Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 1 lutego 2006

Okrrrutny konkurs - Coś na kształt puzzli
Okrrrutny konkurs - Coś na kształt puzzli

Redakcja GRYOnline.pl, 1 lutego 2006, 19:55

Zapadła decyzja o rozdzieleniu „Myśli nieprzemyślanych” i konkursów. Dlatego konkursy będą pojawiać się osobno i absolutnie nie-wiadomo-kiedy, ale z pewnością dadzą się zauważyć pośród hot-newsów. Tym razem przygotowałem dla Was coś na kształt puzzli.

Driver: Parallel Lines również na konsolę PSP?
Driver: Parallel Lines również na konsolę PSP?

Krystian Smoszna, 1 lutego 2006, 16:15

Redaktorzy serwisu Shacknews podali do wiadomości, że gra Driver: Parallel Lines zostanie wydana również z myślą o konsoli PlayStation Portable. Wszystko wskazuje jednak na to, że nie będzie to wierna kopia programu przygotowywanego przez Reflections Interactive, ale zupełnie nowy produkt, koncentrujący się bardziej na wyścigach samochodowych, niż rozgrywce w stylu Grand Theft Auto.

Producenci StarForce w ciężkim ogniu oskarżeń

maciek_ssi, 1 lutego 2006, 15:05

Wszystko zaczęło się od artykułu zamieszczonego w blogu Boing Boing. Autor tekstu, przedstawił tam mechanizm działania sterowników, które instalują się wraz ze StarForcem. Zwrócił uwagę na blokowanie prymitywnej funkcji poprawiania błędów, a także na omijanie praw dostępu w systemie Windows. Nic szczególnego nie byłoby w tej informacji, gdyby nie jeden podstawowy fakt – Doctorow nazwał system StarForce malwarem.

Shadow of the Colossus zadebiutuje w specjalnym wydaniu
Shadow of the Colossus zadebiutuje w specjalnym wydaniu

Krooliq, 1 lutego 2006, 14:26

Amerykańska premiera przygodowej gry akcji o nazwie Shadow of the Colossus odbyła się 14 października 2005 roku. Europa, a wraz z nią i nasz kraj, wciąż czeka na debiut rynkowy tej produkcji, który został zaplanowany na 17 lutego bieżącego roku. Dziś europejski oddział Sony Computer Entertainment poinformował, że omawiany tytuł na Starym Kontynencie pojawi się w specjalnym, wzbogaconym wydaniu.

Take-Two do przejęcia?

Elrond, 1 lutego 2006, 12:50

Kilka dni temu, gdy pisaliśmy o kolejnych kłopotach Take-Two, związanych z modem Hot Coffee ujawniającym goliznę w GTA: San Andreas, wśród komentarzy tej wiadomości pojawiła się sugestia, iż to dobry moment aby zakupić akcje tej firmy (spadły wtedy znacząco). I jeśli ktoś wtedy dokonał takiego zakupu, dzisiaj ma o co najmniej 10% więcej pieniędzy - o tyle bowiem podskoczyła wartość akcji Take-Two.

Revolution w bieżącym roku, zmiany w Nintendo

maciek_ssi, 1 lutego 2006, 12:27

Zmiany personalne w europejskim oddziale Nintendo przynoszą kolejny, konkretny sygnał dotyczący premiery Revolution. Wraz z informacją o nowych nominacjach na stanowiska „wyższego szczebla”, firma w swoim oświadczeniu przekazała, że nowa konsola jest przygotowywana na światowy „start” (prawdopodobnie także w Europie) w 2006 roku.

Kolejna animacja w wirtualnym świecie - Over the Hedge
Kolejna animacja w wirtualnym świecie - Over the Hedge

Elrond, 1 lutego 2006, 12:08

Studio filmowe DreamWorks jest chyba bardzo lubiane przez przemysł komputerowy. Kilka wiadomości wcześniej informowaliśmy Was o przeniesieniu do wirtualnego świata animacji Flushed Away, a teraz anonsujemy kolejny film animowany, który zadebiutuje na "maszynkach" do grania.

Premiera Battlefield 2: Euro Force przesunięta
Premiera Battlefield 2: Euro Force przesunięta

Krooliq, 1 lutego 2006, 11:22

Kilka dni temu informowaliśmy Was, że rozszerzenia do gry Battlefield 2, noszące podtytuł Euro Force, najprawdopodobniej nie ukaże się w terminie, który pierwotnie zapowiadano (8 lutego bieżącego roku). Wówczas nie wiedzieliśmy jeszcze, czy powyższa wiadomość okaże się prawdziwa, gdyż na tamtą chwilę nie była ona potwierdzona przez wydawcę programu, koncern Electronic Arts.

Flushed Away - kolejna animacja wkroczy w świat gier komputerowych

Elrond, 1 lutego 2006, 11:22

Chyba zdążyliśmy się już przyzwyczaić do swoistego mariażu kina i branży rozrywki elektronicznej, który owocuje filmami powstałymi na podstawie gier i odwrotnie. Firma D3Publisher poinformowała o zamiarze wydania gry opartej o tworzoną w studio DreamWorks animację zatytułowaną Flushed Away (w Polsce Wpuszczony w kanał).

Premiera Tomb Raider: Legend w kwietniu
Premiera Tomb Raider: Legend w kwietniu

Krooliq, 1 lutego 2006, 10:54

Tomb Raider: Legend, czyli siódma odsłona legendarnej serii przygodowych gier akcji z panią archeolog Larą Croft w roli głównej, zadebiutuje na zachodnich rynkach w kwietniu – taką informację opublikował właśnie koncern Eidos, wydawca tej produkcji.

