Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 3 lutego 2006

Myśli nieprzemyślane - Science-Fiction
Myśli nieprzemyślane - Science-Fiction

Redakcja GRYOnline.pl, 3 lutego 2006, 18:45

"Bill Gates, tytułem żartu lub nie, podczas konferencji w Lizbonie rzucił, iż Internal Revenue Service (taki amerykański urząd skarbowy) zmuszony jest utrzymywać dla niego osobny serwer."

Kiedy zachodnia premiera Dual Screen Lite?
Kiedy zachodnia premiera Dual Screen Lite?

maciek_ssi, 3 lutego 2006, 15:09

26 stycznia Nintendo oficjalnie podało do wiadomości, że planuje wypuszczenie na rynek zmodyfikowanej wersji konsoli Dual Screen. Nowy handheld charakteryzuje mniejszym rozmiarem w stosunku do starszego brata, a także nieco innym rozłożeniem przycisków. Jednak najbardziej interesująca kwestia pozostaje nadal nieujawniona – kiedy premiera na Zachodzie?

Zamów gry na PS3 już teraz

Thorwalian, 3 lutego 2006, 14:01

Nie da się ukryć, że PlayStation 3 to jak na razie melodia przyszłości. Co jednak powinno zainteresować wszystkich oczekujących na twór od Sony to fakt, że jeden z największych amerykańskich sprzedawców detalicznych – GameStop, rozpoczął już przedsprzedaż gier na konsolę.

Electronic Arts restrukturyzuje się zwalniając pracowników

maciek_ssi, 3 lutego 2006, 13:46

Największy wydawca gier na świecie notuje znaczny spadek dochodów. Raport opublikowany przez Electronic Arts nie napawa optymizmem jej szefów. Obrót w stosunku do poprzedniego roku zmniejszył się o 11 procent. Nie jest to na pewno liczba satysfakcjonująca firmę, która natychmiast podjęła odpowiednie kroki, by zmniejszyć koszty. Jak na razie mówi się o zwolnieniach pracowników w niektórych oddziałach firmy.

Lost Magic zostanie wydane w Europie
Lost Magic zostanie wydane w Europie

Jiker, 3 lutego 2006, 13:32

Podpisanie umowy pomiędzy francuską firmą UbiSoft, a japońską Taito, na mocy której pierwsza z wymienionych została wydawcą gier wyprodukowanych przez tę drugą, zaczyna przynosić efekty. Pierwszą, opisywaną już na naszych łamach, pozycją, która ukaże się w Ameryce Płn. i Europie był Exit w wersji na konsolę PSP, kolejną jest Lost Magic na Nintendo DS.

Tycoon City: New York w
Tycoon City: New York w "złocie"

Krystian Smoszna, 3 lutego 2006, 13:27

Już 21 lutego bieżącego roku, na amerykańskim rynku zadebiutuje produkt o nazwie Tycoon City: New York, za którego powstanie odpowiada studio Deep Red Games. Program osiągnął właśnie „złoty” status, co oznacza, że trafił już do tłoczni. Wydaniem i dystrybucją gry zajmie się firma Atari.

Druga odsłona Boiling Point w produkcji

Krooliq, 3 lutego 2006, 13:18

W sierpniu zeszłego roku informowaliśmy Was, że rozpoczęto prace nad kolejną produkcją z cyklu Boiling Point. Wówczas nie wiedzieliśmy jeszcze, czy nowy projekt będzie rozszerzeniem podstawowej wersji gry, czy pełnoprawną kontynuacją, wiadomość ta nie była również oficjalnie potwierdzone przez producenta programu. Dziś wiemy już nieco więcej na ten temat...

Kolejne bonusy dla "preorderowców" Dungeons & Dragons Online

Elrond, 3 lutego 2006, 12:59

Firma Turbine Entertainment postanowiła po raz kolejny wyróżnić graczy, którzy złożyli bądź złożą preordery na Dungeons & Dragons Online. Dla osób tych przygotowano szereg bonusów, zarówno przydatnych w czasie gry jak i "pokazowych".

10tacle Studios większościowym udziałowcem Blimey! Games, twórców m.in. GT Legends

Elrond, 3 lutego 2006, 11:56

Przedstawiciele niemieckiej firmy wydawniczej, 10tacle Studios, poinformowali, iż stała się ona większościowym udziałowcem brytyjskiego developera, Blimey! Games. Studio zatrudniające 45 programistów specjalizuje się w symulacjach samochodowych spod znaku GTR. W chwili obecnej Blimey! Games pracuje nad GTR 2, jako niezależny podwykonawca firmy SimBin.

Trauma Studios powraca w glorii i chwale?

