Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 9 lutego 2006

Halo 2 na PC! BBC nie może(?) się mylić!
Halo 2 na PC! BBC nie może(?) się mylić!

Elrond, 9 lutego 2006, 15:20

Dokładnie tydzień temu na łamach naszego serwisu mogliście przeczytać spekulacje na temat powstania Halo 2 w wersji na PeCeta. Plotka ta zdaje się znajdować kolejne potwierdzenia, i to za sprawą samego BBC!

Pierwsze zdjęcia Dual Screen Lite!
Pierwsze zdjęcia Dual Screen Lite!

maciek_ssi, 9 lutego 2006, 14:47

W sieci Internet pojawiły się zdjęcia, które przedstawiają rzeczywistą konsolę Dual Screen Lite. Pochodzą one z dokumentów urzędu regulacji komunikacji w Stanach Zjednoczonych (Federal Communications Commission).

Kuju i projekt na PlayStation 3 - nadal jednak tylko demo
Kuju i projekt na PlayStation 3 - nadal jednak tylko demo

Elrond, 9 lutego 2006, 14:35

Podczas Play UK 2006, corocznej imprezy organizowanej przez rząd brytyjski w celu prezentacji osiągnięć krajowej branży rozrywki elektronicznej, firma Kuju zaprezentowała demo swojej najnowszej produkcji, przeznaczonej dla PS3, o roboczym tytule Redwood Falls. Niestety, było to "tylko" demo prezentujące możliwości technologii stworzonej przez Kuju, a nie wycinek rozgrywki.

Final Fantasy VII: Advent Children ukaże się w Europie
Final Fantasy VII: Advent Children ukaże się w Europie

maciek_ssi, 9 lutego 2006, 14:31

Mamy świetne informacje dla fanów serii Final Fantasy. Sony Pictures ogłosiła, że animowany film studia Square Enix, Final Fantasy VII: Advent Children będzie dostępny w sprzedaży w Europie już od 24 kwietnia. Obraz pojawi się na nośnikach DVD i UMD. Cena nie powinna przekroczyć 19,99 funtów.

Within Temptation zagra dla The Chronicles of Spellborn
Within Temptation zagra dla The Chronicles of Spellborn

Thorwalian, 9 lutego 2006, 13:36

Jesteś wiernym fanem rockowej grupy Within Temptation? Jeżeli tak to bardzo dobrze się składa, bo być może zainteresuje Cię The Chronicles of Spellborn - MMOcRPG o którym do tej pory nie mówiło się zbyt wiele. Na mocy podpisanej umowy z developerem, holenderski zespół skomponuje na potrzeby programu zestaw ekskluzywnych utworów.

Koloomn zmierza do Europy
Koloomn zmierza do Europy

Jiker, 9 lutego 2006, 13:27

Firma 505 GameStreet ogłosiła, iż została europejskim wydawcą Koloomn – gry logicznej nawiązującej w swych założeniach do klasyka gatunku, tj. Tetrisa. Pozycja, której deweloperem są japończycy z firmy Cyber Front, ukaże się na naszym rynku 24 lutego.

Więcej komiksów Top Cow Productions w świecie gier komputerowych

Elrond, 9 lutego 2006, 12:58

Przedstawiciele firm Union Entertainment oraz Top Cow Productions poinformowali o podpisaniu długoletniego porozumienia, dzięki któremu Union otrzymała wyłączne prawa do stworzenia gier wideo bazujących na komiksach Top Cow. Dodatkowo obie firmy pracować będą nad nowymi własnościami intelektualnymi, które pojawią się zarówno w formie komiksów, gier jak i filmów.

The Secrets of Da Vinci: The Forbidden Manuscript - pierwsze screeny oraz trailer
The Secrets of Da Vinci: The Forbidden Manuscript - pierwsze screeny oraz trailer

Krooliq, 9 lutego 2006, 12:25

Wczoraj zaprezentowaliśmy Wam kilka pierwszych screenshotów z The Da Vinci Code – gry nawiązującej do nadchodzącej wielkimi krokami filmowej adaptacji bestsellerowej powieści Dana Browna. Natomiast dziś mamy dla Was porcję pierwszych obrazków oraz trailer z innej produkcji, również traktującej o dziełach słynnego artysty, mianowicie The Secrets of Da Vinci: The Forbidden Manuscript.

