Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 10 lutego 2006

Myśli nieprzemyślane - Czas Gigantów
Myśli nieprzemyślane - Czas Gigantów

Redakcja GRYOnline.pl, 10 lutego 2006, 18:22

"Jak ożenić masom kolejny Windows? Najlepiej uderzyć w użytkowników indywidualnych i zablokować im możliwość uruchomienia na starych oknach nowych gier oraz nowinek z zakresu multimediów."

Dual Screen rośnie w siłę - nowe funkcjonalności już za kilka tygodni

Elrond, 10 lutego 2006, 15:35

Dosłownie kilka tygodni dzieli firmę Nintendo od zaimplementowania w swojej konsoli przenośnej, Dual Screen, nowych funkcjonalności, które w założeniu mają jeszcze bardziej wzmocnić pozycję tego urządzenia na rynku. Wygląda na to, iż konkurencja będzie musiała się nieźle napocić, żeby dogonić Giganta z Kyoto.

Ruszyła oficjalna strona poświęcona grze Spy Hunter: Nowhere to Run
Ruszyła oficjalna strona poświęcona grze Spy Hunter: Nowhere to Run

Krystian Smoszna, 10 lutego 2006, 15:01

Jeszcze przed wakacjami, w północnoamerykańskich sklepach powinna pojawić się najnowsza odsłona legendarnej serii Spy Hunter, zatytułowana Nowhere to Run. Producent programu – firma Midway Games – poinformowała właśnie o otwarciu oficjalnej strony, w całości poświęconej temu projektowi.

Gothic ponownie na rynku?

Elrond, 10 lutego 2006, 14:02

Tak, tak drodzy czytelnicy, brak jakiejkolwiek cyfry przy nazwie gry jest nieprzypadkowy - chodzi o pierwszą grę z serii, która może ponownie zagościć na rynku. Takie plany ujawnił pan Michael Ruve, prezes zarządu Piranha Bytes, podczas odpowiadania na pytania związane z najnowszą pozycją sagi, Gothic III.

Czy uśmiechnięta żółta kula wywoła radość również na Twojej twarzy?
Czy uśmiechnięta żółta kula wywoła radość również na Twojej twarzy?

eLKaeR, 10 lutego 2006, 13:44

Zapewne jedną z najbardziej niekonwencjonalnych gier bieżącego roku na platformie PlayStation Portable będzie Me and My Katamari, czyli pierwsza kieszonkowa część równie popularnej, co dziwacznej (przynajmniej dla przeciętnego Europejczyka) serii ze stajni Namco. Ostro konkurować z tą pozycją powinien produkt, zapowiedziany właśnie przez korporację Sony Computer Entertainment.

PSP otrzyma swoje Nintendogs
PSP otrzyma swoje Nintendogs

Elrond, 10 lutego 2006, 12:01

Nie da się ukryć, iż jeden z flagowych produktów Nintendo przeznaczonych na konsolę przenośną Dual Screen, Nintendogs, stał się swego rodzaju fenomenem, udowadniając, iż strategia firmy mająca na celu przyciągnięcie do swych projektów osoby, które na co dzień z grami nie maja nic wspólnego, jest prawidłowa. Nie jest więc niespodzianką pojawianie się kolejnych produktów naśladujących sukces gry.

Heroes of Might & Magic V - lista czarów i artefaktów

Thorwalian, 10 lutego 2006, 11:55

Koncern wydawniczy Ubisoft wspólnie z firmą Nival Interactive opublikował obszerne informacje na temat czarów i artefaktów, zaimplementowanych do piątej odsłony serii Heroes of Might & Magic. Mając na uwadze popularność jaką cieszy się ta produkcja, prezentujemy Wam relacje z udostępnionych faktów.

Czystka w Final Fantasy XI
Czystka w Final Fantasy XI

Thorwalian, 10 lutego 2006, 11:37

Koncern Square-Enix zablokował ponad 700 kont graczy w Final Fantasy XI - popularnej gry z gatunku MMOcRPG. Firma wystosowała specjalne oświadczenie prasowe, w którym wyjaśnia jak działania tzw. "farmerów złota" negatywnie wpłynęły na ekonomię wirtualnego świata.

