Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 21 lutego 2006

Nowy pomysł firmy Commodore Gaming na dystrybucję gier
Nowy pomysł firmy Commodore Gaming na dystrybucję gier

Krystian Smoszna, 21 lutego 2006, 16:14

Wiemy już, w jaki sposób Commodore Gaming zamierza dystrybuować gry przeznaczone na telefony komórkowe i handheldy. O planach wejścia firmy korzystającej z legendarnej marki na rynek elektronicznej rozrywki, pisaliśmy poprzednio w październiku bieżącego roku. Od tamtej pory o realizacji tych pomysłów mówiło się niewiele. Wreszcie jednak przyszła pora na uchylenie rąbka tajemnicy.

World Tour Golf - nowe screeny
World Tour Golf - nowe screeny

Elrond, 21 lutego 2006, 14:23

Po raz pierwszy o World Tour Golf, wspólnym przedsięwzięciu firmy developerskiej Gusto Games oraz wydawcy Oxygen Interactive, wspominaliśmy w październiku zeszłego roku. Teraz wiemy nieco więcej o grze a przedstawiciele obu firm postanowili uraczyć nas nowymi screenami z rozrywki.

EA wykupi Mythic Entertainment?

Krooliq, 21 lutego 2006, 13:34

Bill Bishop, człowiek cieszący się dużym autorytetem wśród chińskich fanów gier online, opublikował niedawno na swojej stronie informację, w której stwierdził, że koncern Electronic Arts zamierza wykupić firmę Mythic Entertainment.

Battlefield 2: Euro Force jeszcze później
Battlefield 2: Euro Force jeszcze później

Thorwalian, 21 lutego 2006, 12:20

Po raz kolejny wspominamy o rozszerzeniu Euro Force do popularnej gry Battlefield 2 i po raz kolejny nie są to dobre wieści. Koncern Electronic Arts do spółki z DICE poinformował, że „booster pack” szykowany na jutro, ostatecznie pojawi się w późniejszym terminie.

Dave Perry opuszcza Shiny Entertainment, aby ... znaleźć kupca na studio

Elrond, 21 lutego 2006, 11:29

W zeszłym tygodniu świat elektronicznej rozgrywki zelektryzowała wiadomość o "wyprzedaży" przez Atari części swoich studiów developerskich (patrz Legenda tonie). Wśród firm idących pod młotek znalazła się Shiny Entertainment, odpowiedzialna za m.in. Messiah, Enter the Matrix czy The Matrix: Path of Neo. Teraz tonący okręt opuszcza prezes i założyciel Shiny Entertainment, David Perry.

Pierwsze obrazki z nowego projektu firmy NCsoft

Krooliq, 21 lutego 2006, 10:46

W zeszłym tygodniu w sieci pojawiły się informacje dotyczące nowego projektu z gatunku RPG firmy NCsoft (patrz: wiadomość z 15 lutego). Wówczas nie wiedzieliśmy jeszcze, czy wiadomość ta okaże się prawdziwa. Wczoraj natomiast na targach Taipei Game Show firma NCsoft potwierdziła powyższe rewelacje i uchyliła nieco rąbka tajemnicy…

The Legend of Zelda kończy dwadzieścia lat!
The Legend of Zelda kończy dwadzieścia lat!

Krystian Smoszna, 21 lutego 2006, 10:27

Dokładnie dwadzieścia lat temu - 21 lutego 1986 roku – na rynku pojawiła się gra The Legend of Zelda, którą firma Nintendo przygotowała z myślą o konsoli Famicom (poza Japonią znaną jako Nintendo Entertainment System). Okrągłe urodziny cyklu z pewnością byłyby dla fanów atrakcyjniejsze, gdyby jego najnowsza odsłona (Twilight Princess) doczekała się wreszcie premiery...

Pod nóż dopiero w kwietniu
Pod nóż dopiero w kwietniu

Thorwalian, 21 lutego 2006, 10:26

Europejski oddział Nintendo, oficjalnie poinformował o przesunięciu premiery Trauma Centre: Under The Knife z marca na 28 kwietnia. Zakładając, że jest to data ostateczna, minie dokładnie dziesięć miesięcy od kiedy gra zadebiutowała na rynku japońskim i sześć, w trakcie których w doktora bawią się amerykańscy użytkownicy Nintendo DS.

Fight Night Round 3 w sklepach
Fight Night Round 3 w sklepach

Krystian Smoszna, 21 lutego 2006, 09:36

Specjalizująca się w sportowych tasiemcach firma Electronic Arts, ogłosiła wczoraj, że najnowszy produkt z cyklu Fight Night Round trafił już do sklepów w Stanach Zjednoczonych. Pierwotnie planowano, że program będzie sprzedawany od najbliższego piątku, ale ostateczną datę premiery ustalono na 20 lutego.

Graficznej rewolucji nadszedł czas - nowe gry na X360

Jiker, 21 lutego 2006, 09:31

Jeden z pracowników Microsoftu, a zarazem członek zespołu Xbox Global Marketing, John Porcaro, zamieścił na swym internetowym blogu szereg interesujących informacji, które ukazane zostały na zjeździe zorganizowanym przez firmę Microsoft z myślą o swych pracownikach (odbył się on pod hasłem Microsoft Sales & Marketing Summit).

Ponad 500 tysięcy kopii Monster Hunter 2 sprzedanych w dwa dni!
Ponad 500 tysięcy kopii Monster Hunter 2 sprzedanych w dwa dni!

Krystian Smoszna, 21 lutego 2006, 08:55

Opublikowana 16 lutego bieżącego roku gra Monster Hunter 2 cieszy się w Japonii ogromną popularnością. Tylko w dwa dni firmie Capcom udało się sprzedać ponad 500 tysięcy kopii programu przeznaczonego na konsolę PlayStation 2.

Call of Duty 2 - gdzie ten patch?
Call of Duty 2 - gdzie ten patch?

Krystian Smoszna, 21 lutego 2006, 08:15

Członkowie studia Infinity Ward mają problem z zaimplementowaniem oprogramowania Punkbuster w grze Call of Duty 2 – taką oto informacją podzielił się w ubiegły czwartek jeden z użytkowników firmowego forum, powołując się na nieoficjalne źródła.