Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 12 stycznia 2006

Poradnik: Battlefield 2: Special Forces

Redakcja GRYOnline.pl, 12 stycznia 2006, 19:32

Poradnik do Battlefield 2: Special Forces zawiera opis tego, co dodano, a więc: nowych pojazdów, giwer i wyposażenia, oraz przede wszystkim wnikliwą analizę taktyczną wszystkich map.

Sequele True Crime oraz Gun nadal możliwe?

Elrond, 12 stycznia 2006, 16:19

Po informacji dotyczącej słabszych niż się spodziewano wyników sprzedaży gier w grudniu zeszłego roku, którą przedstawiciele firmy Activision przekazali swoim udziałowcom, zapewne wiele osób zastanawiało się, co poszło nie tak? Przecież ta duża firma wydawnicza wypuściła na rynek 4 tytuły przeznaczone na Xboxa 360, w tym bestsellerową Call of Duty 2.

Nowe informacje o rozszerzeniach Battlefield 2

Elrond, 12 stycznia 2006, 15:19

Na oficjalnej stronie znakomitej gry akcji, Battlefield 2, pojawiły się oczekiwane z niecierpliwością informacje o rozszerzeniach wirtualnych pól bitewnych. Battlefield 2: Euro Force oraz Battlefield 2: Armored Fury, bo takie właśnie nazwy będą nosić te "booster packi", dostępne będą wyłącznie drogą elektroniczną ze strony EA w cenie 9.99$ (ok. 30 zł) każdy.

UbiSoft producentem kolejnych gier opartych na licencji Żółwi Ninja

Jiker, 12 stycznia 2006, 14:40

4Kids Entertainment oraz Mirage Group ogłosiły wczoraj, iż doszło do podpisania ekskluzywnej umowy, na mocy której francuski wydawca i producent gier – firma UbiSoft – stał się właścicielem praw do tworzenia gier opartych na nowym, pełnometrażowym filmie powstającym na licencji Teenage Mutant Ninja Turtles.

Reklamy w Counter-Strike

Elrond, 12 stycznia 2006, 14:28

Niezwykle popularna wśród fanów taktycznych gier akcji pozycja pod tytułem Counter-Strike dołączyła do listy produkcji, które podczas rozgrywki wyświetlają reklamy. Stosowną umowę podpisało Valve z firmą Engage In-Game Advertising, zajmującą się tą formą promocji w grach. Tematem przewodnim pierwszej kampanii reklamowej w Counter-Strike jest sieć barów szybkiej obsługi, Subway.

SimBin przygotowuje kolejną część wyścigowej serii GTR
SimBin przygotowuje kolejną część wyścigowej serii GTR

ComCo, 12 stycznia 2006, 13:26

Firma 10tacle Studios ujawniła właśnie pierwszy z czterech projektów, których wydanie zaplanowano na bieżący rok kalendarzowy. Mowa tu o GTR 2 - nowej, wyścigowej symulacji autorstwa szwedzkiego zespołu developerskiego SimBin, która powstaje na fali sukcesów pierwszego GTR oraz GT Legends.

Nowa nagroda w mini-grze Going For Goal firmy Konami
Nowa nagroda w mini-grze Going For Goal firmy Konami

maciek_ssi, 12 stycznia 2006, 12:47

Już przeszło dwa miesiące trwa zabawa przeznaczona dla fanów piłki nożnej i nie tylko. Going For Goal - internetowa gra Konami, wykonana w technologii Flash promuje piątą część odsłony piłkarskiej serii Pro Evolution Soccer. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, iż pojawiła się nowa, ciekawa nagroda do wygrania.

Pre-order Dungeons & Dragons Online: Stormreach ze specjalnym bonusem

Krooliq, 12 stycznia 2006, 12:03

Firma Turbine poinformowała, że od teraz dla wszystkich osób, które złożą przedpremierowe zamówienie na grę Dungeons & Dragons Online: Stormreach, przygotowano specjalny bonus.

