Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 22 lutego 2006

New Super Mario Bros. w amerykańskich sklepach od 7 maja
New Super Mario Bros. w amerykańskich sklepach od 7 maja

Krystian Smoszna, 22 lutego 2006, 17:13

W ubiegły czwartek opublikowaliśmy wiadomość, w której podaliśmy przybliżoną datę premiery gry New Super Mario Bros., przeznaczonej na konsolę Nintendo DS. Dziś powracamy do tematu, gdyż producent programu ujawnił dokładny termin debiutu rynkowego wspomnianego wyżej programu.

Poradnik: Tom Clancy's Rainbow Six: Lockdown

Redakcja GRYOnline.pl, 22 lutego 2006, 16:54

Poradnik do gry Tom Clancy's Rainbow Six: Lockdown zawiera dokładny opis przejścia kampanii singleplayer, w głównej mierze nakierowany na sprawne pokonywanie kolejnych segmentów misji, a także rady dotyczące doboru broni i wyposażenia.

Żółta kartka dla Activsion za reklamy Call of Duty!

Michał Bobrowski, 22 lutego 2006, 15:22

Działająca na terenie Wielkiej Brytanii Advertising Standards Authority w dniu dzisiejszym wydała bardzo interesujący werdykt w sprawie, w której „na celowniku” znalazł się koncern Activsion. Wspomniana komisja uznała, że telewizyjne spoty gry CoD 2 oraz CoD 2: Big Red One stanowią przykład reklamy wprowadzającej w błąd i ich wydawca musi zaprzestać ich emisji.

EverQuest II - dodatek Kingdom of Sky i nowe serwery PvP
EverQuest II - dodatek Kingdom of Sky i nowe serwery PvP

Soulcatcher, 22 lutego 2006, 14:36

Wczoraj późnym wieczorem, zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i Europie, miała miejsce premiera najnowszego dodatku do EverQuest II, pod tytułem Kingdom of Sky. Jednocześnie zostały uruchomione nowe serwery PvP przeznaczone do walki pomiędzy graczami na obszarze całego świata gry.

EA obniża ceny gier

Krooliq, 22 lutego 2006, 14:25

Poniższa wiadomość zapewne ucieszy większość osób – agencja Reuters donosi, że Electronic Arts zamierza obniżyć ceny swoich nowych produkcji o około 20%.

Snoop Dogg zapowiada hip-hopową ligę grania
Snoop Dogg zapowiada hip-hopową ligę grania

ComCo, 22 lutego 2006, 13:40

Snoop Dogg - znany amerykański raper (reprezentant „zachodniego wybrzeża” vel West Coast) oraz aktor (role w kilku filmach i serialach) - zapowiedział utworzenie Hip-Hop Gaming League. Będzie to e-sportowa organizacja, w turniejach której wezmą udział znani muzycy sceny hip-hopowej, sportowcy, producenci czy inne osobistości branży rozrywkowej.

Nicktoons Winners Cup Racing w sprzedaży

Elrond, 22 lutego 2006, 13:25

Przedstawiciele firmy THQ poinformowali, iż na amerykańskie półki sklepowe zawitała gra Nicktoons Winners Cup Racing, dzięki której gracze mogą zmierzyć się w wyścigach przeciwko popularnym postaciom znanym z kreskówek stacji Nickleodeon.

EverQuest: Prophecy of Ro już jest!
EverQuest: Prophecy of Ro już jest!

Krooliq, 22 lutego 2006, 13:17

Dziś mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów EverQuesta - firma Sony Online Entertainment poinformowała, że jedenaste rozszerzenie programu zadebiutowało już w sklepach na terenie Północnej Ameryki. Prophecy of Ro (bo taki podtytuł nosi omawiany dodatek), oprócz pudełkowej wersji, jest również dostępny do kupienia w formie elektronicznej. Jego cena wynosi 29,99 USD.

