Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2006, 11:37

autor: Thorwalian

Czystka w Final Fantasy XI

Koncern Square-Enix zablokował ponad 700 kont graczy w Final Fantasy XI - popularnej gry z gatunku MMOcRPG. Firma wystosowała specjalne oświadczenie prasowe, w którym wyjaśnia jak działania tzw. "farmerów złota" negatywnie wpłynęły na ekonomię wirtualnego świata.

Koncern Square-Enix zablokował ponad 700 kont graczy w Final Fantasy XI - popularnej grze z gatunku MMOcRPG. Firma wystosowała specjalne oświadczenie prasowe, w którym wyjaśnia jak działania tzw. "farmerów złota” negatywnie wpłynęły na ekonomię wirtualnego świata.

Czystka w Final Fantasy XI - ilustracja #1

Pod koniec ubiegłego roku, zaobserwowano nagły wzrost wartości niektórych przedmiotów, czego efektem były cenowe manipulacje przeprowadzone w nielicznych obozach graczy. Programiści w porozumieniu z mistrzami gry przeprowadzili szczegółowe śledztwo, które wykazało obecność grupy, posługującej się niezgodnymi z przyjętym prawem metodami na produkcję dużej ilości zaimplementowanej waluty (gil). Sprzedawano ją następnie w świecie rzeczywistym.

Opierając się wynikach dochodzenia, wspomniana liczba subskrybentów bezpośrednio wplątanych w proceder, została usunięta z rozgrywki. Square-Enix zapowiada dalsze monitorowanie kont podejrzanych o nieodpowiednie wytwarzanie wirtualnych pieniędzy lub sposobu na ich nabycie.

Na skutek przeprowadzonej akcji, ponad trzysta miliardów gilów zostało wycofanych z obiegu, a sztucznie zawyżone ceny przedmiotów zaczęły powoli powracać do normalnego poziomu.

Czystka w Final Fantasy XI - ilustracja #2