combat. Jej docelową platformą są komputery osobiste a premierę zaplanowano już na przyszły miesiąc. W zamierzeniach swoich twórców, Alliance: Future Combat ma przenieść nowoczesne zmagania militarne na wyższy poziom.

Cisco wejdzie do naszych domów dzięki Nintendo?

maciek_ssi, 31 stycznia 2006, 12:16

Firmy Cisco Systems nie trzeba przedstawiać. To czołowy producent rozwiązań sieciowych. Korporacja od zawsze była nastawiona na klientów różnorakich: firmy, szkoły czy urzędy. W 2003 roku przejęła udziały Linksys i dzięki temu stała się również potentatem na rynku urządzeń przeznaczonych dla osób prywatnych. Cisco nadal planuje rozszerzenie swojej działalności na tym polu planując kolejne zakupy.

Więcej samolotów nad Pacyfikiem
Więcej samolotów nad Pacyfikiem

eLKaeR, 31 stycznia 2006, 12:05

Lotniczy symulator pt. Pacific Fighters, przedstawiający militarne zmagania powietrzne w rejonie Oceanu Spokojnego z okresu II Wojny Światowej, doczeka się już niebawem nowego rozszerzenia. Jednakże w odróżnieniu od Pacific Fighters: Banzai! będzie to add-on całkowicie oficjalny, bo przygotowany przez połączone sztaby Maddox Games i Ubisoft Entertainment.

Test Drive Unlimited również w wersji PC oraz PS2
Test Drive Unlimited również w wersji PC oraz PS2

Krooliq, 31 stycznia 2006, 11:18

Dziś mamy rewelacyjną wiadomość dla wszystkich miłośników aut i prędkości. Kolejna odsłona legendarnej serii wyścigów samochodowych o nazwie Test Drive Unlimited zostanie opublikowana również w wersji PC oraz na konsolę PS2.

Xpand Rally w wersji ekstremalnej
Xpand Rally w wersji ekstremalnej

eLKaeR, 31 stycznia 2006, 10:32

Wyróżniona Rekomendacją GRY-OnLine (vide recenzja) polska symulacja rajdowa, nazwana Xpand Rally, została wydana pod koniec września 2004 roku. Odpowiedzialni za tę pozycję pracownicy wrocławskiej firmy Techland najwyraźniej planują jeszcze nieco zdziałać w temacie gier motoryzacyjnych, gdyż na oficjalnej witrynie internetowej XR pojawił się ciekawy zwiastun.

Untold Legends: The Warrior's Code w „złocie”
Untold Legends: The Warrior's Code w „złocie”

Krooliq, 31 stycznia 2006, 10:30

Firma Sony Online Entertainment poinformowała, że druga odsłona serii Untold Legends, nosząca podtytuł The Warrior's Code uzyskała właśnie „złoty” status i odjechała do tłoczni.

Driver: Parallel Lines w przedsprzedaży i z prezentem

Thorwalian, 31 stycznia 2006, 10:23

Na Driver: Parallel Lines, czyli najnowszy produkt studia Reflections Interactive musimy poczekać do marca bieżącego roku. Grę można już jednak nabyć w przedsprzedaży, a dla wszystkich decydujących się na taki krok czeka mała premia.

The Regiment jednak tylko dla komputerowców
The Regiment jednak tylko dla komputerowców

eLKaeR, 31 stycznia 2006, 09:44

Przydomkiem The Regiment określa się brytyjskie oddziały specjalne, czyli SAS (Special Air Service). Formacja owa powstała dokładnie 65 lat temu i miała wówczas osłabiać niemieckie siły w północnej części kontynentu afrykańskiego. Teraz wchodzący w jej skład żołnierze specjalizują się przede wszystkim w działaniach antyterrorystycznych – niestety traktująca o tym gra nie doczeka się wersji PS2.

Top 10 gier w US (PC) (31/01/06)

Krystian Smoszna, 31 stycznia 2006, 08:14

Przedstawiamy trzecie notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych w 2006 roku, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje gry sprzedane w okresie od 15 do 21 grudnia.

O europejskiej edycji Dangerous Waters
O europejskiej edycji Dangerous Waters

Krystian Smoszna, 31 stycznia 2006, 07:58

Potrzeba było jedenastu miesięcy, aby gra Dangerous Waters znalazła oficjalnego wydawcę w Europie. Opublikowany 23 lutego 2005 roku program zdążył się już nieco zakurzyć, ale z pewnością jest pozycją wartą uwagi, o czym najlepiej świadczą wysokie oceny na łamach zachodnich magazynów (średnia nota 84% według serwisu Game Rankings).

Nowy James Bond również na konsole nowej generacji
Nowy James Bond również na konsole nowej generacji

Krystian Smoszna, 31 stycznia 2006, 07:53

Przed świętami Bożego Narodzenia podaliśmy do wiadomości, że nowa gra o przygodach Jamesa Bonda zostanie opublikowana tylko i wyłącznie na konsole obecnej generacji. Od tamtej informacji minął ponad miesiąc, a wszystko wskazuje na to, że Casino Royale zadebiutuje również na Xbox 360, PlayStation 3 i Revolution. Tak przynajmniej wynika z ogłoszeń o prace koncern Electronic Arts.

Nowy dodatek do Warhammer 40.000: Dawn of War w produkcji
Nowy dodatek do Warhammer 40.000: Dawn of War w produkcji

Krystian Smoszna, 31 stycznia 2006, 07:49

Kiedy gra komputerowa odnosi duży sukces komercyjny i cieszy się sporym zainteresowaniem wśród użytkowników, decyzja o wydawaniu kolejnych dodatków nie podlega praktycznie żadnej dyskusji. Dziś wiemy już, że firma THQ nie zamierza zabijać kury znoszącej złote jajka i powoli przymierza się do wydania kolejnego add-onu.

S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl ma się dobrze
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl ma się dobrze

Krystian Smoszna, 31 stycznia 2006, 07:43

Wczorajsze doniesienia o niejasnej sytuacji gry S.T.A.L.K.E.R i kłopotach firmy GSC Game World, okazały się nieprawdziwe. Ktoś niepotrzebnie rozpowiada brednie, a przecież wszyscy członkowie zespołu tyrają jak woły, aby ukończyć grę – w taki sposób można skomentować wyjaśnienia przedstawiciela ukraińskiego studia, które szybko zareagowało na opublikowane przez rosyjski serwis Game Mag rewelacje.

Nowe odsłony Call of Duty i Spider-Mana na konsolach nowej generacji
Nowe odsłony Call of Duty i Spider-Mana na konsolach nowej generacji

Krystian Smoszna, 31 stycznia 2006, 07:34

Ogłoszenia zamieszczone na łamach serwisu Creative Heads wskazują, że posiadacze konsol nowej generacji otrzymają w niedalekiej przyszłości nowy tytuł z popularnej serii Call of Duty. Program zadebiutuje na PlayStation 3 oraz Xbox 360. W przypadku tego ostatniego urządzenia, będzie to druga gra z cyklu...