Phantom Game Service coraz bardziej się oddala

Elrond, 22 lutego 2006, 13:00

Zapewne część z naszych czytelników kojarzy Infinium Labs, która według buńczucznych zapewnień jej kierownictwa, miała zawojować rynek elektronicznej rozgrywki za pomocą konsoli Phantom oraz unikalnego podejścia do rozgrywki przy wykorzystaniu usługi Phantom Game Service. Premiera konsoli była przesuwana już kilka razy i wygląda na to, że w najbliższym czasie także jej nie ujrzymy.

Premiera RF Online już w piątek

Krooliq, 22 lutego 2006, 12:23

Firma Codemasters poinformowała, że gra z gatunku MMOcRPG, nosząca tytuł RF Online (aka Rising Force Online) już w ten piątek, czyli 24 lutego, pojawi się w sklepach na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii.

Gra z serii Bust-A-Move zmierza na PSP
Gra z serii Bust-A-Move zmierza na PSP

Jiker, 22 lutego 2006, 11:48

Firma Taito ogłosiła, iż pod koniec marca wszyscy posiadacze przenośnej konsoli PSP otrzymają grę z serii Bust-A-Move, znanej również pod nazwą Puzzle Bobble. Deweloperem Bust-A-Move Ghost, bo taki tytuł nosić będzie opisywana pozycja, jest studio Dreams Interactive. Gra ukaże się na europejskim rynku 24 marca 2006 roku.

Wkurzony ekspracownik Electronic Arts wypuścił do sieci Black?

Elrond, 22 lutego 2006, 11:36

Fani shooterów pierwszoosobowych, oczekujący na premierę najnowszej gry tego gatunku, sygnowanej logo Electronic Arts, Black, odliczają już godziny do pojawienia się jej na półkach sklepowych. Tymczasem grę można już od kilku tygodni pobrać dzięki najpopularniejszym sieciom P2P. Nielegalnie rzecz jasna.

Galactic Civilizations II: Dreadlords już jest
Galactic Civilizations II: Dreadlords już jest

Krooliq, 22 lutego 2006, 11:25

Przedstawiciele firmy Stardock Systems poinformowali, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wczoraj w sklepach na terenie Ameryki Północnej zadebiutowała gra Galactic Civilizations II: Dread Lords.

Zahipnotyzowano recenzenta gier!!

Elrond, 22 lutego 2006, 10:41

Jak donosi serwis Pro-G, zastępca redaktora naczelnego Official Xbox Magazine poddał się nietypowemu eksperymentowi. Otóż przedstawiciele Buena Vista Games poprosili o pomoc hipnotyzera, który podczas seansu cofnął Robbinsa do wieku 10 lat. Po co? Po to, aby mógł zrecenzować The Chronicles of Narnia!

Prezes Monolith Productions o kontynuacji F.E.A.R.

Jiker, 22 lutego 2006, 10:40

Ukazały się informację o sequelu hitowego produktu firmy Monolith Productions, czyli gry F.E.A.R. Co też ciekawego przekazała zachodnim mediom prezes wymienionej wyżej firmy, Samantha Ryan?

Gry z DualScreen na PeCeta?
Gry z DualScreen na PeCeta?

Elrond, 22 lutego 2006, 10:19

I stało się to, co prędzej czy później musiało się stać. W sieci pojawił się emulator umożliwiający uruchamianie na PeCetach gier i aplikacji przeznaczonych na konsolę Nintendo DualScreen. Co prawda, emulator zawiera jeszcze sporo bugów, ale jego twórcy pracują nad ich wyeliminowaniem.

Data wydania Elder Scrolls IV: Oblivion będzie znana dopiero za kilka tygodni?

Elrond, 22 lutego 2006, 10:09

Wygląda na to, iż na wydanie niecierpliwie oczekiwanej przez fanów RPG, gry The Elder Scrolls IV: Oblivion, przyjdzie nam jeszcze poczekać i to dobre kilka tygodni. I nie są to żadne plotki spłodzone przez "nieznane bliżej źródła zbliżone do firmy" a słowa specjalisty od public relations firmy Bethesda, Pete'a Hinesa.

