Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 14 lutego 2006

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (14/02/06)

Krystian Smoszna, 14 lutego 2006, 17:45

Przedstawiamy kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii, które zostało opracowane na podstawie danych zebranych przez kompanie Chart Track i ELSPA. Poniższa lista jest szóstą w tym roku i obejmuje okres od 5 do 11 lutego.

Hyde Park: Recenzja Gods

Redakcja GRYOnline.pl, 14 lutego 2006, 17:22

Opublikowaliśmy w Hyde Parku recenzję Gods: Kraina nieskończoności, którą Adamus umieścił na Forum Dyskusyjnym w formie polemiki z recenzją Mal. Serdecznie zapraszamy do lektury wszystkich spośród Was, którzy na forum nieczęsto zaglądają.

GTR 2 - screeny i nowe fakty
GTR 2 - screeny i nowe fakty

Elrond, 14 lutego 2006, 16:17

Całkiem niedawno informowaliśmy Was o kontynuacji znakomitej serii symulacji wyścigowej spod znaku GTR. Gra z "dwójką" w tytule zadebiutuje na rynku już latem tego roku a fani tego gatunku otrzymają rozgrywkę na jeszcze wyższym poziomie niż poprzednio.

4 GB danych w Nintendo DS
4 GB danych w Nintendo DS

eLKaeR, 14 lutego 2006, 14:14

Od połowy października ubiegłego roku osiągalny jest na terenie Wielkiej Brytanii zewnętrzny dysk twardy dla konsoli PlayStation Portable o pojemności 4 GB. Urządzenie umożliwia gromadzenie różnych materiałów multimedialnych, podobnie jak typowe karty pamięci. Wkrótce zbliżony produkt dostępny będzie również dla posiadaczy konkurencyjnej platformy Nintendo DS.

Byli developerzy World of Warcraft stworzą grę MMO na silniku Offset

Krooliq, 14 lutego 2006, 13:59

Dziś firmy Red 5 Studios oraz Offset Software poinformowały, że podpisały umowę, na mocy której ta pierwsza firma wykorzysta silnik o nazwie Offset Engine w powstającej właśnie produkcji z gatunku MMO.

Nowe informacje na temat systemu Vista jako platformy do gier

maciek_ssi, 14 lutego 2006, 13:56

Peter Moore to wiceprezes Microsoftu do spraw interaktywnej rozrywki, odpowiedzialny także za marketing Xboxa 360. Na konferencji D.I.C.E. 2006, ów pan, wypowiedział się na temat nowego systemu operacyjnego korporacji, jak i platformy PC pod kątem gier.

Shaun White rozpoczął współpracę z UbiSoftem
Shaun White rozpoczął współpracę z UbiSoftem

Jiker, 14 lutego 2006, 13:31

Francuski gigant UbiSoft ogłosił, iż podpisał ekskluzywną umowę z cudownym dzieckiem snowboardingu, Amerykaninem Shaunem Whitem. Umowa umożliwi UbiSoftowi stworzenie gry sportowej traktującej o snowboardingu, którą reklamować będzie wymieniony wyżej młodzian.

Gizmondo rozsypało się jak domek z kart

Elrond, 14 lutego 2006, 12:50

Reklamowana jako europejska odpowiedź na PSP oraz DS, konsola Gizmondo, niestety niezbyt długo jaśniała na firmamencie rozrywki. Kilka tygodni temu informowaliśmy o bankructwie producenta konsoli, Tiger Telematics, a teraz napływają kolejne, również pesymistyczne wiadomości związane z konsolą.

Lepsze życie dzięki grom wideo?

Elrond, 14 lutego 2006, 11:57

Z pewnością nie raz zdarzył się Wam prawdziwy "multitasking", na przykład słuchanie ulubionej muzy podczas gry na komputerze. Oczywiście nie ma w tym nic dziwnego, ale ostatnio kanadyjscy uczeni przedstawili wyniki swoich badań, z których wynika, iż to właśnie gracze są lepiej "obdarzeni" jeśli chodzi o wykonywanie kilku czynności jednocześnie.

Blitz Games pracuje nad grą na Nintendo Revolution

Jiker, 14 lutego 2006, 11:38

Szefowie brytyjskiego producenta gier, firmy Blitz Games, potwierdzili fakt, iż rozpoczęli pracę nad grą przeznaczoną dla najnowszej stacjonarnej konsoli Nintendo, czyli Revolution. Mamy tym samym do czynienia z jedną z pierwszych tego typu deklaracji, które padły z ust przedstawicieli innej grupy, aniżeli Nintendo.

Bądź moją czarną walentynką
Bądź moją czarną walentynką

Thorwalian, 14 lutego 2006, 11:30

Dzisiaj są Walentynki. Dzień zakochanych, którzy obdarowują się wspaniałymi prezentami na dowód swej bezgranicznej miłości, romantyzm kwitnie w strugach śniegu, a bujanie w obłokach jest na porządku dziennym. Jeżeli od tego wszystkiego przewraca Ci się już w żołądku, to być może zainteresujesz się mini-grą przygotowaną specjalnie na tą okazję przez Electronic Arts do spółki z Criterion.

GTA Liberty City Stories (PS2) w Europie pod koniec kwietnia

Jiker, 14 lutego 2006, 10:49

Dla wszystkich posiadaczy PS2, którym po nocach śniła się najnowsza część serii GTA, mianowicie GTA: Liberty City Stories wydane pod koniec 2005 roku na przenośną konsolę PSP, mamy bardzo dobrą wiadomość. Take Two, wydawca gier produkowanych przez Rockstar, ogłosił, że europejska premiera wersji przeznaczonej na PS2 będzie miała miejsce 28 kwietnia 2006 roku.

