Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 31 stycznia 2006, 12:16

autor: Maciej "maciek_ssi" Bajorek

Cisco wejdzie do naszych domów dzięki Nintendo?

Firmy Cisco Systems nie trzeba przedstawiać. To czołowy producent rozwiązań sieciowych. Korporacja od zawsze była nastawiona na klientów różnorakich: firmy, szkoły czy urzędy. W 2003 roku przejęła udziały Linksys i dzięki temu stała się również potentatem na rynku urządzeń przeznaczonych dla osób prywatnych. Cisco nadal planuje rozszerzenie swojej działalności na tym polu planując kolejne zakupy.

Firmy Cisco Systems nie trzeba przedstawiać. Toczołowy producent rozwiązań sieciowych. Korporacja od zawsze była nastawiona na klientów różnorakich: firmy, szkoły czy urzędy. W 2003 roku przejęła udziały Linksys i dzięki temu stała się również potentatem na rynku urządzeń przeznaczonych dla osób prywatnych. Cisco nadal planuje rozszerzenie swojej działalności na tym polu planując kolejne zakupy.

W listopadzie 2005 Cisco dostał zgodę na przejęcie Scientific-Atlanta – producenta urządzeń do odbioru telewizji kablowej. W ciągu kilku najbliższych miesięcy umowa ma zostać sfinalizowana, a całość operacji wyniesie 6,9 miliarda dolarów. Na tym nie koniec planów Cisco. Analitycy CNET News.com przypuszczają, że kolejnymi celami firmy mają być m.in. TiVo oraz Nintendo. Pierwszy podmiot to producent domowych cyfrowych video recorderów (DVR), posiadający znaczne udziały na rynku. Dzięki nabyciu TiVo, Cisco może rozpocząć współpracę w tworzeniu nowych rozwiązań przy udziale Scientific-Atlanta.

Dlaczego Nintendo? Bo to trzeci producent konsol video w Stanach. Głównym konkurentem na rynku domowej rozrywki dla Cisco jest Microsoft, który posiada także udziały na polu gier video. Ponieważ konsole nowej generacji potrzebują dobrych rozwiązań szerokopasmowego Internetu, Cisco mogłoby chcieć stworzyć nowe urządzenie, wspomagające ruch w sieci. Dodatkowo konsole produkcji Nintendo pozwoliłyby na wejście w rynek np. handheldów.