"Magnetyczna" gra od Nintendo

eLKaeR, 22 lutego 2006, 09:44

Użytkownicy konsoli Nintendo DS mają dostęp do całkiem sporej biblioteki gier logicznych – począwszy od Polarium, poprzez Mr. Driller: Drill Spirits, a skończywszy na Meteos. Wkrótce do tego grona dołączy jeszcze jedna pozycja, nosząca nazwę Magnetica.

Transport Tycoon Deluxe w wersji mobilnej
Transport Tycoon Deluxe w wersji mobilnej

eLKaeR, 22 lutego 2006, 09:09

Windowsowa edycja pamiętnej gry strategiczno-ekonomicznej pt. Transport Tycoon Deluxe ukazała się niemal dokładnie dziesięć lat temu. Teraz nie trzeba wcale posiadać komputera, aby móc rozkoszować się wirtualnym budowaniem linii kolejowych, lotnisk, przystani promowych etc. – słynne dzieło Chrisa Sawyera przystosowano bowiem do współpracy z kieszonkową konsolą PlayStation Portable.

Nowe mapy dla SOCOM 3: U.S. Navy Seals już wkrótce w sprzedaży
Nowe mapy dla SOCOM 3: U.S. Navy Seals już wkrótce w sprzedaży

Thorwalian, 22 lutego 2006, 08:29

Ledwie przed pięcioma dniami informowaliśmy Was o domniemanym sprowadzeniu serii SOCOM na konsolę PlayStation 3. Koncern Sony nie zamierza jednak pozostawiać użytkowników SOCOM 3: U.S. Navy Seals na pastwę losu i szykuje dla nich kilka zestawów dodatkowych map, które w sprzedaży pojawią się w przeciągu kilku miesięcy.

Pozłacana FIFA Street 2
Pozłacana FIFA Street 2

Thorwalian, 22 lutego 2006, 08:23

Reklamowana sylwetką Cristiano Ronaldo z Manchesteru United, gra FIFA Street 2 już wkrótce zawita do naszych sklepów. Wydawca programu koncern Electronic Arts oficjalnie poinformował o przyznaniu grze statusu „gold” i wysłaniu jej w te pędy do tłoczni.

Top 10 gier w US (PC) (22/02/06)

Krystian Smoszna, 22 lutego 2006, 08:20

Przedstawiamy szóste notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych w 2006 roku, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje gry sprzedane w okresie od 5 do 11 lutego.

Valve Software pracuje już nad drugim dodatkiem do Half-Life 2
Valve Software pracuje już nad drugim dodatkiem do Half-Life 2

Krystian Smoszna, 22 lutego 2006, 08:09

Zmiana w tytule oficjalnego dodatku do Half-Life 2, której byliśmy świadkami kilkanaście dni temu, dała jasno do zrozumienia, że powstanie więcej rozszerzeń hitu z 2004 roku. Nie trzeba było długo czekać na nowe wieści w sprawie. Okazuje się, że Valve Software pracuje już nad drugim epizodem, mimo, iż pierwszy z nich wciąż nie ujrzał światła dziennego.

Pierwsze screenshoty z Resident Evil 4 na PC
Pierwsze screenshoty z Resident Evil 4 na PC

Krystian Smoszna, 22 lutego 2006, 07:36

Na początku lutego świat obiegła sensacyjna wiadomość: koncern Ubisoft przymierza się do opublikowania na PC trzech hitów rodem z konsol – Onimusha 3, Resident Evil 4 oraz Devil May Cry 3. Pierwszy tytuł jest już od dawna gotowy, dwa kolejne dopiero mają powstać. O tym, że prace są już bardzo zaawansowane (w przypadku RE4), najlepiej świadczą pierwsze obrazki, jakie pojawiły się w sieci.