Digital Jesters definitywnie znika ze sceny

Elrond, 12 stycznia 2006, 11:55

Japoński developer, KaosKontrol, który prowadzi prace nad taktyczną grą akcji, DogTag, poinformował o wygranej w sprawie wytoczonej przeciwko byłemu wydawcy gry, Digital Jesters. W listopadzie zeszłego roku prawnicy KaosKontrol złożyli do sądu okręgowego w Birmingham pozew przeciwko Digital Jesters Distribution, w którym domagali się likwidacji byłego partnera wydawniczego.

Disciples III zmienia developera

Thorwalian, 12 stycznia 2006, 11:07

Wiosną 2004 roku, informowaliśmy Was o planie wydawniczym koncernu Strategy First przewidującym m.in. powstanie trzeciej odsłony Disciples. Dzisiaj mamy w końcu kolejne wieści z fazy produkcyjnej tytułu, które - co tu dużo mówić - nie napawają jednak optymizmem.

Ruszyła strona Black
Ruszyła strona Black

Krooliq, 12 stycznia 2006, 11:06

Właśnie ruszyła strona internetowa gry Black -pierwszoosobowej strzelaniny, autorstwa studia developerskiego Criterion Studios. Dla wszystkich odwiedzających, oprócz standardowych publikacji dotyczących nadchodzącego tytułu, tj. wiadomości czy screenshoty, przygotowano możliwość postrzelania w elementy tła strony. Dodajmy, że rodzaj broni zależy od aktualnie oglądanych informacji.

Kontroler do Revolution a najnowsza The Legend of Zelda - afery ciąg dalszy

Jiker, 12 stycznia 2006, 10:54

Przed trzema dniami informowaliśmy Was o wątłej próbie zdementowania plotek odnośnie tego, jakoby The Legend of Zelda: Twilight Princess (produkowana z myślą o konsoli GameCube) miała wykorzystywać słynny kontroler powstający z myślą o Nintendo Revolution. Dzisiaj dysponujemy kolejnymi informacjami na ten temat.

Metroid Prime: Hunters - najnowsze informacje

Jiker, 12 stycznia 2006, 10:22

Amerykański magazyn GamePro przedstawił kilka nowych informacji na temat Metroid Prime: Hunters, gry FPP produkowanej z myślą o przenośnej konsoli NDS przez firmę Nintendo.

Project Assassin – nowy projekt Ubisoftu

Krooliq, 12 stycznia 2006, 10:00

Wygląda na to, że koncern Ubisoft chce mieć mocne wejście w nowy rok. Po dzisiejszych doniesieniach dotyczących przyszłości konsolowej marki Far Cry Instincts, mamy zapowiedź kolejnego produktu.

Guitar Hero zmierza do Europy

Jiker, 12 stycznia 2006, 09:55

Red Octane, wydawca gry Guitar Hero, ogłosił, iż ta bardzo oryginalna produkcja muzyczna wykorzystująca kontroler imitujący gitarę elektryczną, ukaże się na europejskim rynku 7 kwietnia tego roku. Plan wydawniczy obejmuje Wielką Brytanię i „wyselekcjonowaną grupę innych europejskich krajów”.

Condemned: Criminal Origins - premiera wersji PC na przełomie marca i kwietnia
Condemned: Criminal Origins - premiera wersji PC na przełomie marca i kwietnia

Thorwalian, 12 stycznia 2006, 09:45

Condemned: Criminal Origins od Monolith Productions, to bez wątpienia jedna z najbardziej udanych pozycji ubiegłego roku. Niestety, na razie przekonać się o tym mogli jedynie szczęśliwi posiadacze platformy Xbox 360. Wkrótce ta sytuacja ulegnie jednak zmianie - poznaliśmy termin wydania edycji przygotowywanej z myślą o komputerach PC

Lighthouse Interactive wydawcą Sword of the Stars
Lighthouse Interactive wydawcą Sword of the Stars

Krystian Smoszna, 12 stycznia 2006, 09:36

Firma Lighthouse Interactive poinformowała wczoraj w oficjalnym oświadczeniu prasowym, że zajmie się wydaniem gry Sword of the Stars, przygotowywanej przez studio Kerberos Productions.