Jak wyglądał wcześniej Resident Evil 4?

Elrond, 9 lutego 2006, 11:44

Nie wiem czy wszyscy wiedzą, ale Resident Evil 4, w swojej obecnej postaci wygląda zupełnie inaczej niż jakiś czas temu. Osoby z firmy Capcom zadecydowały bowiem o wprowadzeniu zmian do rozgrywki, która w wersji alpha prezentowała się bardzo podobnie do poprzednich części serii.

Europejski tytuł Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King zmieniony

Jiker, 9 lutego 2006, 11:27

Firma Square-Enix zdecydowała się na zmianę europejskiego tytułu gry Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King. Mianowicie, będzie ona rozprowadzana jako Dragon Quest: Journey of the Cursed King.

Fight Night Round 3 z oryginalnym soundtrackiem
Fight Night Round 3 z oryginalnym soundtrackiem

Krooliq, 9 lutego 2006, 11:10

Koncern Electronic Arts poinformował, że najnowsza odsłona cyklu gier traktujących o boksie, nosząca tytuł Fight Night Round 3, zostanie wzbogacona o stosowny soundtrack.

Championship Manager 2006 - szczegóły wersji PS2 i Xbox już znane
Championship Manager 2006 - szczegóły wersji PS2 i Xbox już znane

Thorwalian, 9 lutego 2006, 10:55

Eidos Interactive wydawca gier z cyklu Championship Manager oficjalnie potwierdził, że najnowsza odsłona serii opatrzona datą 2006, w wersji PlayStation 2 oraz Xbox, zadebiutuje na rynku brytyjskim na wiosnę, tuż przed rozpoczęciem piłkarskich mistrzostw świata w Niemczech.

24: The Game w
24: The Game w "złocie"

Krystian Smoszna, 9 lutego 2006, 10:42

Wszyscy miłośnicy serialu 24 i przygód Jacka Bauera, mogą już zacierać ręce. Dedykowany konsoli PlayStation 2 program o nazwie 24: The Game, osiągnął właśnie „złoty” status, a co za tym idzie ostatni etap produkcji, związany z wytłoczeniem płyt.

Anglojęzyczny Keepsake w „złocie”
Anglojęzyczny Keepsake w „złocie”

Krooliq, 9 lutego 2006, 10:24

Dziś mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów przygodówek. Firma Lighthouse Interactive poinformowała, że anglojęzyczna wersja gry Keepsake uzyskała właśnie „złoty” status i powędrowała do tłoczni. Program zatem zadebiutuje na europejskim rynku zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, czyli 24 lutego bieżącego roku.

Od jutra rusza europejski pre-order Dungeons & Dragons Online: Stormreach

Krooliq, 9 lutego 2006, 09:38

Firma Atari poinformowała, że od jutra rusza pre-order gry Dungeons & Dragons Online: Stormreach. Przypomnijmy, że dla wszystkich osób, które złożą przedpremierowe zamówienie na omawianą produkcję przygotowano specjalny bonus...

GSC Game World komentuje przesunięcie daty premiery gry S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
GSC Game World komentuje przesunięcie daty premiery gry S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Krystian Smoszna, 9 lutego 2006, 08:13

Ukraińska firma GSC Game World po raz kolejny udzieliła wypowiedzi w sprawie programu S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl, tym razem w kontekście przełożenia premiery gry przez koncern THQ.

Znamy datę premiery gry Rogue Trooper
Znamy datę premiery gry Rogue Trooper

Krystian Smoszna, 9 lutego 2006, 07:40

Znamy już oficjalną datę premiery najnowszej strzelaniny, za której powstanie odpowiada studio Rebellion Software. Mowa tu oczywiście o grze Rogue Trooper, nawiązującej do niezwykle popularnej w Wielkiej Brytanii serii komiksów.

The Movies - będą konwersje na konsole oraz dodatek do edycji PC
The Movies - będą konwersje na konsole oraz dodatek do edycji PC

Krystian Smoszna, 9 lutego 2006, 07:06

7 lutego opublikowaliśmy wiadomość, z której wynika, że koncern Activision anulował dalsze prace nad grą The Movies w wersji na konsole obecnej generacji. Wczoraj wieczorem wypowiedzieli się w tej sprawie autorzy programu. Jak się okazało, projekt konwersji ma się bardzo dobrze i Lionhead Studios nie zamierza z niego rezygnować.