Elrond, 3 lutego 2006, 11:10

Zapewne wielu graczy, którzy zetknęli się z popularnym modem Desert Combat do gry Battlefield 1942, ucieszył fakt zacieśnienia współpracy między twórcami obu tych produkcji, Trauma Studios oraz Digital Illusions. Potem było wchłonięcie Trauma Studios przez DICE i kiedy wydawało się, że związek ten zaowocuje kolejnymi znakomitymi produkcjami, Szwedzi zdecydowali o zlikwidowaniu podległej firmy.

Singstar... Rooooocks!

Jiker, 3 lutego 2006, 10:58

Sony Computer Entertainment Europe z radością ogłosiło, iż kolejna wersja słynnej gry muzycznej Singstar ukaże się na europejskim rynku na wiosnę tego roku. Będzie nią Singstar Rocks!

Tiger Woods i EA razem przez kolejnych 6 lat
Tiger Woods i EA razem przez kolejnych 6 lat

Jiker, 3 lutego 2006, 10:15

Tiger Woods podpisał nową umowę z koncernem Electronic Arts, na mocy której użyczać będzie swego wizerunku oraz nazwiska gigantowi światowego rynku rozrywki, koncernowi Electronic Arts, przez kolejnych 6 lat.

State of Emergency 2 od lutego w sprzedaży
State of Emergency 2 od lutego w sprzedaży

Thorwalian, 3 lutego 2006, 10:04

Zawirowania wokół State of Emergency 2 nareszcie znalazły swój szczęśliwy finał. Jak poinformowała firma SouthPeak Interactive, program dedykowany konsoli PlayStation 2 uzyskał status "gold" i powędrował do tłoczni. Na amerykańskie półki sklepowe gra trafi czternastego lutego.

Nowe polskie studio i jego gra na silniku Painkillera
Nowe polskie studio i jego gra na silniku Painkillera

Łosiu, 3 lutego 2006, 09:30

Jak polska scena developerska wygląda, wie chyba każdy. Na tle zachodu czy nawet wschodu wypadamy po prostu biednie. Tym bardziej cieszy informacja jaką dziś otrzymałem, a dotyczy ona nowego studia jakie powstało na Śląsku. Zaznaczam od razu, że składa się ono z doświadczonych projektantów gier i już pracuje na kilkoma tytułami, w tym jednym korzystającym z silnika dobrze nam znanego Painkillera.

Blizzard poszukuje chętnych do prac nad Diablo III?
Blizzard poszukuje chętnych do prac nad Diablo III?

Krystian Smoszna, 3 lutego 2006, 08:11

Po raz kolejny powracamy do tematu ofert pracy, ogłaszanych przez firmy zajmujące się produkcją gier video. Do tej pory wspominaliśmy o nich dlatego, bo bezpośrednio wiążą się z interesującymi plotkami, dotyczącymi nowych, często wielce oczekiwanych projektów. Tak było ostatnio z Electronic Arts, Infinity Ward, a także z Bungie. Dziś przyjrzymy się ofertom zarudnienia oferowanym przez Blizzard...

Znamy dokładną datę premiery Tomb Raider: Legend
Znamy dokładną datę premiery Tomb Raider: Legend

Krystian Smoszna, 3 lutego 2006, 07:19

Dokładnie przedwczoraj przedstawiliśmy plany firmy Eidos dotyczące wydania najnowszej odsłony legendarnego cyklu o nazwie Tomb Raider. Zgodnie z udostępnionymi wówczas wieściami, siódmy epizod sagi zatytułowany Legend, miał trafić na rynek elektronicznej rozrywki w kwietniu bieżącego roku. Dziś uściślimy te informacje, gdyż dysponujemy już oficjalnymi datami premiery programu.

Nie będzie konwersji Driver: Parallel Lines na konsolę PSP
Nie będzie konwersji Driver: Parallel Lines na konsolę PSP

Krystian Smoszna, 3 lutego 2006, 07:16

Przedstawiciele firmy Atari szybko zareagowali na informacje opublikowane przez serwis Shacknews, z których wynikało, że studio Sumo Digital pracuje nad przeniesieniem gry Driver: Parallel Lines na konsolę PlayStation Portable. Odpowiedź wydawcy nie pozostawia jednak złudzeń: żadnego Drivera na PSP nie będzie.

Prace nad Star Wars: Empire at War zakończone!
Prace nad Star Wars: Empire at War zakończone!

Krystian Smoszna, 3 lutego 2006, 07:12

Wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen z pewnością ucieszy wiadomość, że gra Star Wars: Empire at War uzyskała wczoraj „złoty” status. Oznacza to, że rozpoczął się ostatni etap w produkcji programu, związany z wytłoczeniem płyt i zapakowaniem ich do pudełka. Stąd już prosta droga na półki sklepowe.