Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2006, 08:05

Europejska premiera Hearts of Iron II: Doomsday nieznacznie opóźniona

Tydzień temu informowaliśmy Was o ustaleniu przez firmę Paradox Interactive, daty premiery gry Hearts of Iron II: Doomsday. Według ówczesnych wieści, program miał trafić na rynek 4 kwietnia bieżącego roku, równocześnie w Stanach Zjednoczonych i Europie. Dziś wiemy już, że premiera dodatku na Starym Kontynencie minimalnie się opóźni.

Tydzień temu informowaliśmy Was o ustaleniu przez firmę Paradox Interactive,daty premiery gry Hearts of Iron II: Doomsday . Według ówczesnych wieści, program miał trafić na rynek 4 kwietnia bieżącego roku, równocześnie w Stanach Zjednoczonych i Europie. Dziś wiemy już, że premiera dodatku na Starym Kontynencie minimalnie się opóźni.

Hearts of Iron II: Doomsday zadebiutuje w Wielkiej Brytanii w trzy dni po edycji amerykańskiej – 7 kwietnia 2006 roku. Nadal nie wiadomo, czy to samodzielne rozszerzenie znajdzie się w ofercie polskiego dystrybutora, firmy Cenega. Aktualnie Doomsday nie znajduje się w jego planie wydawniczym.

Europejska premiera Hearts of Iron II: Doomsday nieznacznie opóźniona - ilustracja #1

Doomsday to podtytuł rozszerzenia do Hearts of Iron 2 - drugiej części jednej z najlepszych strategii w historii, poruszających temat burzliwych dziejów II wojny światowej. W przeciwieństwie do innych wydawnictw tego typu, ów dodatek jest w pełni samodzielną produkcją. Na Hearts of Iron II: Doomsday składają się: materiał z oryginalnej gry plus wprowadzane nowości.

Opisywany add-on przedłuża realia wirtualnych zmagań aż do 1953 roku (pojawiają się tutaj nowe misje w stylu konfliktu w Izraelu). W Doomsday zaimplementowano również całkowicie alternatywny scenariusz II wojny światowej, który pozwala na sprawdzenie jak wyglądałby porządek na naszym globie, gdyby działania militarne potoczyły się inaczej, niż znamy to z kart podręczników do historii. Ponadto, twórcy programu oddali grającym bardziej rozbudowane drzewko rozwoju technologicznego (w czasie wyścigu zbrojeń możemy konstruować różne rodzaje broni, w tym atomowej, wynajdujemy śmigłowce bojowe etc.), a także możliwość regularnego kupowania patentów na nowe uzbrojenie od swoich sojuszników.

Więcej informacji na temat Hearts of Iron II: Doomsday znajdziesz w naszej Encyklopedii Gier.