Zapowiedziano nową przygodówkę dla posiadaczy Nintendo DS
Zapowiedziano nową przygodówkę dla posiadaczy Nintendo DS

Thorwalian, 10 lutego 2006, 11:30

Japońscy programiści ze studia SUCCESS w kooperacji z BeeWorks poinformowali o rozpoczęciu prac nad Osawar Tantei Ozawa Rina, grą przygodową skierowaną do posiadaczy konsoli Nintendo DS. Program na japońskim rynku zadebiutuje już na wiosnę, a mówiąc dokładnie w kwietniu.

Finansowe tarapaty Atari – ciąg dalszy

Krooliq, 10 lutego 2006, 11:30

Pod koniec stycznia informowaliśmy Was o tarapatach finansowych, w jakich znalazł się koncern Atari. Rzecz dotyczyła nie wywiązania się ze zobowiązań spłaty kredytu, w wysokości 50 milionów USD. Dziś rzeczony koncern opublikował swoje wyniki sprzedaży, jakie zostały osiągnięte w trzecim kwartale rozliczeniowym, który zakończył się 31 grudnia 2005 roku. Liczby te mówią same za siebie…

Guild Wars Factions i ogromne beta testy

Elrond, 10 lutego 2006, 10:36

Nazwa Guild Wars znana jest chyba wszystkim fanom gier spod znaku MMO. Na kwiecień tego roku, firma NCsoft zaplanowała wydanie dodatku do niej, o podtytule Factions, ale już niedługo będzie można wziąć udział w nietypowym jego "pokazie". 24 marca bowiem, NCsoft zaprasza na jedyny w swoim rodzaju, ekskluzywny Guild Wars Factions Preview Event.

Microsoft i Ubisoft zainteresowane przejęciem Lionhead Studios

Krystian Smoszna, 10 lutego 2006, 10:03

Firma Lionhead Studios może już wkrótce stracić swoją niezależność. W Internecie pojawiły się ostatnio informacje, z których wynika, że dwa duże koncerny są zainteresowane kupnem studia, oczywiście wraz z posiadanymi przez nie licencjami.

Co robią autorzy Fahrenheit? Co z Infraworld i sequelem Omikron: The Nomad Soul?

eLKaeR, 10 lutego 2006, 09:32

Czterech spośród siedmiu wybranych autorów, publikujących swoje artykuły na wortalu GRY-OnLine uznało przygodówkę o nazwie Fahrenheit za szczególnie wyróżniającą się grę w minionym roku. Twórcy owej pozycji, czyli pracownicy firmy Quantic Dream, już dziesięć miesięcy temu informowali, że zamierzają zaangażować się w kolejne projekty. Jednakże dotychczasowe plany uległy właśnie pewnym zmianom.

Microsoft oficjalnie zapowiedział konwersję Halo 2 na PC
Microsoft oficjalnie zapowiedział konwersję Halo 2 na PC

Krystian Smoszna, 10 lutego 2006, 09:01

Halo 2 – wielki hit z 2004 roku, przestaje być ekskluzywnym tytułem w katalogu gier przeznaczonych na konsolę Xbox. Koncern Microsoft potwierdził w wystosowanym wczoraj oficjalnym oświadczeniu prasowym, że już wkrótce programem tym będą cieszyć się również PeCetowcy. Tym samym potwierdziły się wcześniejsze plotki, mówiące o planach konwersji wspomnianej wyżej produkcji.

Znamy nazwisko kompozytora do Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter
Znamy nazwisko kompozytora do Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter

Krystian Smoszna, 10 lutego 2006, 08:56

Wiemy już, kto skomponował muzykę do najnowszej odsłony cyklu Tom Clancy’s Ghost Recon, zatytułowanej Advanced Warfighter. Koncern Ubisoft oświadczył, że wybrańcem okazał się Tom Salta, znany już fanom z głównego tematu do drugiego odcinka serii.