Viva Piñata zdetronizuje Pokemony?

Thorwalian, 14 lutego 2006, 10:20

Ciekawe informacje pojawiły się w dziale plotek w najnowszym, marcowym wydaniu magazynu Game Informer. Rzecz dotyczy nowego projektu studia Rare, powstającego oczywiście na zlecenie koncernu Microsoft i konsoli Xbox 360.

Activision zajmie się stworzeniem gier z Transformersami w roli głównej

Krooliq, 14 lutego 2006, 09:40

O powstawaniu gry opartej o obraz kinowy pt. Transformers, po raz pierwszy pisaliśmy w połowie stycznia tego roku. Wówczas nie wiedzieliśmy, czy powyższa wiadomość okaże się prawdziwa, gdyż nie była oficjalnie potwierdzona. Dziś firmy Hasbro oraz Activision poinformowały, że podpisały umowę, na mocy której koncern Activision uzyskał prawa do produkcji gier z Transformersami w roli głównej.

The Legend of Zelda: Twilight Princess dopiero w listopadzie?
The Legend of Zelda: Twilight Princess dopiero w listopadzie?

Krystian Smoszna, 14 lutego 2006, 09:26

Nie napawają optymizmem nowe wieści dotyczące gry The Legend of Zelda: Twilight Princess. Ostatnio wspominamy o tym produkcie głównie w kontekście opóźnień i nie inaczej będzie tym razem. Jeśli wierzyć informacjom pochodzącym ze znanej sieci sklepów w Stanach Zjednoczonych, program zadebiutuje na rynku dopiero pod koniec bieżącego roku.

Potestuj Auto Assault przed premierą

ComCo, 14 lutego 2006, 08:41

Jeszcze w tym tygodniu europejscy gracze będą mieli okazję sprawdzić w akcji Auto Assault - produkcję zaliczaną do gatunku MMO, która łączy elementy role-playing z bezpardonową i pozbawioną zasad walką futurystycznych samochodów. W czwartek (od 18 do 22 u nas) oraz od soboty (9 rano) do niedzieli (21:00) mieszkańcy Starego Kontynentu mogą wziąć udział w otwartych beta-testów programu.

Legends nowym tytułem z cyklu Stronghold
Legends nowym tytułem z cyklu Stronghold

Krystian Smoszna, 14 lutego 2006, 08:22

Firma 2K Games opublikowała wczoraj oficjalne oświadczenie prasowe, w którym zapowiedziała nową grę z serii Stronghold, noszącą podtytuł Legends. Program trafi na rynek jesienią bieżącego roku, a za jego produkcję odpowiadać będzie znane już doskonale studio FireFly.

Tom Clancy's Rainbow Six: Lockdown w
Tom Clancy's Rainbow Six: Lockdown w "złocie"

Krystian Smoszna, 14 lutego 2006, 07:52

Długo musieli czekać posiadacze PeCetów na komputerową edycję gry Tom Clancy’s Rainbow Six: Lockdown. Koncern Ubisoft poinformował wczoraj w oficjalnym oświadczeniu prasowym, że ów produkt jest gotowy do sprzedaży. Już za kilkadziesiąt godzin trafi on do sklepów.

Posiadacze konsoli Xbox 360 mogą zobaczyć jeszcze więcej bojowych robotów

eLKaeR, 14 lutego 2006, 07:23

Konflikty militarne z udziałem wielkich robotów, sterowanych przez ludzi, oglądaliśmy już na wielu rozmaitych platformach sprzętowych. Także konsola Xbox 360 doczeka się gry, traktującej o potyczkach stalowych dwunożnych gigantów, przygotowywanej przez ojców popularnego cyklu Armored Core. Developerzy rozważają nawet stworzenie kontynuacji nadchodzącego produktu.

Top 10 gier w US (PC) (14/02/06)

Krystian Smoszna, 14 lutego 2006, 07:19

Przedstawiamy piąte notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych w 2006 roku, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje gry sprzedane w okresie od 30 stycznia do 4 lutego.

Kieszonkowa Dżungla z wytwórni Walta Disney'a
Kieszonkowa Dżungla z wytwórni Walta Disney'a

eLKaeR, 14 lutego 2006, 07:07

Już w połowie maja bieżącego roku na ekranach polskich kin pojawi się nowe dzieło wytwórni Walta Disney’a, nazwane z angielska The Wild (alias Dżungla). Będzie to animacja z wesołymi egzotycznymi zwierzętami w głównych rolach, czyli entuzjaści obrazu pt. Madagascar (Madagaskar) winni być szczególnie zainteresowani tematem. Natomiast nieco wcześniej ukaże się gra na podstawie niniejszego filmu.

Twórcy Painkillera tworzą grę na konsole nowej generacji
Twórcy Painkillera tworzą grę na konsole nowej generacji

Krystian Smoszna, 14 lutego 2006, 06:57

Polskie studio People Can Fly, zrzeszające twórców pierwszoosobowej strzelaniny o nazwie Painkiller, stworzy nowy produkt dla firmy THQ. Program, którego tytuł nie jest jeszcze oficjalnie znany, powstanie z myślą o konsolach nowej generacji i zadebiutuje na rynku jesienią przyszłego roku.