Dwayne
Dwayne "The Rock" Johnson w roli Jacka Carvera w filmie Far Cry?

Krystian Smoszna, 12 stycznia 2006, 09:15

Wszystko wskazuje na to, że Dwayne „The Rock” Johnson będzie niedługo kojarzony głównie z filmami na podstawie gier video. Amerykański zapaśnik, który ostatnio robi karierę w kinematografii, jest bowiem jednym z dwóch kandydatów Uwe Bolla do roli Jacka Carvera w produkcji o nazwie Far Cry.

Walczący raperzy już wkrótce na panoramicznym ekranie kieszonkowej konsoli PSP
Walczący raperzy już wkrótce na panoramicznym ekranie kieszonkowej konsoli PSP

eLKaeR, 12 stycznia 2006, 09:09

Bójka w rytmie hip-hop to nie tylko parafraza polskiego tytułu filmu Save the Last Dance, lecz również esencja zabawy w grach z serii Def Jam, które zdążyły zdobyć już spore uznanie w oczach posiadaczy stacjonarnych konsol PlayStation 2, Xbox i GameCube. Kolejny produkt z tego cyklu nosić będzie nazwę Def Jam: Fight for NY: The Takeover i tworzony jest z myślą o kieszonkowej platformie PSP.

Nadchodzi Far Cry Instincts Next Chapter i Far Cry Instincts Predator
Nadchodzi Far Cry Instincts Next Chapter i Far Cry Instincts Predator

eLKaeR, 12 stycznia 2006, 08:55

Po doniesieniach z końca ubiegłego i początku bieżącego roku na temat przyszłości konsolowej marki Far Cry Instincts otrzymaliśmy wreszcie bardzo konkretne informacje prosto z siedziby koncernu Ubisoft Entertainment. Oprócz danych tekstowych dysponujemy również pierwszymi screenshotami.

Space Rangers 2 pierwszym tytułem w ofercie Cinemaware Marquee
Space Rangers 2 pierwszym tytułem w ofercie Cinemaware Marquee

Krystian Smoszna, 12 stycznia 2006, 08:42

Firma Cinemaware Marquee, o której powstaniu pisaliśmy dokładnie tydzień temu, nie próżnuje. W opublikowanym wczoraj oficjalnym oświadczeniu prasowym poinformowano, że pierwszą pozycją w jej katalogu wydawniczym będzie gra Space Rangers 2: Rise of the Dominators (w Polsce znana jako Space Rangers 2: Rebelia).

Wyścigi samochodowe pt. Outrun 2006: Coast 2 Coast nie tylko dla PC, PS2 i PSP
Wyścigi samochodowe pt. Outrun 2006: Coast 2 Coast nie tylko dla PC, PS2 i PSP

eLKaeR, 12 stycznia 2006, 08:32

Blisko miesiąc temu korporacja Sega oficjalnie potwierdziła, że szykuje kolejne wirtualne wyścigi samochodowe z serii OutRun, których pełna nazwa brzmi OutRun 2006: Coast 2 Coast. Według pierwotnych założeń niniejsza gra miała być udostępniona wyłącznie posiadaczom PeCetów oraz konsol PlayStation 2 i PlayStation Portable. Jednakże twórcy rozszerzyli właśnie grono docelowych platform sprzętowych.

Top 10 gier w US (PC) (12/01/06)

Krystian Smoszna, 12 stycznia 2006, 08:17

Przedstawiamy pięćdziesiąte drugie notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych w 2005 roku, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje gry sprzedane w okresie od 25 do 31 grudnia.

Europejska premiera Hearts of Iron II: Doomsday nieznacznie opóźniona

Krystian Smoszna, 12 stycznia 2006, 08:05

Tydzień temu informowaliśmy Was o ustaleniu przez firmę Paradox Interactive, daty premiery gry Hearts of Iron II: Doomsday. Według ówczesnych wieści, program miał trafić na rynek 4 kwietnia bieżącego roku, równocześnie w Stanach Zjednoczonych i Europie. Dziś wiemy już, że premiera dodatku na Starym Kontynencie minimalnie się opóźni.