Umarła Stargate SG-1: The Alliance, niech żyje Stargate Worlds
Umarła Stargate SG-1: The Alliance, niech żyje Stargate Worlds

Elrond, 1 lutego 2006, 10:14

Dla fanów, którzy wylewają krokodyle łzy nad wycofaną z produkcji grą Stargate SG-1: The Alliance, nawiązującą do niezwykle popularnego serialu S-F, pewien rodzaj chusteczki na ich otarcie proponuje firma Cheyenne Mountain Entertainment. Otóż przedstawiciele tego studia developerskiego poinformowali o pracach nad grą z rodzaju MMORPG, Stargate Worlds, osadzoną właśnie w uniwersum Gwiezdnych Wrót!

Twórcy Gothica 3 odpowiadają na pytania fanów
Twórcy Gothica 3 odpowiadają na pytania fanów

Thorwalian, 1 lutego 2006, 10:13

Gothic 3 to bez wątpienia jedna z najbardziej oczekiwanych gier tego roku. Udowadniacie to przede wszystkim Wy Czytelnicy, bezustannie bombardujący nasze forum dyskusyjne postami na temat tej produkcji. Z tego też względu zainteresować Was powinna pewna niespodzianka, którą to już jutro zaserwują graczom twórcy programu.

Znamy datę premiery gry Burnout Revenge na Xbox 360
Znamy datę premiery gry Burnout Revenge na Xbox 360

Krystian Smoszna, 1 lutego 2006, 10:06

Gra Burnout Revenge jest już doskonale znana posiadaczom konsol Xbox oraz PlayStation 2. Na wersję przeznaczoną na najnowsze urządzenie firmy Microsoft – Xbox 360 – przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Firma Electronic Arts, która zajmuje się dystrybucją programu stworzonego przez Criterion Studios, zapowiedziała wczoraj, że trafi on do sklepów w Stanach Zjednoczonych 7 marca bieżącego roku.

Age of Pirates: Caribbean Tales w pięciu językach
Age of Pirates: Caribbean Tales w pięciu językach

Thorwalian, 1 lutego 2006, 09:57

Doskonałą wiadomość mamy dla wszystkich wirtualnych piratów, ostrzących sobie zęby na Age of Pirates: Caribbean Tales. Twór studia Akella już od grudnia dostępny jest dla rosyjskich graczy, a tymczasem zagraniczny wydawca gry firma Playlogic Entertainment poinformował o rozpoczęciu lokalizacji na pozostałych rynkach.

Age of Empires: Age of Kings na DSa już w Walentynki
Age of Empires: Age of Kings na DSa już w Walentynki

Thorwalian, 1 lutego 2006, 09:46

Po raz pierwszy o grze Age of Empires na konsolę Nintendo Dual Screen informowaliśmy Was w maju ubiegłego roku. Poza kilkoma szczegółami odnośnie charakteru rozgrywki, nie dane nam jednak było zaprezentować choćby jednego screenshota nie mówiąc już o dacie premiery. Po kilku miesiącach wytężonej pracy programistów z Backbone Entertainment, możemy napisać już znacznie więcej.

Japońscy producenci o nowych grach na konsolę Xbox 360

maciek_ssi, 1 lutego 2006, 09:16

Xbox 360 nie sprzedaje się najlepiej w Japonii, można więc przypuszczać, że tamtejsi producenci raczej niechętnie podchodzą do produkcji nowych gier na tą platformę. Aby to sprawdzić, japoński magazyn Famitsu przeprowadził szereg wywiadów z przedstawicielami największych firm tworzących oprogramowanie.

Film Doom od soboty na nośnikach DVD, UMD i VHS
Film Doom od soboty na nośnikach DVD, UMD i VHS

Krystian Smoszna, 1 lutego 2006, 08:26

Już w najbliższą sobotę, dzięki staraniom wytwórni Universal Pictures, na amerykańskim rynku zadebiutuje DVD z filmem Doom. Obraz Andrzeja Bartkowiaka pojawił się w kinach w październiku ubiegłego roku i zebrał przeciętne noty, zarówno wśród krytyków, jak i widzów.

Midway Arcade Treasures: Deluxe Edition w
Midway Arcade Treasures: Deluxe Edition w "złocie"

Krystian Smoszna, 1 lutego 2006, 07:37

Do tej pory koncern Midway intensywnie atakował rynek konsol, publikując co jakiś czas zestawy klasycznych hitów sprzed lat. Midway Arcade Treasures – bo o tym cyklu mowa – doczekał się w sumie trzech edycji i zdobył sporą sympatię graczy na świecie. Teraz przyszedł czas na użytkowników „blaszaków”, którzy już za kilka dni będą mogli cieszyć się własnym pakietem starych gier video.

John Romero współtworzy grę MMO
John Romero współtworzy grę MMO

Krystian Smoszna, 1 lutego 2006, 07:36

John Romero – weteran branży gier komputerowych – od września ubiegłego roku marnuje swój czas dla nowej firmy, do której dołączył po odejściu z Midway. Do tej pory słynny współtwórca programów Doom i Quake nie zdradzał żadnych szczegółowych informacji na temat aktualnego zajęcia. Rąbka tajemnicy uchylił dopiero redaktorom magazynu PC Zone, którzy wzięli go niedawno na spytki.

PeCetowa edycja Tony Hawk's American Wasteland zadebiutowała na rynku
PeCetowa edycja Tony Hawk's American Wasteland zadebiutowała na rynku

Krystian Smoszna, 1 lutego 2006, 07:31

Niewiele ponad trzy miesiące minęły od premiery gry Tony Hawk’s American Wasteland na amerykańskim rynku. Do tej pory mogli się nią cieszyć tylko i wyłącznie posiadacze konsol obecnej generacji. Od dziś program jest dostępny również dla użytkowników PeCetów.